reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze Urodzinki Naszych Pociech :)

dzieki :) to prawda, są barwniki ale jeszcze nie nabylam, widzialam juz na allegro teraz zerkne po shopach. Chce jeszcze zrobic i przetestowac mase marcepanowa, bo ten lukier bardzo szybko schnie i trzeba pozniej dodawac oleju ciutke i wyrabiac na nowo. poszczegolne elementy postaci kleimy miodem lub takim megaslodkim syropem woda+cukier.
masa marcepanowa/lukrowa to ci powiem tak ... czym dluzej wyrabiasz to jest nie do wyrobienia bo sie klei wiec tzreba do zamrażarki na trochę i dalej wyrabiać :D

a ja pytanie mam .. moze któraś mama ma przepis na "sztywny" KREM ? ??? :d chodzi mi o taki co np w lodowce zesztywnieje bardziej ?? nie mowie mocno ale choc troche ;-) ":D

a co do barwników moja sis korzysta z nich namietnie :) smaku nie zmienia ale kolor cudowny daje :D ja poluje na jasna zieleń :D
 
reklama
masa marcepanowa/lukrowa to ci powiem tak ... czym dluzej wyrabiasz to jest nie do wyrobienia bo sie klei wiec tzreba do zamrażarki na trochę i dalej wyrabiać :D

ooo a ja czesc lukrowej od prosiakow wlozylam wczoraj do lodowki (owinieta folia) i jak dzis wyjelam to twarda byla i zaczela si ekruszyc dopiero jak kapke oleju dalam i miętolilam to znow zrobila sie fajna plastyczna, tyle ze nim zrobilam 1 prosię to reszta juz podeschla i od nowa mietolenie ;o juz sie zaczelam zastanawiac czy moze cos nei tak zrobilam, chociaz trzymalam sie scisle przepisu.

Mi strasznie podobaja sie torty angielskie, jednak nigdy nie jadlam. Teraz postanowilam troche pokombinowac i moze do urodzinek sie wyrobie z jakimś. Martwie się tylko czy nei za slodkie, bo te świntuszki to slodkie bardzo i sobie dumam ze jak taka plachta slodką owine to moze nie wszystkim smakowac :/ chyba ze samo ciasto przeloze jakimś kwaskowatym kremem z owocami np. wisniami. Jak cos fajnego wymłodzę, to się pochwale i zdam relacje :)
 
jak ona robi te wszystkie figurki??? sa boskie!!! katrenki, natchnelas mnie i dobilas. robie torta dla corki mojego na wtorek i chcialam zrobic tort-barbie, ale teraz juz niewiem sama
 
to jest wlasnie problem z tortami angielskimi. sa piekne,ale jak dla mnie niejadalne. nienawidze smaku lukru i jeszcze w takiej ilosci. a przekladaja zwykle drzemem i masa maslana albo drzemem i bita smietana,a na to wlasnie duuuuzo lukru

albo jeszcze lepiej, na gore plat z marcepanu a na to kolejna plachta z lukru (chociaz marcepan lubie)
 
to jest wlasnie problem z tortami angielskimi. sa piekne,ale jak dla mnie niejadalne. nienawidze smaku lukru i jeszcze w takiej ilosci. a przekladaja zwykle drzemem i masa maslana albo drzemem i bita smietana,a na to wlasnie duuuuzo lukru

albo jeszcze lepiej, na gore plat z marcepanu a na to kolejna plachta z lukru (chociaz marcepan lubie)

racja duzo sie nie da zjesc bo strasznie słodkie !!!! :) temu jak dla Pawcia chce na góre krem jakis sztywniejszy moze z masy serowej bede musiala zrobic wczesniej zoabczyc czy nadaje sie :)
 
to jest wlasnie problem z tortami angielskimi. sa piekne,ale jak dla mnie niejadalne. nienawidze smaku lukru i jeszcze w takiej ilosci. a przekladaja zwykle drzemem i masa maslana albo drzemem i bita smietana,a na to wlasnie duuuuzo lukru

albo jeszcze lepiej, na gore plat z marcepanu a na to kolejna plachta z lukru (chociaz marcepan lubie)

otóż właśnie, więc najprawdopodobniej tylko drobne dekoracje zrobie lukrowe, a reszta jak u Kasi :) Kremu sztywniejszego jeszcze nie opracowalam niestety, wczesniej robilam taki budyniowy, czasem nawet dosc sztywny sie udal, serowego nie robilam nigdy.
 
Miałam wstawic na 1 urodzinkach ale to dopiero nieśmiałe próby rzeźbienia w lukrze plastycznym :D Wczoraj upieklam ciacho, nie jest to typowy tort bo nie mialam czasu kręcić kremu, wiec na szybko poszlo, jako ze motywem przewodnim byly figurki. Lukier robi się dosyć prosto ale tworzenie zwierzakow juz nie tak łatwo :/ A oto moje "świnki w błocie":
Zobacz załącznik 285090 Zobacz załącznik 285091 Zobacz załącznik 285094 Zobacz załącznik 285095
moj K podjaral sie i ukleil "konika" :D
Zobacz załącznik 285093

Przepis na lukier z opakowania glukozy Delecty:)

2 łyżeczki galaretki wiśniowej
1 łyżka glukozy
3 łyżki wody
cukier puder - dużo

Galaretkę trzeba zamoczyć w wodzie, żeby żelatyna spęczniała. Nastęnie podgrzewać, aż się rozpuści, pilnując, żeby się nie zagotowało. Dodać glukozę i wsypywać cukier puder, aż masa przestanie się lepić. Potem można lepić prosiaki.

Sliczne:-)a ciezko taka swinke zrobic??skad mialam wzor czy sama wymyslilas swinki?ja tez bym chciala takie zwierzatka na torcie ale nie wiem jak zrobic:-(gdzie kupilas ten lukier do robienia zwierzakow??wzor ze swinkami to Twoj wlasny pomysl??

Kasiula a taka zabke ciezko zrobic??
 
jak ona robi te wszystkie figurki??? sa boskie!!! katrenki, natchnelas mnie i dobilas. robie torta dla corki mojego na wtorek i chcialam zrobic tort-barbie, ale teraz juz niewiem sama

ja planuje zrobic tort barbi dla corki ale tez sie obawiam jak wyjdzie bo na zdjeciach ladnie wyglada a w rzeczywistosci moze byc gorzej.ten tort jest piekny dla mnie Wielkie Żarcie - Przepis - Tort jak lalka
 
reklama
Zastanawiało mnie czy robicie zaproszenia na urodzinki ????? ja powiem ze nie wiem ale fajny pomysł szczególnie tam gdzie są dzieci w rodzinie :) chce cos zrobic takiego
Zobacz załącznik 284844
i wyhaftowałam juz
Zobacz załącznik 284846Zobacz załącznik 284845
troche nie wyraźne bo cos w aparacie poprzestawiałam :D

myslicie dobry pomysł czy głupota ? :eek: sama nei wiem bo nie chodze na ur dla maluchów :-D
Kasia a wzor tego zaproszenia gdzie znalazlas??mi sie bardzo podoba i chetnie bym takie zrobila ale nie umiem:-(
 
Do góry