reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok...czyli wielkie postępy maluszków

A jak myslicie-czy warto tak na wszystko mówić" zostaw", "nie wolno", "nie ruszaj" co wpadnie w rączki na drodze? bo ja tak sobie myslę, że jak nie pobawi się sprzętem domowym to nie będzie wiedział co to jest, a poza tym będzie go bardziej ciągnęło do zakazanych rzeczy;-).
 
reklama
Asiuk - wydaje mi się że wszytsko ma swoje granice - poznawanie jak najbardziej, ale jak słyszę że maluszki otwierają szafki i wyrzucają wszytsko co w nich jest to już wydaje mi się lekka przesada!
Jeśli chodzi o mnie to za pierwszym razem - Asia jak i teraz - Ala będziemy jej mówić bez końca że pewnych rzeczy nie wolno ruszać a inne wolno - po 1010101010 razy powtarzania skutkuje - nigdy Asia nie wyrzucała skarpetek z szuflad
 
Agnieszko masz rację-a jesteś doświadczoną mamą:tak:. Bo ja czasem tak słucham siebie i zastanawiam się czy nie zabraniam zbyt wile- ech człowiek nie chce popełniać błędów:eek:, ale też coby mi dziecko na łeb nie weszło. A może otworzymy nowy wątek o wychowaniu? Żebysmy jakoś sobie poradziły a nie musiały wołać potem Super Nianie;-):-)? Co sądzicie? Chyba już czas:baffled:
 
Owsze trzeba zabraniac,ale nie wszystkiego.Bo jak zabronisz wszytskiego,,dziecko niczego sie nie nauczy i nic nie przezyje.Sa sprawy oczywiste,np.nie lizemy szczotki od kibla.Ja wychodze z zalozenia,ze zanim dziecko zrozumie musi poznac.Wiec prosty przyklad na teraz.Hania je posilek,jest cieply.Mama mowi:Nie wkladaj rak,bo jest gorace,jest siii...Jak przestygnie bedziesz mogla wlozyc lapke do miseczki.Trzeba to powatarzac 1010101010 razy,ale trzeba tez dziecku dac odczuc co to znaczy,Wiec czasem podloze jej miseczke z cieplym <tak zeby poczula,ale nie poparzyla sie>Szybciej zrozumie o co mi chodzilo.
Wiec jesli Ci nie przeszkadza,ze w kuchni jest nasmiecone po jedzeniu,pozwol dziecku grzebac.Im szybciej ono sie nauczy poslugiwac sztuccami,Ty szybciej zjesz w spokoju i cieply posilek.Tzreba dawac dzieciom mozliwosci nauki i poznania swiata.

Pozdrowki
 
A ja się czasem zastanawiam czy Agatka w ogóle rozumie co ja do niej mówię. Bo np jak karmię ja piersią, bardzo często jak juz zaspokoi pierwszy głód zaczyna mnie gryźć (a ma już dwa ząbki). Mówię do niej wtedy" ałaa, to mame boli, nie wolno gryźć mamy" a ona się śmieję. I nie wiem, czy 7,5 miesięczne dziecko powinno już rozumieć takie komunikaty, czy to moze z moją Agatką jest coś nie tak ???
 
Mala Mi wiem doskonale o czym mowisz! Moja Mala tez ma juz 2 zobki,a 3 w drodze i zdarzylo jejsie sieknac kilka razzy, ale mi sie wydaje,ze maluszki robia to nieswiadomie,odruchowo, napewno niespecjalnie...i wiem kiedy moja mala sie z tego cieszy... jak nagle krzykne alllllla! to jej sie bardzo podoba! ale jak sie bawimy i tak samo krzykne Maya, kotku itp,to tez sie cieszy,wiec to chyba bardziej z tego,ze podniesiemy glos,a nie z tego,ze robi nam krzywde! Niemartw sie,mysle,ze nasze dzieciaczki sa jeszcze za malutkie zeby rozumiec zakazy,nakazy i prozby..
 
moja Nina tez raczej nie kapuje, co do niej mowie. czasem nawet jak jest bardzo zajeta zabawa, to nie reaguje jak wola ja po imieniu :baffled: olewa mnie jednym slowem

za to juz dokladnie widac, kiedy cos chce wymusic placzem i wtedy jestem bezlitosna ;-)
 
:-)Gufi tak samo moja mala!!! Do niedawna nawet reagowala tylko na kotku!

A te wymuszania placzem sa najlepsze! Maya wczoraj chciala pic... noto dalam jej butelke,trzymalam i trzymalam,az w koncu mowie" przeciez ty sama umiesz" polozylam jej reke na butelce i zlapala.jak odeszlam.puscila i zaczela plakac,to ja wyszlam z pokoju,ana dalej ryk!nagle tylko przez prog spojrzalam,czy wszystko ok oprucz tego ze placze...a ona trzymala butelke! A gdy mnie zauwazyla odrazu puscila i jeszcze glosniej zaczela plakac! Co za aktorka!
 
reklama
HURA!!!!!!!!!!!!!
Chyba doczekalam sie PIERWSZEGO ZABKA!!!!!!!!NA dziselku ma taka mala biala kropeczke i napewno jej sie nic nie przylkeilo bo sprawdzam to musi byc zabek!!!!:tak::tak::tak:
ufffwreszcie sie doczekalam bo juz myslalam,ze ta chwila nigdy nie nadejdzie:))))
 
Do góry