reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ploteczki Opolanek i Opolszczanek

reklama
Amelkowa życzę powodzenia :blink:
eeee to może też dam radę jak Wy wszystkie dałyście.
Ostatnio boli mnie podbrzusze i nie wiem czy się tym martwić czy nie.. Lepiej żeby dzidzia jeszcze poczekała :baffled:
 
Rubi to ich USG to sciema.....Oleńka wg usg wazyła w 36tyg 3100 a urodzona w 40 tyg ważyła 3040.....oni mierzą dł. kości udowej i na tej podstawie jakas szacunkowa waga. Ola duza była bo 57 cm stąd pewnie taka duza waga wg USG
JA tam malutkie dzieci rodziłam na szczęscie Dominis 2970 ale w 38tyg a Oleńka 3040
Amelkowa nie martw się biszkopt bardzo trudno upiec!!
Loravandrel jak cie tak boli to lepiej idz do lekarza ja brałam na to zastrzyki ....mój lekarz powiedział że nospa nie pomoże....jak cos to własnie ten 33 tydzien jest bardzo niebezpieczny i byłoby źle rodzic teraz ze wzgledu na niedojrzałe płucka!! jak Cię bedzie dalej boleć to idz koniecznie albo nawet pojedz do szpitala!
 
a moja Oleńka nauczyła sie piszczeć od synka koleżanki! I zadowolona piszczy a nam uszy pękają...aparatka...i juz terror rączkowy uskutecznia! A mamusia oczywiście nosi......:tak::baffled: bo co ....Za to ona ostatnio chichra sie tak bosko na głos że może robic ze mną co zechce........ech....te mamuśki....:-)
 
natimove u nas na kolki rewelacyjnie sie sprawdzil Sab simplex. Probowalismy jeszcze innych takze polskich i czeskich ale nie pomogły. Takze ja sab polecam.

Oprocz tego polecaja oklady cieplym termoforem, masaz brzuszka, i noszenie na przedramieniu. U nas Franus odbijal tylko w dzien, w nocy i po 30 min trzymania pionowo nie bekal.

Staraj sie go karmic chocby tylko co 2-3 godz a pomiedzy moze sprobuj podac herbatke lub wode. Nasz maly pil herbatke koperkowa i plantex.

Co do laktatora nie uzywalam bo sprawniej i wygodniej mi sie odciagalo reka niz tymi wynalazkami :)

W USG to i ja nie wierze a raczej w wage z usg, Antos mial wazyc ok 3kg a urodzil sie 4370g tym razem lekarz juz nic nie mowil o wadze koncowej ale w pewnym momencie powiedzial ze Franus wazy prawie kilogram wiecej niz inne dzieci brzuszkowe w tym wieku.
 
Ostatnia edycja:
Pierwsza ;-)

dziewczyny - ja pisalam ze to lekarze na Reymonta uznaja ze jak dziecko ma wg usg 2500g to donoszone i mozna rodzic...
a jesli sugeruja sie koscia udowa to Monia miala zawsze ta kosteczke o 2 tygodnie ktorsza niz glowke i brzucholek :baffled:

ehh... zmykam bo synek pomocy wola ;-)
 
reklama
...powiem wam ze jak juz sama nie wiem czy to kolki...on chyba ma jakies ADHD :szok: bo jest taki nerwowy... poloze go do lozka po karmieniu a on sie wierci i steka... hmm moze i to kolki...ale w sumie nie placze odrazu tylko jak dluzej tak polezy..a jak pujde do niego i dam mu smoczek..ktory jak dobrze pujdzie to zassie za 10 razem bo smoczka to on nie chce albo nie umie jeszcze tak ssac to jest chwila ciszy ale jak wypluje albo jak dluzej polezy to znow to samo i tak przez caly dzien gdy nie spi :angry: :baffled: czy to wlasnie moga byc te kolki?
 
Do góry