reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pierwsze podejście do in vitro. Kto zaczyna?

Ja jestem obstawiona lekami od poczatku ciazy, biore prolutex, cyglogest, duphaston, acard, estrofem do teraz, i aktualnie w 13 tygodniu zaczynam schodzic z lekami az do 16 tygodnia. W 6 tygodniu mialam duze krwawienie, pojechalam na SOR, konsekwencja byl krwiak i odklejenie sie kosmowki na 1/3 dlugosci. Dodano mi nospe i lezalam prawie 4 tygodnie. Na szczescie juz jest dobrze, jestem w 13 tygodniu, z prenatalnych wychodzi ze chlopiec i najwazniejsze ciaza prawidłowa ;) Nie bralam zastrzykow z heparyny, nie mam przeciwskazan do brania, ale nie robilam zadnych badan oprócz morfologi.
Ja dostałam heparynę ze względu na poronienia. Jakoś strasznie mi one nie przeszkadzają. Przyzwyczaiłam się już do zastrzyków, aczkolwiek perspektywa brania ich przez całą ciążę trochę mnie przeraża 🥴
Cyclogest i duphaston też mam.
Kazali Ci badać mocz przy stosowaniu cyclogestu?
 
reklama
Ja bym na Twoim miejscu nie wziela globulki bezposrednio na noc tylko o godzinie 18:00, później sugeruje lezakowanie, zeby sie normalnie przyswoil, a wieczorem kapiel.
Ja generalnie biore globulki nie na noc tylko o tej 17-18 od poczatku transferu az do dziś :)
Wiesz co, też tak zaczęłam kombinować, bo inaczej wyjdą mi bzdurny w tym badaniu. Jesteś wspaniala, dziękuję 😘
 
Ja dostałam heparynę ze względu na poronienia. Jakoś strasznie mi one nie przeszkadzają. Przyzwyczaiłam się już do zastrzyków, aczkolwiek perspektywa brania ich przez całą ciążę trochę mnie przeraża 🥴
Cyclogest i duphaston też mam.
Kazali Ci badać mocz przy stosowaniu cyclogestu?
Ja biore caly czas prolutex, to tez zastrzyki i juz mam dość klucia. Na szczescie biore jeszcze 2 i odstawiamy. Mocz badalam dopiero teraz, ale to w 12 tygodniu w ramach badan 1 trymestru.
 
Ja biore caly czas prolutex, to tez zastrzyki i juz mam dość klucia. Na szczescie biore jeszcze 2 i odstawiamy. Mocz badalam dopiero teraz, ale to w 12 tygodniu w ramach badan 1 trymestru.
Na początku wbijalam całą igłę jak w ulotce, heparyna jest dość gęsta i przez to trochę boli, zaczęły mi się robić małe krwiaki. Teraz wbijam igłę 2/3 i jest o niebo lepiej. Mam tylko kropki.
Wiem, że po jakimś czasie będę musiała zacząć wstrzykiwać w ramiona, żeby wygoił się brzuszek.
 
Dzwoniłam do kliniki. Z 18 pęcherzyków finalnie mamy 8 komórek z czego 4 zostały zapłodnione, a 4 zamrożone. Teraz czekanie do 5 doby jak się te zapłodnione rozwiną. Czy mogłybyście mi powiedzieć jak to wyglądało u Was? 4 zapłodnione to nie mało? Przecież nie wiadomo ile z nich się rozwinie do 5 doby… Zastanawiam się dlaczego nie zapłodniono od razu wiecej…
Kazdy przypadek inny, mi pobrali 28 komórek, zapłodnili 10 i mialam 8 zarodkow.
A mowili cos ze beda mrozić komórki jajowe? W klinice mi mowila moja gin ze nie poleca mrozić komorek bo po odmrożeniu moga sie nie nadawać do zapłodnienia, zapytaj w swojej klinice czemu nie zapłodnili wszystkich🙂
 
Kazdy przypadek inny, mi pobrali 28 komórek, zapłodnili 10 i mialam 8 zarodkow.
A mowili cos ze beda mrozić komórki jajowe? W klinice mi mowila moja gin ze nie poleca mrozić komorek bo po odmrożeniu moga sie nie nadawać do zapłodnienia, zapytaj w swojej klinice czemu nie zapłodnili wszystkich🙂
Teraz to już sama głupnę. No wychodzi na to, iż zamrozili komórki jajowe, bo przecież nie zamroziliby niewykształconych zarodków. Dzięki za wiadomość. Jutro zapytam. Jestem załamana...
 
reklama
Do góry