reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze Urodzinki Naszych Pociech :)

ja będe piekła wcześniej torcik żeby zobaczyć jaki wyjdzie , a że akurat za 2 tygodnie mamy rocznicę ślubu to prawie nadarza się okazja
wczoraj się w sklepie trochę porozglądałam i właśnie z dekoracji na tort są piłkarze i piłki więc pewnie u nas będzie boisko , u mnie ozdoby są marcepanowe i można go kupić (marcepan) normalnie w rolkach i sobie wyciąć dowolne kształty :)

o racja ja tez mam rocznice ślubu we wrzesniu <3 juz :o:o:o > to chyab upieke zobaczyc co z tego bedzie :D
 
reklama
u mnie krem bedzie z sera bialego albo cos na wzor bitej smietany jeszcze sama nie wiem
a daj no przepis na ten kem serowy

Oj dziewczyny, nawet nie wiecie jak ja nie lubie robic takich duzych imprez :baffled: nie lubie stroic jedzenia dla gosci, zawsze mam stresa, co zrobic, czy bedzie smakowalo itp. :crazy: a i jeszcze dylemat kogo zaprosic... Dziadek obiecal ze przyleci, moj brat ze szwagierka i z ich coreczka (z grudnia) tez przyleca... no i chrzestny tez bedzie z zona i coreczka (4 mies). A tak to mamy duzo znajomych z dziecmi... ktorych tez wypadaloby zaprosic:szok: ale jak pomysle za mam robic 2 imprezy to mnie ciary przechodza :no:
no to zamów w restauracji

A wiecie, ze są biszkopty i kremy w torebkach? rozpuscic, rozmiąchać i gotowe... (no biszkopt upiec) nie probowalam ale moje mama mowila, ze przepyszne. A któregos dnia w carrefurze widziałam cąly tort z kartonu łacznie z dekoracje w księżniczkę (oczywiście różowy)
To dla tych co chca ale nie umią :D
ja chyba bym taki biszkopt kupila z torebki, bo się boję ale pomyslę jeszcze

A co do kremów jeszcze to na przepisach dla dziieic dawąłam przepis na tort z "kremem" jabłkowo-galaretkowym
 
czasami robię biszkopt z kisieli i budyni zamiast mąki i przekładam go bitą śmietaną z owocami ale jakoś mi się wydaje że nie pasuje , to jedyny biszkopt który mi wychodzi ;) ,dlatego zastanawiam się nad kupnem biszkopta w proszku ale to się jeszcze okaże
 
Ja zawsze robie te kremy z torebki. Dodaje mleko, tylko robie tą wersje bez masła. Ja nie znosze kremow mdlych, takich tradycyjnych, a te z torebki jak bita smietana tylko spokojnie dekoracje mozna z nich zrobic, super.

Przepis na super łatwy biszkopt(chyba pasuje ze tu zwstawie0:

4 jajka,
130 g mąki tortowej
130 g mąki ziemniaczanej
250 g cukru
łyżeczka proszku do pieczenia
6 łyżek wody

Jajka oddzielamy żółtka od białka, do żółtek dodajemy 200 g cukru i miksujemy dodając po 1 łyżeczce wody. Do białek odrobine soli i miksujemy z 50 g cukru az wyjdzie sztuwna piana. Dodajemy piane do żółtek , przesiewamy obie mąki z proszkiem do pieczenia, wsypujemy do piany i żóltek, mieszamy na jednolitą mase. Wlewamy do tortownicy wysmarowanej maslem i wysypanej bułką tartą, pieczemy w piekarniku 180 stopniach przez 30-40 minut. Blacha srednica 24 cm. Ja piecyka nie nagrzewam, ewentualnie odrobine. No i zeby wyszedl naprawde super to dobra mąkę tortową trzeba poszukac, polecam Szymanowska Tortową.

Przekrajamy na 3 placki, kładziemy spód, nasączamy (np sokiem z brzoswin rozcienczonym, troche aromatu, kwasku cytrynowego), dobrze trzeba nasaczyc bo bedzie suchy, kłade na pierwszy placek powidla śliwkowe, potem 2 placek, nasaczam i krem albo bita smietane, ja dokladam do tego brzoskwinie pokrojone albo inne owoce, ewentualnie czekolade starta, trzeci place, nasaczamy. No a potem to juz co nam wyobraznie podpowie.
 
Kira cos dla Ciebie :D
 

Załączniki

  • piraci-tort.jpg
    piraci-tort.jpg
    32,6 KB · Wyświetleń: 46
  • 3.jpg
    3.jpg
    57,5 KB · Wyświetleń: 40
jeszcze nie mam ... haha moze na rocznice zrobie zerkne jakis z neta :D


a pozatym zła jestem bo mialam plan co do mojego tortu ... ale ..... nie bede miala gdzie go schowac ;( do lodowki mi sie nie zmiesci ;( toz na balkon nie wystawie ;(
jak się nie zmieści??? Półki wyjmij! albo mniejszy zrób. Ja będę robiła mniejszy niż standardowy, widziałam w gospodarstwie domowym takie małe tortownice (jak talerz taki sniadaniowy) myslę, ze super taki będzie, bo raz, że jak mu kształt nadam to duży wyjdzie, a dwa, że u nas 2 torty, bo i Kubusiowy.
Kira cos dla Ciebie :D
hehe dobre
 
reklama
Do góry