reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

reklama
HEJ
U nas nocka kiepska, Ola zbudziła się z ogromnym płaczem, nie dała się uspokoić, miotała się jak przy kolkach, nie chciała powiedziec co ją boli, tylko ryk.....Az chciałam jechac na pogotowie, bo bałam się że może coś połknęła.....nie mogła spać tylko chwila spokoju i ryk...dostała krople na kolki a potem pokazała na zęby ...dostała paracetamol i w koncu padła i własnie się budzi....moze być az taki płacz od zębów?? Na wypadek wszelki idę do lekarza z nią....bo chrypkę ma i może to gardło? ni nie wiem...
W temacie kubków - Ola ( nadal cyckowa) nigdy nie piła z butli- teraz ma jedną, która została, popja czasem, kiedyś nie brała do ust, pierwszy kubek miała z tommy teepee jak zaczełam ją karmić czyms innym niz cycem i dawać piciu, od 6 msc najtańszy z chowanym ustnikiem, ma juz drugi do dzis, niestety kapie lae ja go lubie.
Oprócz tego równoległe nauczyła sie pic ze słomki i często w domu tak piła.
Jako drugi dostała lovi 360- miała chyba 11 msc , jest super, szybko opanowała picie z niego, a tym samym ze zwykłego kubka, nie rozlewa, pije super, tylko nie mozna jej dać całkiem samej bo lubi wylać na stolik, podłoge itp...
Lovi po jakims czasie cieknioe, nie ma rady, uszczelki mozna dokupic ale nie pomaga wymiana, znowu zaczyna ciekąć po kilku dniach. Nadaje się w domu.
Prawdziwego nie kapka jak widac nie miałam, ale za to , Ola szybko opanowała picie w różnej formie i nawet jak kubka zapomniałam to piła z butelki. Teraz lubi pic wodę mineralna prosto z buteleczki , tą taka z ustnikiem, więc czasem jej kupuję bo woda wczodzi jej tylko w takiej formie.

Dziewczyny a jak u was z myciem zębów? Ola kiedys myła a teraz nie da sobie umyć , chce sama, a sama nie myje tylko gryzie i moczy szczotkę.....co robic.....boje sie z e zęby się popsują....myć na siłę czy znacie jakies sposoby?

A ja wczoraj po gonitwie i załatwianiu, na koniec wywiadówka, kasy mniej.....Domek chce na aikido chodzic, a drogo jak szlagi wpisowe 50 zł.....a co msc 100....boję sie że on nie da rady się podporządkować i szmal w błoto pójdzie , a teraz nie mam najlepszymch msc w firmie......
I druga super wiadomośc- mama zostanie z Olą, mogę iśc od przyszłego tygodnia popracować!!! Narazie nie idzie dopracy, my ja wspomożemy finansowo a ona za to z Ola zostanie. Na spokojnie załatwimy przedszkole od nowego roku a Ola zdąży się przyzwyczaic , ze mama do pracy chodzi :)) Cieszę się, ja tam w firmie zaraz zaprowadzę porządki!!

I powiem wam, puszczajcie od małego dzieciom duzo piosenek takich łatwych do śpiewania, dziecięcych, a także mówcie wierszyki , Ola tak nam spiewa i to zna juz chcyba z 10 piosenek!! a jak mówi wierszyki, muszę to nagrać ale jak włączam kemere to ona się wstydzi i lipa!! a podobno to piosenki i wiersze bardzo pobudzają rozwój dzieciaczka......pomijam, że piosenka o autobusie leci w domu ze 100 razy a w aucie muszę od razu zapętlenie włączać......hit!!!Nasz lokalny!!


Madzia naj, naj naj
 
Ostatnia edycja:
Madzia Wszystkiego dobrego!!!

Moja pije z kubka niekapka BABY NOVA -KUBEK NIEKAPEK 300ml (1219944854) - Aukcje internetowe Allegro takiego :-) no i z niego się raczej nie ssie, bo przyciska językiem, dziury się otwierają i picie leci. A z piersi też dalej pije :-p
Moja młoda też aż wyła raz ostatnio w nocy, przez zęby właśnie..
Na aikido bym puściła, bo by coś miał nowego do roboty, ale z dziećmi to właśnie tak jest, że nie wiadomo czy i kiedy im się znudzi :-p No i rzeczywiście, drogie jak cholera :szok:

 
Magda WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!
My po drugich zajęciach z rehabilitantką, dzisiaj było ciężko bo już zaczęła ćwiczyć z Nikosiem, od jego krzyków ( a także krzyków drugiego dziecka ) boli mnie głowa. Biorę Małego na spacer i od razu głowę dotlenię
Rubi ciężko Cię złapać, mam nadzieję że płytki dotrą są u na recepcji :-)
 
Dzięki dziewczynki jesteście kochane!

Daggy jak Ola? byłaś u lekarza? mi sie wydaje ,ze przez zeby też mógłby byc taki płacz.U nas najgorzej było z trójkami.
Co do Aikido to droga zabawa,ale może warto spróbować chociaż na miesiąc.
Fajnie,że Ola z babcią zostanie i witaj w gronie zapracowanych;-)

Ładna pogoda dzisiaj,oby tak w weekend było:tak: Chociaż planów żadnych nie mamy,ale może ZOO,a może chociaż spacerek po Krakowskiej.A dzisiaj się festiwal zaczyna:tak: Ktoś się wybiera?
 
Madzia sto lat sto lat :)) dużo słonecznych dni, pociechy z syna ( to oczywiste :))
i męża, oraz super mocnego kleju w prezencie, który przykleji ci Twój czepek juz na zawsze :)
 
Rubi nie ma za co, trzeba sobie pomagać ;-) Najlepsze że ja trochę dalej poszłam i jakiemuś policjantowi płytki zostawić chciałam i mu tłumacze co i jak, a on mnie do Was wysłał ;-) P. Ludmiła chyba z 10 płytek dała, nie tylko o tej metodzie, widziałaś już?

Mnie tak głowa od tej rehabilitacji boli że od prawie dwóch godz. ją wietrze, a teraz karmi piję :-D może pomoże ;-)

Dzisiaj sąsiadka powiedział mi że w niedziele ma być 24 st. oby :-D
 
reklama
Do góry