reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Płeć - intuicja....a na imię dostanie....

słuchajcie prawda jest taka, że ludziom nigdy się nie dogodzi- zawsze, bez względu na to jakie imię się wybierze to będzie ktoś kto to głupio skomentuje. O mojej Lenie też jeden babsztyl powiedział- nie przy mnie co prawda:wściekła/y:-że strasznie beznadziejne to imię..
Walić to po prostu- brzydko ale dosadnie się wyraziłam:-)
 
reklama
No tak, bo każdy chce nazywać swoje córeczki julki, wiktorie i oliwki.

A propo Oliwki - mąż mi ześwirował na punkcie tego imienia i się buntuje, że żadna Malinka tylko Oliwka, whoa ;/
 
Dostałam od szwagierki do przejrzenia jakieś stare gazety typu "Będę mamą" itp.. i tam na końcu są zdjęcia dzieciaczków zawsze i w jednym numerze prawie co drugi chłopczyk był Oliwier.. tylko pisany czasem przez w a czasem przez v:eek:

Ale to prawda że teraz całe mnóstwo Oliwii i Julek się rodzi..
 
Reakcje na imie naszej małej też są różne...spotkałam sie z reakcja wprost negatywną, do pewnego stopnia zawoalowanie negatywną , o lekkim zabarwieniu pozytywnym i bardzo pozytywnym. Przy czym moja mama wydała z siebie okrzyk rozpaczy gdy je usłyszała i była jedną z osób, które zareagowały wybitnie negatywnie(to dlatego, że imię naszej małej to imię mamy mojej mamy a one sie zbytnio nie lubiły) Gdybym miała patrzeć na zdanie innych dostałabym choroby psychicznej...;-) Dzięki bogu mąz mnie popiera i juz mówi do brzuszka po imieniu :-)
 
... a u nas będzie Czarek, pomomo tego, że naszym mamom się nie podoba...
W końcu to nasz synek, nie?
Co do powtarzalności imion, to faktycznie dużo teraz rodzi sie Julek, Oliwek i Zuź;o)
Ale pamiętajcie, że każde dziecko jest inne, ma swoją osobowość i jest wyjatkowe na swoj sposob, wiec nie przejmowalabym się zbytnio tą popularnością...
Pozdrawiam
 
Oczywiscie, ze nia ma sie co przejmowac opinia innych!!! Tak jak mowicie - nasze dzieci i nasz wybor!!!!
Jak ja sie urodzilam i moja mama powiedziala swojej, ze bede nazywac sie Klaudia to babcia byla zalamana, ze takie brzydkie imie, a wtedy wszystkie dziewczynki nazywaly sie Agnieszki i Magdy. Jak moj ojciec wrocil z USC to babcia zapytala: czy juz nic nie mozna zrobic??? Po wielu latach, babcia sama mi sie przyznala, ze miala takie obiekcje ale w tej chwili to sie cieszy, ze mam takie ladne i niespotykane imie :-) Wiec widzicie, ze nie ma co sie przejmowac innymi, nawet najblizsza rodzina :-)
 
Zapo,mialam jeszce dodac:
ardzesh wydaje mi sie, ze gdzies ostatnio slyszalam, za Nadia to wcale nie jest rosyjskie imie, ale nie mam 100% pewności. Mnie to imie zreszta tez sie bardzo podoba, ale mojej przyjaciolki brat ma core Nadie, wiec nic z tego:-(
larkaa Malina-pieknie!!!! nie przejmuj sie!!!! A czytalas ksiazke "Smak świeżych malin" ? Tam glowna bohaterka to Malina wlasnie :-)
maryniax Zosia tez mi sie podoba :-), ale tez nic z tego, bo to jest wlasnie, wyzej wspomnianej Nadii babcia :-) a jestesmy dosc blisko wiec bylby klopot maly :-)
kamylka kilkanascie lat temu dosc czesto mozna bylo spotkac sie wlasnie z Olimpia. Moze teraz juz troche zapomniane i dobrze, przenajmniej w piaskownicy nie beda same Olimpie :-)

A u nas miala byc Angelina, ale od jakiegos czasu moj szuka czegos innego, choc ta Angelina to byl jego wybor.A ja mam ciagle nowe pomysly, ostatnio takie mi sie podobaja:
Marika
Milena
Malwina,
ale to sotatnie najbardziej :-)
Dla chlopca mamy juz od dawna wybrane wspolnie i nadal jest to Irwin, no ale podbno ma byc dziewczyna, choc nie ma pewnosci. Za dwa tygodnie mam USG i tym razem razem lekarz ma mi powiedziec na 100%;-) i nie wyjde z gabinetu jak mi nie powie :-p Chce miec juz "pewnosc" bo sama nie wiem jak mam gadac do brzucha :-)
 
reklama
Do góry