reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja styczniowych maluszków; kupki, skóra, itp.

Kaja - żelazo dla dzidzioła oczywiście tzn dla tych karmionych piersią.
Golanda - Bzdurki o tym mleku. Każdy dzidzioł ma swój rytm i tu w ogóle wszelkie porównania są zabronione, bo tylko krzywdzi się niesprawiedliwością dziecko! Każde inne a teściowa chyba nie ma się do czego przyczepić i na siłę szuka...


U nas siuski idą jak opętane i w ciągu dnia zmieniam pieluchę extra często. W nocy tylko jak budzi się na karmienie i/lub jak usłyszę że zrobiła kupę - bo jej nie chcę w syfku trzymać, ale wtedy to "przez sen" i nawet się nie budzi, może tylko czasem kontrolnie otworzy jedno oko i dalej w kimę...

Pampresy premium care są de beściak ale niestety tutaj rozmiar 3 niemożliwy do zdobycia (w 10 sklepach i aptekach już sprawdzałam i ostatecznie udało mi się zdobyć rozmiar 4 tylko tzn mojemu m...) Więc 3 na razie sleep&play i huggiesy (które są identyko na szerokość i grubość jak 2 tylko dłuższe i już mi nie pasują tak jak kiedyś..) Active nie próbowałam, a zwykłe zatrzymałam się na 2 i bez rewelacji. Jedyne co, to mi zapach (perfumowane -fuj) w s&p nie odpowiada... Siuśki super trzyma, a od kiedy P robi jedną kupcię dziennie to i tak niewiele pieluch przechodzi "próbę kupy" pomyślnie :)

Powiedzcie mi a'propos bioderek to ile tych kontroli i w jakim wieku. Ja tutaj byłam raz i to jeszcze sama musiałam to wywalczyć, bo tutaj wogóle usg nie robią, tzn tylko jak przy normalnym badaniu jest coś nie tak (ciemnogród) I powiedzieli tylko, że wszystko jest ok, nic o żadnych skalach ani tym bardziej o ponawianu badania. Wogole chyba byłam jedyna w historii kliniki z bobasem na usg bo aż się podchichrywała baba ze mnie....
 
reklama
Dziewczyny!Jeśli będziecie podawały dzieciaczkom żelazo to musicie bardzo uważać,dlatego,że ja popełniłam tu błąd.Piotruś miał anemie w 2 miesiącu podawałam mu żelazo łyżeczką- głupia ja.Teraz ma popsute z przodu zęby,nie wiedziałam,że skoro ich nie ma jeszcze to nic im nie grozi.Nieprawda teraz ma próchnicę!
 
moja Niunia jest na modyfikowanym i żelazo już w tym jest. Mam nadzieję że ząbki będą ok.
pieluchę w dzień zmieniam co ok 3 godziny, no chyba że jest kupa, w nocy nie zmieniam,położna mi tak poradziła, Hania na karmienie wstaje raz i pielucha pampers premium care 3 daje radę do rana :-) A jak czasem nie da rady to czuć że trzeba zmienić w nocy.
Na szczęście kupy robi tylko w dzień :-p

golanda, co dziecko to inne potrzeby! Zupełnie nie masz się czym martwić. Ważne że córcia zadowolona, to przecież Ona wie najlepiej ile Jej trzeba.

Hanka wstaje w nocy raz ok 4-5. A tak śpi od 20:30 do 7 rano :-D A dziś spała do 8:30. Dziecko Anioł :-D
 
Pumpkin, wg mnie dzieku karmionemu piersią nie trzeba nic podawać a karmionemu sztucznie tym bardziej bo wciskają w te mieszanki co tylko mogą - witamin też w cholerę pełno. Zgadzam się, że z żelazem można przegiąc. Ja 16 lat temu niestety podawałam i też ząbki były czarne z przodu lekko - ponoć trzeba przez słomke, ciekawe jak takiemu maleństwu. Teraz nie zamierzam nic podawać dodatkowo. Za kilka miesięcy urozmaicona, zdrowa żywność i będzie ok. Dziś w mięsnym dojrzałam ogłoszenie, że na zamówienie można mięsko królika ... super bo to najlepsze mięsko pierwsze. Ogólnie z mięsem nie mam w planie przesadzać, będę stawiać na białko roślinne.
Co do bioderek to w Polsce praktykuje się dwa razy ok 1-2 miesiąca i potem kontrolnie po miesiącu, dwóch. No chyba, że są jakieś nieprawidłowości. Prawdziwą dysplazję ma ułamek procenta dzieci, inne to są normalne fizjologiczne ułozenia. Zrobisz sobie tutaj jak przyjedziesz jak cię to męczy,
 
Pumpkin, u nas temat bioderek na tapecie ... w pn idziemy na kontrole po 3 tyg pieluchowania ... mala usg ma prawidłowe, ale ortopeda sie dopatrzyla ograniczonego odwodzenia ...
mozesz spokojnie isc na kontrole juz w Pl , bo drugie usg robi sie podobno kolo 3-4 m-ca, jak sie jakies jadra kostnienia robia widoczne ...

dziewczyny, jak jest ze spaniem u waszych maluchów ??? ... moja mala przechodzi dzis sama siebie ... w nocy spała 8 godz i od rana tez ciagle spi :szok: 2 razy sie obudzila z usmiechem od ucha do ucha na chwilke zabawy i karmienie i z powrotem do spania ... szok normalnie, az sie zastanawiam, czy wszystko OK :confused:
 
No to macie super dziewczyny.Moja spi zaledwie po 3,5 godziny nawet w nocy po kapaniu.A jest na mleku modyfikowanym.Jak ja bym chciała zeby spała chociaz z 5 godzin to bym sie wyspała.No ale widocznie tak musi byc? A ile wasze dzieciaczki zjedza przed snem w nocy???
 
Ostatnia edycja:
Jol wszystko w porządku, Julka przedwczoraj przespała pięknie cały dzień później od 20 do 5:30 spała bez przerwy na karmienie więc ja w niebo wzięta, że takie dziecko kochane ale długo ta radość nie trwała bo jak się obudziła o 5:30 to stwierdziła że już się wyspała i poszła spać dopiero o 12 :dry: więc pewnie jutro będziesz miała ciekawy dzień.

Malwina moja zjada 140 ml i śpi od 20 do 5:30 bez przerwy :tak:
 
No to macie super dziewczyny.Moja spi zaledwie po 3,5 godziny nawet w nocy po kapaniu.A jest na mleku modyfikowanym.Jak ja bym chciała zeby spała chociaz z 5 godzin to bym sie wyspała.No ale widocznie tak musi byc? A ile wasze dzieciaczki zjedza przed snem w nocy???

Witam w klubie :)
Moj przesypia max 4h. Od 3 w nocy lubi jesc co godzinke.
Marze o co najmniej 8h snu bez przerw.... buuuu
 
Mam jeszcze jedno pytanko o ktorej kąpiecie swoje pociechy???
Tuż przed samym snem???
Bo ja własnie tak robie , kąpie około godziny 20 ,pozniej mleczko i spanie.
 
reklama
Dawno nie miałam czasu poczytać...i teraz tez tylko ostastnią stronę nadrobiłam ale musze się wypowiedzieć.Jak czytam ,że Wasze dzieci tak ładnie spią to myslę czyz moim wszystko wporzadku.Budzi się w nocy dosłownie co 2 godz a nawet godz.Jak prześpi 3 to już jestem super szcześliwa:dry:Też karmię samym cycem.Mój coprawda troszkę młodszy ,pocieszam się ,że bedzie lepiej bo padam na twarz:baffled:
Moja jest starsza od Twojego Mateuszka i tez spi 3 godziny, a w dzien to nawet tyle nie przespi. W domu robi sobie drzemki 30 minutowe. Dluzsze spanie rezerwuje na spacery. Jak nie ma szans wyjsc, to sie meczy biedulka, bo lubi trzymac sie wyznaczonego rytmu dnia.

A klade ja ok.18.30. Wstajemy codziennie o 6, mala z nami, wiec to dlatego. Poza tym ok.18 ona zwyczajnie sie tego juz domaga.
 
Do góry