reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

Witam,

Aniulka fajnie, ze urlopik udany ... ja tez kochan nasze morze, ten zapach :-), za dziecka mieszkałam nad morzem ;-)

Nati moj Kubus tak nie miał, wiec nie pomoge. On płacze i spi niespokojnie tylko wtedy jak ma traume ... czyli jak matka na kilka h wyjdzie z domu:baffled::eek: i biedaka z babcia, ciotka czy TZ zostawi :eek:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Natimove dokładnie jak piszesz, dzieci mają słaby układ nerwowy i spią niespokojnie. One też muszą śnić bo we śnie mózg "analizuje"wydarzenia całego dnia i przepracowuje je a jak maluszek jest wrażliwy to będzie po prostu mocniej reagował. Dlatego ważne jest wyciszanie dziecka przed snem-kąpiela, kołysanką, czytaniem czy głaskaniem, sciemnione światło itp.
Jeśli mocno nie płacze to niereaguj rozbudzaniem bo potem zawsze będzie się budził i czekał na ciebie nawet w nocy...
 
Natimove może to przykre co napiszę ale mi się wydaje, że Twój synek czuje Twoją złość!!:tak: Dzieci nie umieją inaczej wyrazic tego co czują tylko przez płacz bądź właśnie przez sen bo w nocy maleństwa analizują cały swój dzionek czyli jak np Ty się zdenerwujesz na niego bo np. płacze to on wtedy przez sen może sobie to przypomnieć i tak to właśnie może wyglądać na takie nerwowe spanie dzidziusia. Postaraj się okazać więcej cierpliwości i miłości Miśkowi bo on tego od Ciebie oczekuje :-):-)
 
Ja juz jestem, przez ostatnie wydarzenia zaniedbalismy zakupy spozywcze i pustki juz takie były, ze nie wiem:baffled:. Nawet Kubusia mleko sie rano skonczyło ( ja to z tych chomików co lubia miec zapasy):eek:. słoiczki owocki na wyczerpaniu:eek: ... ale juz wszystko jest :tak:.

Aniulka gdzie nad morzem byliscie?
 
natimove no to gratulacje dla koleżanki :-):tak::-) tyyyyyyyle radości na raz no pięknie :) jak Twoje maleństwo? spokojniej śpi?

Marcik u mnie w lodówce też pustki jednak niestety mojego A nie udało mi się wyciągnąć na zakupy choć tak obiecywał.........:wściekła/y::angry::no::angry: no ale co tu pisać- faceci !!! A nad morzem byliśmy w Dźwirzynie kurcze fajnie było tylko krótko!!:angry::angry: masakra jutro już do pracy wrrrrrrrr

a co z rubi? czyżby ją już rozdwoili?:szok::szok:
 
Hej dziewczyny
Pare dni mnie nie bylo, ale na szczescie nie zaskrobalyscie wiele wiec moglam latwo nadrobic. Zostalo mi 4,5 tyg do rozwiazania a juz nie usiedze dlugo przed komputerem bo maly od razu kopie mnie jak szalony :-( Dominik nie moze sie juz doczekac braciszka, caly czas mowi jak dzidzius wyjdzie z brzuszka to mu pokaze to albo jak wyjdzie z brzuszka to pojedziemy mu pokazac malpki(do zoo) :-) ciekawe czy bedzie mial tyle radosci na widok brata jak rzeczywiscie sie pojawi na swiecie :-)
oprocz tego wczoraj bylismy zobaczyc nowa porodowke, otwarli w polowie lipca, mowie Wam hotel 5cio gwiazdkowy, rewelacja :-) jezeli porod bedzie przebiegal bez komplikacji, a taka mam nadzieje, bo tak mialam z Dominikiem, to przyjezdzam do szpitala, dostaje swoj pokoj z lazienka, gdzie jest wsyzstko przygotowane do porodu, tam rodze i zostaje pzrez 24h, a potem jak bede miala pokarm i z dzidzia i ze mna bedzie wsyztsko ok to ide do domu :-) mowia ze to sa takie salki zeby kobieta czula sie jak w domu :-) teraz tylko musze sie modlic zeby wsyztsko poszlo gladko :-)
 
A ja mam pytanie...czy to prawda że w Opolu trzeba duuuuuuużo wcześniej dzieci do przedszkola zapisać????Moja znajoma ma 1,5 córeczke i już chce iść jej miejsce zapewnić...toż to szok !!! A do żłobka ją zapisywała jak mała w brzuchu siedziała jeszcze...przesadzone czy to prawda?
 
reklama
A ja mam pytanie...czy to prawda że w Opolu trzeba duuuuuuużo wcześniej dzieci do przedszkola zapisać????Moja znajoma ma 1,5 córeczke i już chce iść jej miejsce zapewnić...toż to szok !!! A do żłobka ją zapisywała jak mała w brzuchu siedziała jeszcze...przesadzone czy to prawda?

jezeli chcesz zapisac do prywatnego przedszkola to trzeba duzo wczesniej, ja zapisaywalam jak Dominik mial 1,5 roku i juz bylo prawie za pozno, 2 przedszkola mialy zamkniete nawet listy rezerwowe :szok: a do panstwowego zapisuje sie w marcu w tym samym roku co dziecko zaczyna przedszkole i tam tez jakies kryteria obowiazuja, ale nei wiem dokladnie. A ze zlobkiem to slyszalam, ze jak chce dziecko zapisac to lepiej juz, a nie jak sie urodzi :szok: zgadzam sie ze to SZOK :szok:
 
Do góry