reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć oraz imiona kwietniowych maluszków.

Eh.. no, mam swoje typy, a właśnie dziś wpadłam na to by nadać imię po babci Daniela :-) Wołali na nią Dasia albo Danka :)
 
reklama
Ostatnio miałam chwilkę czasu i dopadłam artykuł o tym dlaczego kiedyś tak istotne było sprawdzenie płci dziecka. To jeszcze akurat mnie tak nie zdziwiło ale już para, która zadecydowała by nie mówić dziecku ani otoczeniu o jego płci to już bardziej. Dla chętnych tutaj artykuł
 
Ingena kurcze, ciekawa sprawa... O ile zgadzam się z tym, żeby nie narzucać dziecku, czym ma się bawić, lub jakie kolory ma preferować ze względu na płeć (np jeśli mój syn w sklepie zachwyci się lalką, a nie samochodzikiem, to nie ma sprawy), o tyle ta para ukrywająca płeć dziecka przed nim samym i otoczeniem to juz lekka przesada... Podobno nie chcą dzieciom niczego narzucac, a właśnie ich zachowanie jest formą narzucania własnych poglądów... Dziwne jakieś....
 
My jak już wcześniej pisałam będziemy mieli córeczkę i stanęło na imieniu Helenka. Tak miała na drugie imię moja mama. Na pierwsze miała Sylwestra:confused: więc odpada;-)
 
Dzięki dziewczyny, Daniela jest imieniem niespotykanym, przynajmniej w moim otoczeniu jeszcze nie słyszałam o tym, żeby ktoś nadał takie imię córeczce :dry: Jagoda jest fajne, ale znaczy tylko owoc nic więcej hehe :)

madziaka78
zgadzam się z Tobą, miałam podobne odczucia po przeczytaniu artykułu.

stokrotta masz rację to imię bardziej pasuje chyba chłopcu Sylwester :blink: a Helenka super, moja koleżanka dała tak córce i wciąż jest mało spotykane :-)
 
A co tu tak cicho? :eek:
Dziewczyny, a co myślicie o imieniu Anastazja? Podoba mi się zdrobnienie Nastka :-)
 
Anastazja -oryginalne, ale też nie do każdego nazwiska będzie pasować :)
My wczoraj stanęliśmy na wyborze między Lidią a Merceliną lub Marcelą (bo dowiedziałam się, że to dwa osobne imiona) :)
 
reklama
Do góry