reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

moja mała tez ulewa co mnie wnerwia niemiłosiernie:sorry:
ale tez nie za kazdym razem podnosze ja do odbicia bo efekt jest odwrotny rozbudza sie wierci i wtedy ulewa:sorry:
jak jest i tak aktywna to ja dzwigam
 
reklama
my za kazdym razem odbijamy, jak nie odbijemy to zaraz jest czkawka, bardzo czesto mały ma czkawke,ale nie daje juz wtedy cyca tylko wode z glukoza z butelki. a jak po odbiciu sie wybudzi to smoka dostaje i do spania:)
 
Tu chyba powinnam napisac bo to tak o pielegniacji, macie pomysł dziewczyny na katar nasz Franek dostał katarku narazie nie wiem czy do lekarza jechac, narazie nawilzamy nosek sola fizj, i sciagamy sopelkiem,moze ktos ma jakies zalecenia?co mozemy zrobic jeszcze
 
Ja również mam problemy z odbijaniem. czasem odbije, czasem nie. A jak zwykle szkoły są dwie: jedni mówią odbijać, drudzy - niekoniecznie.
Ale mam też inny problem - mała robi tyle kup (i takich kleksów przy purknięciu), że nie nadążam ze zmianą pieluszek. W dzień to po prostu ostra jazda, ale bardziej szkodliwa jest noc. Bo nie zawsze usłyszę, troszki poleży, no i mam odparzoną pupę. Walczę już kilka dni, jutro idę do lekarza, bo nie mogę patrzeć jak dziecko cierpi, nie mówiąc już o tym, ze po prostu wyje po każdym zrobieniu kupy czy siku. Ale tak, że aż czasem się zakrztusza ...
Stosowałam już następujące metody:
1. zmiana pieluch na tetrę.
2. leżenie z gólym tyłkiem na pieluszce, oczywiście przykryta kocykiem i ubrana jak się da - w celu wietrzenia, również w nocy - przerób pieluszek ok. 20 - 30 na dobę bo albo sie zesika, albo purknie, albo strzeli "prawdziwą" kupę"
3. sudocrem - g... działa
4. mąka ziemniaczana
5. bepanthen (wynik rozpaczy?)

Ma ktoś jeszcze jakies pomysły, bo jakoś się nic nie poprawia, a małutka cierpi :(
 
Mój znowu rzadko robi kupki, wczoraj musiałam zastosować masaż termometrem aby go ruszyło, a na odparzenia stosuję linomag mojemu pomaga i po kąpieli nacieram go parafinką.
 
Nasz tez robi kupy na potęgę:-D ale teraz pojawiły się zielone:-(
Nie ma się czym martwić -to dobry znak, że robi ich tyle, ale i mała ilość jest ok;-) lekarz najlepiej oceni!

Co do odbijania, to różnie u nas - raz odbije, raz nie...ale czkawki ma wieczne:eek: nie wiem może zbyt łapczywie je?

Ze smoka musiłam zrezygnować - jak mu zaczęliśmy dawać smoka, to zaczął mi brodawki gryść:-( jak odstawiliśmy - problem z głowy;-)

Znów pojękuje mały przez sen - niedługo zacznie wyć, bo go kolka dopadnie pewnie. Od dwóch dni płacze późnym wieczorem i nie można go niczym uspokoić! masakra...może jutro lekarz coś zapisze na te kolki, a nóż mu pomoże...
 
Mi położna już przy Hani powiedziała że jak dziecku się nie odbija ale za to bąki puszcza to jest ok bo grunt żeby to powietrze uszło;-)

Tomkowi w dzień dość dobrze się odbija a w nocy jak zdaży mu się dobrze spać:wściekła/y: to nie daję go do odbijania żeby go nie rozbudzić! Ale jak budzi się co chwilę to staram się żeby mu się odbiło!

Co do pupy to na razie nie mamy z nią problemów a smarujemy linomagiem!
Jeżeli widzę w nocy że nie ma kupy w pamprsie to przewijam go tylko raz tak koło 3 bo strasznie przy tym ryczy i nie chcę żeby Hanię budził! I na razie dupkę ma super:-)
 
Mi położna już przy Hani powiedziała że jak dziecku się nie odbija ale za to bąki puszcza to jest ok bo grunt żeby to powietrze uszło;-)

Tomkowi w dzień dość dobrze się odbija a w nocy jak zdaży mu się dobrze spać:wściekła/y: to nie daję go do odbijania żeby go nie rozbudzić! Ale jak budzi się co chwilę to staram się żeby mu się odbiło!

Co do pupy to na razie nie mamy z nią problemów a smarujemy linomagiem!
Jeżeli widzę w nocy że nie ma kupy w pamprsie to przewijam go tylko raz tak koło 3 bo strasznie przy tym ryczy i nie chcę żeby Hanię budził! I na razie dupkę ma super:-)

u mnie jest dokladnie to samo!!!
malej w ogole sie nie odbija na poczatku sie martwilam ale puszcza duzo baczkow i polozna tak samo powiedziala ze jak baczki sa to jest ok.. tylko ze mloda bardzo czesto czkawki łapie!!!
Z pupa poki co tez nie ma problemow.. julka zdarzy sie ze zrobi w nocy kupe a zdarzy sie ze nie. Polozna zakazala smarowac pupy!!! stwierdzila ze jesli nie ma zaczerwienienia i podraznionej pupy to smarowanie jest bezuzyteczne..ale czy ja wiem czy tak do konca??? bo sa kremy ktore zapobiegaja powstawaniu odparzen itp....no ale niech jej bedzie.

A takie pytanko mam do was.. ile wasze pociechy robią kupek???
moja robi 2 lub 3 i tak sie zastnawiam czy to nie za malo..??
 
Ja również mam problemy z odbijaniem. czasem odbije, czasem nie. A jak zwykle szkoły są dwie: jedni mówią odbijać, drudzy - niekoniecznie.
Ale mam też inny problem - mała robi tyle kup (i takich kleksów przy purknięciu), że nie nadążam ze zmianą pieluszek. W dzień to po prostu ostra jazda, ale bardziej szkodliwa jest noc. Bo nie zawsze usłyszę, troszki poleży, no i mam odparzoną pupę. Walczę już kilka dni, jutro idę do lekarza, bo nie mogę patrzeć jak dziecko cierpi, nie mówiąc już o tym, ze po prostu wyje po każdym zrobieniu kupy czy siku. Ale tak, że aż czasem się zakrztusza ...
Stosowałam już następujące metody:
1. zmiana pieluch na tetrę.
2. leżenie z gólym tyłkiem na pieluszce, oczywiście przykryta kocykiem i ubrana jak się da - w celu wietrzenia, również w nocy - przerób pieluszek ok. 20 - 30 na dobę bo albo sie zesika, albo purknie, albo strzeli "prawdziwą" kupę"
3. sudocrem - g... działa
4. mąka ziemniaczana
5. bepanthen (wynik rozpaczy?)

Ma ktoś jeszcze jakies pomysły, bo jakoś się nic nie poprawia, a małutka cierpi :(

my sposujemy linomag bo sudocrem bardzo wysusza.i przy kazdej zmianie pieluszki smarujemy:tak:
 
reklama
Do góry