reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć - intuicja....a na imię dostanie....

Jesli chodzi o Victorie to musze powiedziec, ze moja corka nazywa sie na drugie Victoria (tak wlasnie pisane przez V i c) i USC nie mial zadnych problemow z zaakceptowaniem, wrecz przeciwnie, naczelnik mi powiedzial, ze sama moge zdecydowac czy chce zachowac pisownie z oryginalnego aktu urodzenia (w moim przypadku niemieckiego) czy pisownie spolsczczona na polskich dokumentach dziecka. Lepiej dowiedzcie sie bezposrednio w USC, ostatnio duzo sie zmienilo rowniez w kwestii imion niepolskich lub z zagraniczna pisownia.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi . Poczekam do usg 9 października i jeśli okaże się że to dziewczynka to przejdę się do USC żeby popytać co i jak :tak:
 
Mamaflavii mi się wydaje, że własnie dlatego nie robił problemu, że Flavia była urodzona za granicą. W Polsce z tego co wiem są bardzo restrykcyjni, co do pisowni. Moja mama jest nauczycielką klas 1-3 i nieraz się smiałyśmy z zapisu imion np Miszela :cool2: (bo przeciez na końcu musi być "a")

Ja wczoraj siedziałam chyba ze 2 godziny na necie i szukałam imienia dla chłopca... i nic a NIC nie znalazłam, jak już mi cos wpadło w oko to zaraz mi do głowy przychodziło jakieś głupie skojarzenia. Chyba jednak zostanie ten Gasparek. Albo zacznę odmawiac zdrowaśki o dziewczynkę... :rolleyes2:
 
Kochane ja juz wiem na 300%.....intuicja mnie zawiodla:) bedzie chlopczyk:) jestem bardzo dumna a mój Marcin plakal ze szczescia:) na usg swietnie bylo widac sterczacego siusiaczka i duuuze jajeczka:) tak wiec męzczyzna!!!!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam wszystkie Mamusie i ich piękne brzuszki!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ja tez bym skakala pod niebo z radosci jesli bylaby dziewczynka:) mala księżniczka :-D ale jestem badzo dumna z mojego synka i nawet przez chwilke nie czulam rozczarowania:) Cudownie!!!!! Dam mojemu mezczyznie synka pierworodnego:) a za 3 lata zrobimy dziewczynke dla mnie:) :-)
 
Z ta intuicja, to ja juz nie wiem... Raz wydaje mi sie, ze to chlopczyk, raz, ze dziewczynka:confused::-D W sobote zrobilismy maly 'eksperyment'. Powiedzialam do brzuszka, ze jak jest dziewczynka, to zeby kopnela mame raz i bum!;-) A przy kolejnej probie przekupstwa dostalam serie kopniakow:-D:-D:-D Ale mielismy radoche:-D:-D:-D Cudowne sa takie wspolne chwile:tak:
 
reklama
Ja pamiętam swoją intuicję za pierwszym razem. Będziemy mieli śliczną dziewczynkę:-p Na USG w ósmym miesiącu w końcu zapytałam z ciekawości o płeć i Pani ginekolog mi wargi sromowe pokazywała i mówiła, że na 90% dziewczynka, a dwa tygodnie przed porodem na USG w szpitalu Pan mi mówi, że chłopak... no i chłopak był:tak:
Teraz chcielibyśmy tą dziewczynkę, ale znowu nic nie wiadomo, a przeczucia nie mam. Może dlatego, że za pierwszym raz było nietrafione:-p Zobaczymy czy w listopadzie będę miała USG, jeżeli tak, to może będzie widać kto tam mieszka;-)
 
Do góry