reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płeć - intuicja....a na imię dostanie....

-j- ja nie mam porównania bo to moja pierwsza ciąża, ale.... zobaczymy czy kobieca intuicja się sprawdzi :)
Monika ja mam na wszystko ochote, ale z umiarem, nie obiadam się za bardzo, apetyt mam taki sobie, jem tak samo jak przed ciążą. Zachcianki mam różne, raz na kwaśne, raz na słodkie, wiec po objawach nie mam jak sprawdzic. Cere tez mam raczej taką samą jak przed ciążą i przybyło mi tylko na brzuszku, jak narazie i mam nadzieje że juz tak zostanie :)
Co Bóg da, to bedzie, oby zdrowe było :)
 
reklama
A ja nie mam zadnego przeczucia :( Chcialabym zeby byl chlopiec, a to ze wzgledu na mojego :starego: :), ale lekarz powiedzial na USG w 20 tyg, ze chyba dziewczynka, bo nic mu sie tam nie dynda i powiem wam szczerze, ze mialam chwile zalamania i przeplakalam dwa dni, ale to tylko potwierdza, ze jestem glupia!!!
Ja wogole nie mam zadnych zachcianek, wszystko taka samo jak przed ciaza, moja kolezanka, taka czarownica zreszta, powiedziala, ze mi ciaza sluzy, ze ladnie wygladam i bede miala pisiorka :) Cere mam taka sama, kilogramy doszly jak na razie na brzuchu i w cyckach, co mnie zreszta baaardzo cieszy :) bo w koncu bede miec duzy biust :)

klaudiakiwi - dziewczynka
 
Ja z imieniem stoję, dla chłopczyka mieliśmy wybrane, a tu się okazało że nie ma siusiaka :)
pierwsza opcja to Ola
ale nie, nie, zaraz zaraz, wg rankingów w ciągu ostatnich lat około 12% wszystkich dziewczynek dostało takie imię
myślimy dalej - Maja! I co? Wszędzie same Majki teraz będą, więc opada.
Aktualnie jestem z niczym. Moooże coś wymyśle kiedyś :)
 
A u mnie starsza córcia przekopała kalendarze i internetowe strony z imionami i w porozumieniu ze mną wybrałyśmy : Maciuś lub Viktoria tylko że nam się podoba przez V a nie przez W i nawet jak teraz piszę to mi się podkreśla że to błąd . Jak myślicie czy zapisanie w USC może stanowić problem z Viktorią przez V ?
 
asusz tego co gdzieś się doczytałam to będzie problem. Zależy przede wszystkim od naczelnika USC. I z tego co pamiętam to jest taka instytucja jak Rada Języka Polskiego, która stworzyła coś takiego jak dyrektywy co do zapisu imion. I się tam doczytałam, że jeśli jest imię, które ma odpowiednik polski i jest ono u nas w codziennym użyciu to nie pozwolą na pisownię zamiast w v, było to przytoczone na przykładzie imienia Oliwer.
larkaa cezary jakoś mi nie leży, a mój m to zaraz powie może na drugie pazura :))) On to tylko mówi, że mu się z czymś kojarzy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Asus, aga ma niestety racje, moga Ci nie zarejestrowac takiej pisowni, ale mozesz napisac podanie i jako powod podac np. to, ze masz jakis procent korzeni anglojezycznych, np. ze Twoja prababcia byla Brytyjka lub cos w tym stylu. Wszystko zalezy od zyczliwosci urzednika, bo to on decyduje, czy zarejestrowac dane imie, czy skontaktowac sie z rada... Moze najlepiej przejdz sie lub zadzwon do swojego usc i zapytaj, moze w ogole nie bedzie problemu?:happy2:
 
Do góry