reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze "kopniaki"

Hmmm to dlaczego ja jeszcze nie rozróżniam czy dostanę nóżką czy z główki?
Nie no, tego to ja też nie rozróżniam - napisałam że "wystawia" głowę bo faktycznie tak robi :-D Wypycha ją na dobry centymetr - półtora poza owal brzucha i trzyma nawet kilka minut :-) Już mnie nawet to aż tak nie przeraża jak na początku... ;-)
 
reklama
a nasz(a) rozrabiaka zaczyna swój trening boksu jak tylko usiądę, albo się położę. póki coś robię, jest w miarę spokój, ale zamiast coraz rzadziej, rozrabia coraz częściej. no i chyba nie jest jeszcze odwrócone, bo czuję pod żebrem (najczęściej prawym) jak się pcha główką (no chyba, że to pupa, ale nie potrafię rozróżnić:no:) zazwyczaj wtedy czuję dodatkowo, jak się pcha w dole brzucha, albo po przeciwnej stronie z boku:szok: ośmiornica na maxa:-D
 
moja niunia w sumie jest bardzo aktywna jak narazie
a ulubiona zabawa to wypychanie glowki z lewej strony kolo pępka i kopanie w pecherz,tak ze matka co chwile lata do pana kibelka:-D:-D:-D
 
No ale skąd wiecie, że to akurat główka? Mi też często mój mały wypycha się pod pępkiem no ale nie wiem czy to główka, jakoś tego nie rozróżniam. Jak robiłam usg 2 miesiące temu to jeszcze nie był odwrócony, tzn. był główką do góry, także nie wiem czy się już odwrócił i czym mnie bombarduje :-)
 
ja własnie nie wiem:-( czuję, że to, czym się pcha jest duże, okrągłe, ale ponoć często kobiety mylą główkę z pupą, więc póki co mogę tylko zgadywać. usg ostatnio miałam 12 tyg temu, wtedy maluch miał główkę z boku, jak jest teraz- nie wiem, więc nie mam pojęcia co chce wystawić na świat przez brzuch:no:
 
Co do główki, wnioskuję z tego, że jak ją wypina, to czuję (zazwyczaj) gdzie się zapiera. No a zapiera się nisko - więc chyba nie łapkami :confused:
Myślę, że docelowo jeszcze nie jest ustawiony, bo potrafi mi się "przetaczać" w te i nazad kilka razy dziennie. Ale chętnie go podejrzę za tydzień :-)
 
Agik25-ja tez jeszcze nie wiem na 100% czy to glowka czy nozka, ale tak sobie wnioskuje :-) Jak mnie mocniej kopnie no to nozka, a jak zamerda, polaskocze to chyba raczka. Raz wystawila glowke-bo byla duza i okragla i az mi sie cieplo zrobilo pod reka :-)
 
Moj synek jak jechalismy wczoraj na 3d jak mi kopala sprzedal to az krzyknelam z bolu pierwszy raz tak bolesnie :-)
 
Moja malutka to straszliwe fikolki fika w nocy. Normalnie zawsze mnie budzi nie mowiac o tym ze przestawia mi caly system trawienny az Mojego mi zal bo tak trabie niczym trabka:zawstydzona/y:

Dzis rano chyba sie przeciagala bo cos z prawej i lewej strony brzuszka mi wystawila w tym samym czasie niby raczki niby nozki...nie wiem dokladnie hehehe

tak mysle ze co jak co ale po porodzie to teraz troche bedzie dziwacznie wrocic do swojego starego nudnego brzucha...:laugh2::laugh2::laugh2:
 
reklama
Moja malutka juz sie wstawila w kanal rodny ale i tak ja czuje w dwoch miejscach na raz,np. pod zebra z lewej strony a z prawej troszke nizej no i sie dziwilam jak to moze byc,jakie to wygibasy mala musi robic, a polozna wytlumaczyla ze z jednej strony to pupka a z drugiej kolanko albo stopka no bo dzidzius to taki zgjety lezy a nie na bacznosc. No ok niech jej bedzie,a ja i tak nie rozrozniam co jest co:-D
Moja dzidzia to juz zadko kopniaki sadzi,teraz to sie tak bardziej prezy i rozciaga,super uczucie! Moge ja sobie dluzej pomacac jak cos wystawi hehe:tak::tak:
 
Do góry