reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

O witaminę K i D3 pytałam ciocię pediatrę i mówiła,żeby nie podawać K od 8 dnia tylko razem z D od 3 tygodnia i tak też zrobiłam. Teraz Karol codzień je obie witaminki. U nas dziś -15 też jesteśmy bez szans na spacer, liczę na odwilż po niedzieli jak obiecują.
 
reklama
MI w szpitalu dali zalecienie, że wit D podawać od 11 a K od 16 grudnia - dodam, że mała urodziła się 08.12.2009 :) więc co szpital to inne zasady. Ja jej prawie wszystko, nie jem tylko cytrusów i wzdymających potraw no i czekolady ... mała coś mi dzisiaj marudna jest całą noc przy cycusiu no ale dzidzia tez musi mieć swoje złe dni :)
 
Czy kturas z Was nawilża maluszkom nosek? słyszałam rózne opienie niekturzy od samego poczatku stosuja sterimar tym bardziej ze teraz grzejemy w domach i powietrze jest strasznie suche.Boje sie własnie zeby przez to grzanie mały czegos nie złapał w nosku.
 
Mi lekarka w szpitalu kazała nawilżać nosek, tak w ramach oczyszczania, no i oczywiście w związku z grzaniem.Wiec psikam rano i wieczorkiem.
A witaminki , daję wit od 8 dnia a wit mam dawać od 15 dnia
 
Czy kturas z Was nawilża maluszkom nosek? słyszałam rózne opienie niekturzy od samego poczatku stosuja sterimar tym bardziej ze teraz grzejemy w domach i powietrze jest strasznie suche.Boje sie własnie zeby przez to grzanie mały czegos nie złapał w nosku.

Ja psikam do noska i oczyszczam fridą. Małemu furgotało w nosie, myślałam, że infekcję złapał, ale neonatolog powiedział, że to raczej mleczko ulewając się mogło się tam dostać i przeszkadza i zalecił wodę morską.
A o witaminkach nikt nam nigdy nie wspominał :szok:
 
nam wczoaj na pierwszej wizycie pani dr kazala kupic sol morska do noska, jeszcze jej nie zakupilam ale jutro tego dokonam...

a wit D i K od 8 doby zycia zalecono...ale tylko pod warunkiem ze dzidzius nie jest dokarmiony butelka...
 
kasiekkrk a w którym szpitalu rodziłaś? czym kazali Ci pępek myć?
Mnie lekarka zabroniła stosować cokolwiek , teraz nowy trend to pępek na sucho.
Ale położna przyszła i mówi że absolutnie, ma być spirytus i już.
Z reszta i chłopców tez używałam spirolku i było ok.
A jak u Was dziewczyny używacie czegoś czy nie.
 
kasiekkrk a w którym szpitalu rodziłaś? czym kazali Ci pępek myć?
Mnie lekarka zabroniła stosować cokolwiek , teraz nowy trend to pępek na sucho.
Ale położna przyszła i mówi że absolutnie, ma być spirytus i już.
Z reszta i chłopców tez używałam spirolku i było ok.
A jak u Was dziewczyny używacie czegoś czy nie.

U nas obowiazkowo spirytus!
i nikt mnie o zdanie nie pytał - owijali małemu kikuta nasączonymi gazikami i koniec. Zresztą smarowałam mu codziennie z 2-3 razy i kikut odpadł szybciutko:-)
 
kasiekkrk a w którym szpitalu rodziłaś? czym kazali Ci pępek myć?
Mnie lekarka zabroniła stosować cokolwiek , teraz nowy trend to pępek na sucho.
Ale położna przyszła i mówi że absolutnie, ma być spirytus i już.
Z reszta i chłopców tez używałam spirolku i było ok.
A jak u Was dziewczyny używacie czegoś czy nie.

uzywałas spirolku i uzywaj dalej, stara szkoła jest najlepsza, w szpitalu uzywali oktaniseptu zamiast spirytusu i my juz 3 tydzien a pepek dalej nie odpadł, teraz w domu dopiro jak czyscimy spirytusem to ładnie sie goi, a tak to moze zaczac ropieć.Kurde nie wiem co z tym noskiem, co z ta sola morska robicie wkrapiacie do noska? mi pani powiedziała ze moge troszle soli fizjologicznej na watkie i czyscic delikatnie sosek po kąpieli.sama juz nie wiem co dla nich lepsze. narazie wieszam jeszcze mokra pieluszke na kaloryfer zeby powietrze nie było takie suche.
 
reklama
uzywałas spirolku i uzywaj dalej, stara szkoła jest najlepsza, w szpitalu uzywali oktaniseptu zamiast spirytusu i my juz 3 tydzien a pepek dalej nie odpadł, teraz w domu dopiro jak czyscimy spirytusem to ładnie sie goi, a tak to moze zaczac ropieć.Kurde nie wiem co z tym noskiem, co z ta sola morska robicie wkrapiacie do noska? mi pani powiedziała ze moge troszle soli fizjologicznej na watkie i czyscic delikatnie sosek po kąpieli.sama juz nie wiem co dla nich lepsze. narazie wieszam jeszcze mokra pieluszke na kaloryfer zeby powietrze nie było takie suche.

sterimar jest w sprayu ... taki delikatny wtrysk :)
 
Do góry