reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pieluchy wielorazowe

Drogie mamy, jeśli ktoś jest zainteresowany i ja postanowiłam sprzedać nieużywane pieluszki, są na chusty.info na bazarku pieluszkowym (niestety tu takiego nie mamy ;-)) Tak więc zapraszam ;) Więcej na priv :-)
 
reklama
w temat wielorazówek wciągnęłam się już podczas ciąży. teraz moja córcia ma 5 miesięcy, więc mogę podzielić się doświadczeniami. Na początku kupiłam same ochraniacze i pieluchy tetrowe o większej gramaturze niestety też o większym wymiarze 80x80 i okazało się, że po złożeniu nie mieściły się w malutkiego ochraniacza do 5kg. Dopiero od 3miesiąca zaczełam regularnie pakować mała w pieluszke tetrową i zakładać ochraniacz Flipa- onesize. Jak dla mnie rewelacja. Nadal myślę o dokupieniu kieszonek ale na razie sama tetra daje rade. Prefoldy i kieszonki pewnie bardziej się przydadzą w momencie rozszerzenia menu i zmiany kupki.
Obecnie na dzień zużywamy do 9 pieluszek. Jakoś nie uważam, że dołożyłam sobie pracy. Pieluchy wkładam do pralki często z ciuszkami dodaje środek antybakteryjny Nappy Fresh, rozwieszam i gotowe. Już na pewno mowy nie ma o prasowaniu?!?! Nie jestem na pewno super ekologiczną mamą, ale widzę jak małej służą wielorazówki. Od kiedy zmniejszyłyśmy do minimum stosowanie pampków zero zaczerwienień, krostek. Przez to że dziecko jest szybko przewijane od momentu kiedy zrobi się mokro używamy też zdecydowanie mniej mazidełek do pupci, żeby nie zmniejszać chłonności tetry. Takie rozwiązanie jest też ekonomiczne chociaż nie jestem przekonana czy sprawdzi się za kilka miesiecy jak maleństwo zwiększy produkcje.
 
A Ja mam nówki do sprzedania z Baby Jungle formowanki i prefoldy, cena producenta okazja była a teraz leży , więcej na priv ....
 
Ja też patrzyłam w necie na te pieluchy, ale jakoś ostatecznie mnie nie przekonały. Jakoś mi się nie widzi kolejny, dodatkowy obowiązek... Postawiłam na klasyczne, szybkie i wygodne w obsłudze.
 
reklama
a jakie pieluchy byście radziły dla 9 miesiecznego dziecka?
Mam też problem z wyborem nowego sklepu. wcześniej kupowałam w pieluszkarni ale ani prawie już nic nie mają, chyba kończą interes;( może polecicie jakiś sklep z dużym wyborem pieluszek, interesują mnie tylko nowe pieluszki.
 
Do góry