reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Dziyn dybry!:-)

Amelkowa dzięki za linka :-) i zdrówka dla Ani.
Agita szkoda, że teraz dopiero przeczytałam Twoją inf. o puzzlach na Krakowskie, byłam dzisiaj w Opolu, mogłam ta zajrzeć :-(
Anik fajnie, że z Wojtusiem wszystko ok.:-)
Agnieszka ale masz troskliwego mężusia:-)
Hiox też by mi ciśnienie podskoczyło. Wczoraj dzwoniła do mnie koleżanka. Jej synuś ostatnio leżał na Witosa ze wstrząsem mózgu. Jak mi opowiadała o lekarzu który przyjmował małego na oddział i o pielęgniarkach z oddziału to aż włosy mi się zjerzyły. Totalna znieczulica na wszystko! Dwumiesięczne dziecko, które leżało na oddziale same-bez opieki mamy, było karmione w ciągu dnia tylko 3 razy, a pielęgniarki były strasznie oburzone, że dziecko raczy ciągle płakać:szok: Oj gdybym ja tam była...choleryk straszny ze mnie i napewno nie umiałabym się powstrzymać od komentarza.

Dzisiaj byliśmy na kolejnej kontroli. Na szczęście wszystko jest ok. Kuba dobrze się rozwija,na rehabilitacji robi postępy. Tylko ma jeszcze minimalną asymetrię i trochę szpotawe stópki, ale to wszystko jest do wyćwiczenia. USG przezciemieniowe wyszło dobrze. Kuba miał robiona dodatkowe badanie krwi, aby wyznaczyć poziom wit. D3 (trzeba zwiększyć dawkę bo ma jeszcze duże ciemiączko). Jak zobaczyłam ile kobita wyjęła ampułek na tą krew to się przeraziłam! Miała ich 6 czy nawet 8:szok: Ale kobita fachura była i bez problemu wbiła się młodemu w żyłkę co do tej pory nie udało się innym położnym. Oczywiście Kuba wył jak lew! Tatusiowi tak strasznie zrobiło się żal synusia, że w drodze powrotnej wstąpił do baby blue kupić juniorowi jakąś szumną zabawkę na pocieszenie.

A, muszę Wam jeszcze napisać jaki numer mi wczoraj młody wykręcił. Przysnął mi ok. godz. 18. Pomyślałam, że jak do 19-20 się nie obudzi to pewnie do rana będzie sobie spał. Godz. 21:13, wchodzę do sypialni a Kuba lezy sobie na brzuszku i śmieję się do swojego odbicia w lustrze! I tak młody sobie szalał aż do godz. 23!:szok:
 
reklama
hi :-)

Kamea ;-) to Kuba z Monią sie chyba umówili ;-) Moniatez padła mi o 18:00 ale spała do 5:30 :-) z pobudkami oczywiście - w tym 2 z mega płaczem (ta #$%^& górna czwórka)
a Smyka mijam codziennie 2 razy - ino nie wchodzę bo bym wszystkie piniondze wydala...

a własnie...załamać Was??? czytajcie - HotMoney - Ile kosztuje wychowanie dziecka?
najpierw pomyslałam ze to nierozsadnie miec wiecej niz 1 dziecko bo wychodzi na to ze dziecko kosztuje tyle co mieszkanie ale z drugiej strony na co mieszkanie jak tam dzieciecych smiechów i kłótni nie słychac??? po co zyc???

anik ;-) sterydy tak na pierwszy ogien??? a diete eliminacujna kazala stosowac??? recepte na preparat mlekozastepczy dala???
ciekawa jestem co powie alergolog - idziesz prywatnie prawda??? hmmm...czasem podejscie lekarza do pacjeta jest lepsze na wizycie prywatnej.... daj znac jak było :-)

a ja teraz dygam co bedzie z Jasiem... na ZWMie w przychodni tłumy...jak go nie przyjmą to nie mam antybiotyku :-( i nie wiem co z nim dalej robic :-(
 
Witam
Hiox masakra z tym kleszczem. Oby nic małemu się nie przyplątało.
My z Zośką chorujemy od tygodnia, tzn. najpierw mnie wzięło, a od wczoraj przeszło na Zosię. Przez ostatni tydzień byłam taka śpiąca, że chodziłam spać razem z małą popołudniami i wieczorem. Teraz mi już przechodzi, a Zosia ma jeszcze katar, ale nie przeszkadza on jej prawe w ogóle. Tak więc mam nadzieję, że w niedzielę uda nam się na targi wyskoczyć.

Wszystkim chorowitym dużo zdrówka.
 
jak mnie wku....ta służba zdrowia
juz 5 raz idę do jakiegoś punktu po ksiązeczki RUMowskie bo bez tego lekarze nie chcą wypisywać recept. I za kazdym razem brakuje jakiegoś papierka noszzzzzz szlag mnie jasny trafi w końcu ggggrrrrrrr :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
i nie cierpię zmarudzonej mojej córki :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: odkąd wyszłyśmy ze żłoba to tylko jęczy i jęczy eeeehhhhhh
w końcu wysłałam tatusia z całą ekipą na krótki spacer. O dziwo wziął dzieciaki i nawet psa :confused::confused::confused: aż dziw bierze hmmmm ktoś mi go podmienił na "lepszy model" czy cuś :happy2::happy2::happy2:
i na Orliku jest jakis festyn dla dzieci, są konie i duży jumper i jakies latawce puszczają hmmmm no tyle widzę przez okno :happy2:

idę poleżeć przed tv z kawką i ciastem w ręku ;-);-):-):-):-)

ojjj własnie się zorientowałam że jednak pies został w domu hmmmm więc to jednak stary model ;/

Rubi no widzisz jacy ci lekarze, narazie jeszcze nic nie wykupiłam będę smarować tym czym mam i poczekam do poniedziałku - zobaczymy co wtedy
Hiox - ja myślałam że to fachowcy gggrrrrr
Amelka - daj znać co lekarz przepisze bo ja narazie tylko jade na vitC/wapnie/i syropie ale za cholerę nie wiem czy to wystarczy. Dziś taki ten katar trochę luźniejszy wiec chyba wpuszczę jej na noc Nasivin ale tylko jesli będiz ejej przeszkadzał i dam jej dziś mleko z czosnkeim
 
Ostatnia edycja:
Amelkowa :-) moi tez sie do dr Sowy dostali ;-) antybiotyku wiecej nie dala, jutro i w niedziele mamy isć na spacer (spokojny - zeby sie chlop nie spocil) i w poniedzialek do przedszkola :-)

aaaa.... bo ja zielona w tym temacie...kiedy zaczynaja wypadac mleczaki??? Jasiowi sie przekrzywila dolna jedyneczka :-/ zębów za chiny myć nie chce :-(

na targi idziemy i jutro i w niedziele :-) ;-)

no i stało się :-) Jan jest SCELBATY :-) dolna lewa jedynka jest już w chusteczce :-):tak:;-)
 
Ostatnia edycja:
Rubi gratki dla Jasia kolejny życiowy etap za nim ;-)

Nikoś jakiś kryzys popołudniu przeżywał, znowu zaczął się częściej cycka domagać, teraz mam wrażenie że są puste :baffled:

Kurcze ale nam ciotka z kuzynką prezent sprawiła. Zadzwoniła dzień wcześniej z zapytaniem co kupić Nikosiowi bo nie chce dublować rzeczy to ja że mogą być puzzle piankowe lub książeczka z bajkami a one przywiozły pchacza z Fisher Price !! :szok:Szczęka mi opadła :szok:Tylko chyba go wymienię bo nie miałam zamiaru Małemu takiej zabawki kupować. Używałyście tego do nauki chodzenia? I nie wiecie czy w Smyku są zabawki na biegunach?
 
Ostatnia edycja:
Witam wieczorową porą;-)
Mój szkrab juz spi, więc nzowu odpoczynek, a za chwilkę ja tez ide w komono:-)
Anik mam nadzieję, że sobie dziś trochę odpoczęłaś, a pies nie sprawiał zbytnich kłopotów:-D
Arcobaleno ja myśle nad zakupem takiego pchacza dla Alusia, ale to za jakies 3 miesiące dopiero, jeszcze się będziemy pytać rehabilitantki, czy polecają takie cosik, ale myślę, że to nie szkodzi Maluszkowi, to jest tylko podpórka:cool2:
Rubi gratulacje dla Jaśka, to teraz w nocy musi przyjść zębowa wróżka z prezentem:-p
A tak wogóle to odebraliśmy dziś fotelik, Aluskowi się nawet spodobało siedzenie w Nim, ale wygląda jak kruszynka przy tak potęznym sprzęcie:tak::-D
 
No właśnie Agita ja kiedyś już o pchaczu myślałam a ostatnio zapytałam rehabilitantki. Nie miała nic przeciwko tylko że mówiła że dzieci się tym szybko nudzą ( zauważyła to na terapii, dzieciaczki chwilę się tym pobawią a i tak wolą np ławkę jako pomoc do chodzenia ) Ten pchacz jest 2w1 można go złożyć i przypomina autko, którym można się bawić na siedząco.;-)

To u nas też są wróżki zębowe? :-)
 
Bry skoro swit ;-)

Czekam na moja mame, która ma zostac z Kubciem a ja pedze do lasu na grzyby, troche sie cykam no ale cóż ;-) TZ pojechał na chrzciny do Niemiec, wyjechali o 22 -giej i jeszcze maja 400km do celu:szok:. Jak dobrze, ze nie pojechalismy z Kubciem:tak:. Jutro wieczorem wyjezdzają.

Arco my mamy takiego pchacza czerwoną furę z FP :tak: Kubus się nia bawił jak uczył się chodzic. Potem kazał sie na niej wozic :-p. Potem stała i kurz zbierała:tak: i jakies z 2 m-ce temu wrócił do niej i nią jezdzi lub co najbardziej lubi słucha z niej piosenek :tak:

Anik tobie by sie przydały samotne przynajmniej tygodniowe wczasy w ciepełku all inclusive :tak:. A mąż w domu z kieratem, dziecmi i psem :-p

lecę do tego lasku ;-)
 
reklama
hej kobitki

Aga zdrówka

Rubi wciskasz kit o zębowej wróżce? :nerd:

Arco ja miałam z chicco i Ola go olewała, wolała koło mebli chodzić, czasem z nim pochodziła ale rewelacji nie było, bawiła sie natomiast sorterem kształrtów i wrzucała piłeczki do środka( ten miał to w zestawie) , na drugi raz bym nie kupowała, bo szkoda kasy.
Ale Ola generalnie szybko się nudzi wogóle zabawkami- najlpesze sa sprzęty domowe, ładowarki, komórki, domofony itp.

aha i sprzedam Wam nową nazwę na cukiereczki Tik taki - made by Ola- " zegarki". Rzuciła mi wczoraj hasłem- mamo daj zegarki :-D:-D

Czy ktoś idzie na te targi dziś?? ja chce iść na 10. 45--11 bo bedzie pokaz baniek mydlanych i zostaniemy do ok 13-14 , a wy?
 
Do góry