reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze "kopniaki"

Dziewczyny a czujecie jak wasze dzieciatka maka czkawke??
Bo ja czesto czulam :-) Na poczatku nie wiedzialam ze to czkawka,ale pan doktor mnie uwiadomil:-D
 
reklama
Mojej sie 2 razy zdarzylo.. :-D:-D:-Dslodkie to to... ale kurcze jakos nie bylam pewna czy z mala wszystko oki... wiec mi smutno bylo, ze ona tam biedna cala podskakuje a ja nic nie moge zrobic:-(

choc wiem, ze to nie grozne...:tak:
 
Patrycja mój mały często ma czkawkę - prawie zawsze po tym, jak napiję się zimnej wody, czasem po ostrym jedzeniu. No generalnie, często mi brzuch rytmicznie skacze :-D
 
A mojej laluni to dwa razy sie zdarzylo czkac:tak: a ja ,jak to ja ,martwilam sie...zal mi jej bylo.Wiem ze to nieszkodliwe i ze dzidzia sie nie meczy tak jak my czkajac...ale co tam...kazdy powod jest dobry zeby sie pomartwic:-D
 
Takie miarowe drganie, bardzo delkatne.To nie jest u mnie tak ze caly brzunio skacze,raczej jest to subtelne odczucie...
 
Mimo prawie 33 tygodnia moja Maleńka dalej się kitłasi ile wlezie. Wcale mniej się nie rusza, tylko jej ruchy zmieniły nieco postać. Już rzadko czuję kopniaki (co najwyżej w pęcherz, zwłaszcza jak leżę), a dużo częściej właśnie takie wyciąganie, przeciąganie, rozprostowywanie. Najczęściej mnie łaskocze jak leżę na boku, bo mi przeciąga czymś od dołu ku górze - mam wrażenie że tuż pod samą skórą. I wtedy właśnie mam wrażenie że obcy mi zaraz wyskoczy.:-D
A co do czkawki, to miała ostatnio kilka razy. Ale i tak dużo mniej niż Weronika, bo ta to mi czkała regularnie od siódmego miesiąca - nawet codziennie albo i po kilka razy dziennie. Najśmieszniejsze jest to, że ciągle czuję tę jej czkawkę w innej części ciała - raz z jednej raz z drugiej strony, ale prawie zawsze na dole. To chyba świadczy że się już ustawiła, nie? Jak byłam w poradni cukrzycowej, to jedna dziewczyna mnie uświadomiła, że często dzieci cukrzycówek właśnie ustawiają się pupką a nie główką i konieczna jest cesarka.:-( Ja nie chceeeeee....:sick:
 
Dzagud na pewno twoja córunia siedzi już głową w stroną wyjścia. ;-) Kiedy idziesz na jakieś badanie, usg?
A u mnie też w brzuchu niezłe przepychanki się odbywają - cóż naszym dzidziom już chyba troszkę ciasno.
Moja Oleńka też często ma czkawkę, częściej niż na początku, a może po prostu jest to bardziej odczuwalne teraz :):tak:
 
reklama
Mój szkrabek należy do bardzo aktywnych ruchowo, a szczyty aktywności pobił podczas pobytu w szpitalu, rozrabiał całodobowo, pielęgniarki robiły zwykle kilka podejść do zapisu KTG a i tak moje dziecko tak kopało w czujniki że zamiast ładnego wykresu tylko kropki się zapisywały :-D
Tak się pocieszam że nie może nabrać więcej ciałka bo za dużo energi traci na wymachy nóżkami :-)
A nóżkę umiejscowił sobie pomiędzy lewym biodrem i żebrami i na lewym zalecanym boku 5 minut nie mogę poleżeć, bo zaraz mi nóżką dziurę wierci, tak że nieraz krzyczę z bólu :szok::szok:
 
Do góry