reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Madzia zamiast wesela mozemy zawsze ciebie nawiedzic ;)

Wiesz kontakt z moja mamą to jedno ( ok), a jej brak czasu to drugie. Moi rodzice bardzo duzo pracuja, jak i TZ - sami pracoholicy w koło :szok: Znajomi wpadaja od czasu do czasu, wszyscy mamy dzieci, duzo spraw na głowie i zanim ktos sie zbierze lata mijają:-(. Ja osobiscie nie lubie latac po chałupach, siedziec komus na głowie, przeszkadzac.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja szybko, na chwilę i w zupełnie innym temacie. Kobitki, jakie Kubki niekapki polecacie? Muszę kupić małemu, bo ten jak widzi, gdy ja lub K. pijemy z Kubka to od razu wyciąga ręce po niego i też chce pić, a jak mu nie dam to od razu awanturę robi.
 
Kamea ;-) pani Grazynka Cie za niekapek pogoni ;-) ucz z otwartego kubeczka pic.... z Medeli sa fajne ;-)

Hiox ;-) jak poloze Monike to skrobne co nie co ;-)
 
My akurat jutro wybieramy się do Pani Grażynki. Oczywiście kwestii niekapka nie będę poruszać;-) Mówisz od razu z otwartego...
Jestem ciekawa co nam jutro pani Grażynka powie. Kazała nam masować wędzidełko, tylko Kuba za nic w świecie nie pozwala sobie na to. Jak tylko włożę palec do jego buzi to od razu zaciska szczęke i wyrywa się.A teraz jak zaczął ząbkować to już w ogóle nie ma mowy...
 
Ostatnia edycja:
Hiox no to zapraszamy!

Kamea u nas niekapek sie nie sprawdził,ale za to bidonik z rurką jak najbardziej:tak: Kiedys nawet w tv dr.Zawitkowski mówił,ze picie przez rurke najlepiej wykształca zgryz u malucha, normalny kubeczek też,no ale nie wiem co na to wasze panie rehabilitanki,bo każdy ma inne opnie co do tego.A są takie kubki niekapki jak zwykłe kubki,tzn bez tego ustnika ale się nie wylewa o takie:LOVI REWELACYJNY KUBEK NIEKAPEK 360 JUNIOR 250 ML (1215120295) - Aukcje internetowe Allegro a my mamy taki bidonik NUBY bidon pstryczek z silikonową słomką 420 (1208803750) - Aukcje internetowe Allegro
 
Dzien dobry, w koncu słoneczko :)

Madzia jak to nie kłopot to my chetnie :) Moze mnie uspokoicie lub wystraszycie bardziej w Mysiaczkowej sprawie, licze na wasze czujne oko :) Ah ja nie spytałam spotkanko jest z dziecmi?
U nas bidonik cieżko, nie umie go załapac ... za to coraz lepiej mu idzie picie z tego kubeczka lovi :)

Dzis juz humor mam lepszy, będzie co ma byc.
 
Bry :-)

tak więc a więc ;-) cały wic z tym piciem u niemowląt polega na tym aby pozbyć się nawyku ssania ;-) z niekapków, bidonów czy słomek/rurek trza wpierw zassać żeby połknąć ;-)

Monia była uczona picia z kubeczka otwartego bo raz ze tak kazała pani Grazynka (nuerologopeda) a dwa - pani dyrektor ze złobka też takie życzenie wyartykułowała ;-)
so więc uczyłyśmy się pic z kieliszka po syropku :-) wsi było ok tyle ze ten kieliszek ma małą pojemność i jak musiałam młodej co chwile dolewać to sie wściekała ze czekać musi... na spacery szukałam czegoś co by się nadało... zaintrygował mnie ten Lovi 360 - pani Grazynka go nie znala ale na kolejnej wizycie okazało się ze jedna mama ma taki - tu jak w innych niekapkach tez trza zassać ale na plus robi to ze nie ma ustnika wiec z braku laku dobry kit... minusem tego kubeczka jest to ze... cieknie... znam 3 mamy ktore taki kubek maja i wszystkim cieknie...nie wiem czy tak powinno byc...

picie na spacerki brałam w butli zwyklej ale Monia niezwyczajna do smoczka i tez sie oblewała... teraz z premedytacja przyciska smoczek do rajtek a jak nie leci to smoka palcem przydusi zeby leciało ;-)

w złobie pije z otwartego kubeczka i panie mówią ze sobie super radzi :-) i zeby jej nie mieszac w głowie smoczkami, ustnikami i takimi tam....a butla gdzies sie zgubiła w czasie remontu...

a w ogóle to muszę się pochwalić ze mam super córkę :-) była wczoraj na zebraniu u Jaśka w przedszkolu i nie plakała WCALE!!! raz zaczęła marudzić ale to juz było na zebraniu w grupie u Jaska i dałam jej smycz od kluczy, pudełko po tik takach i miała zajęcie :-) wszyscy byli zdziwieni ze taki brzdąc tyle wytrzymał :-) ja tez :-)

wróciłam do domu a Jasiek juz spał (o 19:00) :szok: nie dało rady go dobudzić wiec... obudził sie po 3 w nocy - wysiurał się, dałam mu banana i zapakowałam do wyrka...w koncu jak zasnał to znow nie mogłam go dobudzic i nie zdazył zjesc sniadania... po drodze jeczal ze go brzuch z głodu boli wiec poprosilam panią Marte o troche wody...teraz juz moje dziecko po sniadanku :-)

lece do roboty!!!!

miłego dzionka ;-)
 
reklama
Rubi ja tego nie kumam :no:. Monia pije cycka ssie - moze, pije z normalnego kubka bo ssac nie moze :nerd:. W/w Panie rozrózniaja jakos ten nawyk ssania?

Kubus od rana lata z tym nowym kubkiem lovi, wypił juz je dwa cała i ani kropka nigdzie sie nie rozlała, wiec ja nie narzekam :tak:

O tyle wygodniej jest z tymi kubeczkami, ze dziecko bierze go sobie kiedy chce i pije ile chce. Otwartego kubka nie dałabym rady tak zostawiac Kubusiowi bo nie jest jeszcze na tyle sprawny, aby się nie oblac. A ja nie będę mu wmuszała picia jak nie wiem czy akurat chce :no:
 
Do góry