reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

Hej a decydujecie się na badanie zarodków?bo mam mętlik w głowie,byłam zdecydowana ale lekarz odradził bo wg niego nie ma 100proc gwarancji że transfer się przyjmie,że wykryje wady itp no i zgłupiałam..
 
reklama
Hej a decydujecie się na badanie zarodków?bo mam mętlik w głowie,byłam zdecydowana ale lekarz odradził bo wg niego nie ma 100proc gwarancji że transfer się przyjmie,że wykryje wady itp no i zgłupiałam..
Oczywiście to nie jest gwarancja 100%, że zarodek będzie zdrowy... Ale za to masz 100% pewności, że nie będziesz mieć podanego chorego, a to już zdecydowanie zwiększa szanse.
 
Rozumiem.
Czy w pracy powiedziałyście o procedurze? Czy miałyście problem z dniami wolnymi?
U mnie akurat nie ma przewidzianych dni wolnych oprócz samego dnia punkcji czy transferu. Za pierwszym razem pracowałam normalnie, ale teraz postanowiłam zostać w domu tydzień po transferze. Pozamieniałam się z koleżankami na godziny, nie brałam oficjalnego zwolnienia.
 
Rozumiem.
Czy w pracy powiedziałyście o procedurze? Czy miałyście problem z dniami wolnymi?
U mnie w pracy o staraniach i problemach wie prezeska- też kobieta, też długo starająca się o drugą pociechę i bardzo mnie wspiera. Nie robi problemów z wolnym,czy zwolnieniami. I kilka najbliższych przyjaciółek. Rodzinie nie mówiliśmy.
 
Oczywiście to nie jest gwarancja 100%, że zarodek będzie zdrowy... Ale za to masz 100% pewności, że nie będziesz mieć podanego chorego, a to już zdecydowanie zwiększa szanse.
No właśnie nie masz bo może być mozaika i ogólnie jest chory ale pobiorą"dobre"komórki i jest niby zdrowy ,zapytałam się czy to badanie wykryje np zespół Downa to powiedział że niekoniecznie to znowu jest prawdopodobieństwo i dlatego zgłupiałam.. myślałam,że lekarze powinni zachwalać to badanie a to kolejna loteria☹️
 
No właśnie nie masz bo może być mozaika i ogólnie jest chory ale pobiorą"dobre"komórki i jest niby zdrowy ,zapytałam się czy to badanie wykryje np zespół Downa to powiedział że niekoniecznie to znowu jest prawdopodobieństwo i dlatego zgłupiałam.. myślałam,że lekarze powinni zachwalać to badanie a to kolejna loteria☹️
W każdym razie ja gdybym mogła, to bym badała.
 
reklama
Niech w tę Wielkanoc, gdy światło zwycięstwa nad ciemnością rozjaśnia nasze serca, a Jezus Zmartwychwstały napełnia nas nadzieją na lepsze jutro, wspólnie spędzony czas z rodziną stanie się najcenniejszym skarbem, a wspomnienia tego święta będą żywe w naszych sercach na zawsze. Wesołych świąt wielkanocnych, pełnych radości, wzruszeń i bożego błogosławieństwa!
 
Do góry