reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze ruchy

ja często czuję ruchy jak was na forum nadrabiam, chyba was dziewczęta moje dziecię lubi, przed chwilą właśnie też poczułam takie przesuwanie w dole brzucha :)
 
reklama
To moje młode najbardziej aktywne robi się koło 22 :szok: Mam nadzieję, że mu tak nie zostanie i jak się urodzi to o tej porze będzie już spać! :-D
 
Laski, ja nie mogłam dzisiaj spać przez te bulgoty :-D:-D mała obudziła mnie około 3:00 i cały czas się wierciła :-D
 
Czesc dziewczyny, ja czasem cos czuje ale zastanawiam sie czy to napewno to. Wczoraj jak lezalam na prawym boku i polozylam sie na plecach to z prawej strony moj brzuch byl wyraznie wiekszy, musiala sie dzidza tam ulozyc ale jak przykladam reke to nic nie czuje.


 
bo to jeszcze nie czas na kopniaki, dlatego przylozenie reki raczej nic nie da. poza tym jestes jeszcze we wczesnej ciazy i malo dziewczyn tak szybko czuje malucha- powiedzmy za 2-3tyg powinno cos juz sie dziac, choc byc moze akurat u ciebie bedzie jeszcze pozniej. ja jestem juz w 20tc a nadal nic specjalnie nie czuje- czasami przez chwileczke cos tam sie dzieje ale bardziej przypomina to rozpychanie, niz ruchy dziecka..takze spokonie, mysle ze mozesz zaczac sie martwic dopiero za miesiac :)
 
Jaka szkoda, nie moge sie doczekac, a tak wiele dziewczyn pisze ze w 17 tyg juz czuje slabiutkie ruchy, czy jakies pukanie. Bede obserwowac i zobacze,. Zauwazylam jeszcze jedna dziwna rzecz, brzuch mi jakby pulsuje, tak jakby mi moje serce w brzuchu bilo i czytalam na forach ze tez dziewczyny mialy takie odczucia. Bede czekac z niecierpliwoscia na pierwsze kopniaczki :)
 
Ewelinka spokojnie, jak to Twoja pierwsza ciąża to ruchy mogą pojawić się nawet dopiero ok 22-23 tc, bo i tak bywa :) ja poczułam jakoś pod koniec 18 tc, więc daj sobie jeszcze kilka tyg i będziesz płakać z radości.... a później z bólu :-)
 
To pulsowanie/tetno tez mam! Nie wiedziałam ze to coś powszechnego... poza tym dziec już napewno bryka w brzuchu tylko może akurat ułożył sie gdzieś przy kregoslupie albo jeszcze jest tak delikatny ze poprostu nie wyczuwasz różnicy. Napewno wiesz ze pierworodki czuja pozńiej, pozostaje uzbroić sie w cierpliwość- poza tym czas leci jak z bicia trzasnal, zanim sie obejrzymy będziemy skopane
 
reklama
Ja też mam pulsowanie :-) Wydaje mi się, że to może być przez ułożenie Malucha, że jakoś bardziej uciska na tętnicę brzuszną. A czujecie pulsowanie w uszach, jak np. położycie się na boku? Mnie to doprowadza do szewskiej pasji, zwłaszcza jak próbuję zasnąć... :baffled:
 
Do góry