reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

Witam mamy:) my od dwuch dni wietrzymy pokój Franka , jak sie troszke zagrzeje to wchodze z nim zawiniety w ciepły kocyk, a czekamy tez na cieplejszy dzien i napewno na poczatek 10 min w wuzeczku na tarasie,ale temperatura musi byc wyzsza niz -5.
 
reklama
a jak dziewczynki z wit.D i z wit. K bo doktotowa mówiła ze obie po dwóch tygodniach a połozna ze wit. K po trzech i juz zgupiałam:sorry:
 
mi położna mówiła, że witaminę K od ósmego dnia życia więc już zaczęłam podawać a wit. D od trzeciego tygodnia

Hmmm to dziwne bo mi w szpitalu kazali wit D od pierwszych dni zycia podawać i położna jak była tez to potwierdziła.
Zapytałam tez o ta wit K bo jak Antos był mały nie trzeba było podawac no i powiedzieli, ze z wit K trzeba uważac, lepiej dac mniejsza dawke niż przedawkowac, przedawkowanie jest niebezpieczne. Jak sie zapomni podac witaminke tez nic sie nie stanie.
No i nie ma co ukrywać, że najwięcej wid D3 jest w słońcu, nawet w pochmurny dzien warto na podwórko wychodzić:tak:
 
nie ma co ukrywac ze dzieciaczki urodzone jesienia i zima sa tu stratne dosc konkretnie ...

Ale mimo wszystko nawet w jesien i zime trzeba korzystać ze słoneczka;-) przez chmurki tez promyki się przedostają. Wiadomo, że nie tak samo jak latem ale zawsze lepsze cos niż nic.
 
eh od dziś zaczynamy z wit K, a za tydzień D3...tak polozna kazała i w spzitalu tez mi tak mowiły położne...
 
reklama
Sama bym sie chetnie wybrała na spacerek taka piekna pogoda dzis u nas ale bardzo zimno:) ponad -10. nic poczekamy a narazie przewietrzymy w pokoju:p my dajemy wita K w kapsułkach , nie ma problemu z dawkowaniem bo sa osobne kapsułeczki na kazdy dzień.
 
Do góry