reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze cztery koła dla naszych skarbów czyli wszystko o wózkach

Ja mysle ze na krotkie wypady takie do 3 godzin to mozna....byle z umiarem....np tak jak piszesz do lekarza albo do galerii najakieś zakupy to chyba nic złego sie nie stanie...byle nie przesadzac....przeciez jak gdzies dalej jedziesz autem to tez dziecko jest w takim foteliku.....ale spacery to mysle ze zdecydowanie w gondoli....ale niech może wypowiedzą sie bardziej doswiadczone mamy bo mnie tylko sie wydaje:-)
 
reklama
claudia musisz brać pod uwagę pogodę...a jeszcze w Twoim wypadku to nie będzie takie proste,bo Ty nie masz samochodu. Fotelika raczej się używa jak się jedzie np. na szybkie zakupy albo do lekarza a Ty wszędzie musisz dość piechotą....w Twoim wypadku odradzam.
 
mi tez sie wydaje,że fotelik bardziej do auta i na zakupy- noworodka jak najmniej meczyc.. niech lezy plasciutko.. u nas ja widuje tylko stelaz i fotelik w CH- bo to wygoda.. no ale decyzja nalezy do Ciebie..
zreszta ja w miare mozliwosc wszedzie gondolke bede brala- bo do gondolki wrzuce portfel, komore, klucze itp. a do fotelika musze brac torebke- ktora bedzie mi spadala z ramion- juz testowalam;/
 
Właśnie dlatego prosiłam o opinie, na pewno nie chciałabym wozić w tym dziecka przez zimę....
jedynie dopiero koło kwietnia jak będzie cieplej....
Fotelik z tego wózka nie jest do kompletu - bo ta firma nie prowadzi, trzeba tylko dokupić adaptery , aby móc zamontować zwykły fotelik....
najbardziej myślałam pod kątem jazdy do lekarza z dzieckiem- to u mnie z bloku kwestia 10 minut i jestem już w przychodni, a tam wiamomo - schody, tak więc tylko bym odpięła ten fotelik, i w nim zaniosła dziecko na górę.....
a na spacery, to normalnie gondola, a potem spacerówka
taki rodzaj jazdy koleżanka bardzo chwaliła, dlatego ja nad tym myślę

I jeszcze mam pytanko właśnie jak długo wozić dziecko w gondoli - póki nie zacznie siadać?
 
mam pytanie do dziewczyn, które oglądały bądź już kupiły coneco toledo.

byłam dziś z mężem w sklepie pokazać mu te wózki, a on stwierdził, ze szajs :szok: bo cała rączka chodzi tak jakby była obluzowana w tych miejscach gdzie się je składa. I wiecie co zgłupiałam. Wypróbowaliśmy wszystkie modele, które były w sklepie i w każdym rączka latała.

Mieliśmy kupować ten model, a teraz to już sama nie wiem.:-(

u was też tak jest??
 
Właśnie dlatego prosiłam o opinie, na pewno nie chciałabym wozić w tym dziecka przez zimę....
jedynie dopiero koło kwietnia jak będzie cieplej....
Fotelik z tego wózka nie jest do kompletu - bo ta firma nie prowadzi, trzeba tylko dokupić adaptery , aby móc zamontować zwykły fotelik....
najbardziej myślałam pod kątem jazdy do lekarza z dzieckiem- to u mnie z bloku kwestia 10 minut i jestem już w przychodni, a tam wiamomo - schody, tak więc tylko bym odpięła ten fotelik, i w nim zaniosła dziecko na górę.....
a na spacery, to normalnie gondola, a potem spacerówka
taki rodzaj jazdy koleżanka bardzo chwaliła, dlatego ja nad tym myślę

I jeszcze mam pytanko właśnie jak długo wozić dziecko w gondoli - póki nie zacznie siadać?

Zależy jeszcze do ilu kg masz fotelik bo wiesz dzieci w różnym tempie rosną i moja znajoma jak mały miał 5mcy juz zmieniała fotelik bo z tego poprostu wystawał :D

Co do tego do kiedy gondola to nie wiem ale liczyłam że może w wakacje przesiądziemy się na spacerówkę ale to wyjdzie w praniu ;)
 
Zależy jeszcze do ilu kg masz fotelik bo wiesz dzieci w różnym tempie rosną i moja znajoma jak mały miał 5mcy juz zmieniała fotelik bo z tego poprostu wystawał :D

Co do tego do kiedy gondola to nie wiem ale liczyłam że może w wakacje przesiądziemy się na spacerówkę ale to wyjdzie w praniu ;)

dowiedziałam się więcej na ten temat
i jeżeli nie mam specjalnego fotelika - czyli tego co pasuje do wózka to taki adapter tez nie będzie pasował, bo są różnie foteliki
Więc będę wozić normalnie w gondoli , a potem spacerówce :-)

to zobaczymy jak to będzie z tą gondolką - na pewno będzie przez zimę potrzebna, a potem to tak jak piszesz wyjdzie w praniu ....
 
fogia ja Ci niestety nie pomogę bo ja raczej Mutsy albo X-lander....ale możę na ceneo.pl będą opinie o tych wózkach?
 
mam pytanie do dziewczyn, które oglądały bądź już kupiły coneco toledo.

byłam dziś z mężem w sklepie pokazać mu te wózki, a on stwierdził, ze szajs :szok: bo cała rączka chodzi tak jakby była obluzowana w tych miejscach gdzie się je składa. I wiecie co zgłupiałam. Wypróbowaliśmy wszystkie modele, które były w sklepie i w każdym rączka latała.

Mieliśmy kupować ten model, a teraz to już sama nie wiem.:-(

u was też tak jest??
szczerze tego wózka za darmo bym nie chciała. Moja bratowa sobie kupiła rok temu dla córy i nawet pół roku nie pojezdzila bo cały stelaż się rozklekotał, koła latały każde inaczej itp. Ja dla Marcela miałam coneco v3 wtedy akurat zaczęły wchodzić i też średnio byłam zadowolona. Te wózki to moim zdaniem niewypały są, dlatego teraz takie wyprzedaże na allegro i w sklepach. Nie wiem jak jest z tymi chameleon czy baracuda.. baracude ma sąsiadka, zieloną i jezdzi już długo ponad rok. A może w zamian x-landera sobie zobaczcie.
 
reklama
Hej :)

Prześledziłam cały wątek.
Dzisiaj zarezerwowałam sobie MURE 4. Oglądałam mocno mutsy bo mnie interesowały ale niestety są malutkie, mają małą gondolkę i wąską spacerówkę niestety. Za to MURA składa się extra szybko, wchodzi nawet do mojego bagażnika (HONDA HR-V 3 drzwiowa), ma szeroką spacerówką no i dosyć sporą gondolkę (rodze w marcu więc jeszcze załapię się na ciepłe śpiworki), przekładane siedzosko. X-landerki są prześliczne ale nie mają przekładanej rączki :/. Zachwycona byłam quinny buzz i bardzo go chciałam ale w dwóch sklepach mi go odradzano jest ponoć mega awaryjny i wycofują go ze sprzedaży w tym sklepie gdzie zamówiłam wózek a w drugim już wycofali, speedi za to ponoć super ale...brak przekładanej rączki lub siedziska-znów :(. Murę odbieram w lutym ...jakby któraś z was miała do tej pory jakieś doświadczenia to chętnie poczytam :)

Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :)
 
Do góry