reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze Urodzinki Naszych Pociech :)

Sliczne:-)a ciezko taka swinke zrobic??skad mialam wzor czy sama wymyslilas swinki?ja tez bym chciala takie zwierzatka na torcie ale nie wiem jak zrobic:-(gdzie kupilas ten lukier do robienia zwierzakow??wzor ze swinkami to Twoj wlasny pomysl??

Kasiula a taka zabke ciezko zrobic??
nei robilam tak tylko napisałam ale mysle ze nie :) na necie mozna poszukac wzorów pewnie gdzies sa :)
 
reklama
Gosia na necie są różne wzory z ciasteczkami i świeczkami a zrobic prosto skanuj0030.jpgskanuj0029.jpg w razie co służę pomocą :)
 
Kasia a od czego zaczac robic takie zaproszenia??bo za bardzo nie pamietam jak to sie wyszywa:p ( w szkole sie wyszywalo ale to bylo wieki temu)
zaczac od kupna materiału i nitek ;) hehehe :D a wyszywa sie prosto bo krzyzyki wzory są prosciutkie 1.5h zajmuje zrobienie jednej a napisy to robilam na oslep :D zeby były podobne tylko haha ;D pozniej brystol badz blok z kolorowymi kartkami i robi sie z niego zaproszenia a srodek myslalam zeby wydrukować fajny wierszyk :)
 
Przepis na super łatwy biszkopt(chyba pasuje ze tu zwstawie0:

4 jajka,
130 g mąki tortowej
130 g mąki ziemniaczanej
250 g cukru
łyżeczka proszku do pieczenia
6 łyżek wody

.

ewelia,czy to na pewno ma byc 250g cukru? bo wlasnie upieklam i jest niesamowicie slodki. zjadlam odkrojony wystajacy czubek i teraz jest mi wrecz niedobrze,bo taki slodki. nie czepiam sie, moze taki ma byc. ale wolalam sie upewnic, sorki :)
 
ewelia,czy to na pewno ma byc 250g cukru? bo wlasnie upieklam i jest niesamowicie slodki. zjadlam odkrojony wystajacy czubek i teraz jest mi wrecz niedobrze,bo taki slodki. nie czepiam sie, moze taki ma byc. ale wolalam sie upewnic, sorki :)

Dokładnie tyle. Ale ten czubek/ tzn ta skórka złocista na wierzchu jest zawsze duzo słodsza, środek jest ok. Ja tez wole mniej słodkie, mozna cukru zawsze ująć ale nie wiem jak to wpłynie na jakość biszkoptu...hehe
 
chyba rzeczywiscie czubek jest slodszy. a biszkopt pieknie urosl, sliczny kolor, mieciutki, puszysty i taki lekko wilgotnawy. naprawde polecam! i dzieki ewelia za przepis :)
 
reklama
Do góry