reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych Pociech

reklama
Ja pępuszek smarowałam tzw piochtaninka, jest to taki fioletowy roztwór, mozna w kazdej aptece kupić, ma własciwiści odkarzające i wysuszające, co prawda pępek dookoła filetowy ale się zmyje;-)
No i wczoraj juz odpadł:tak:
 
nam wczoaj na pierwszej wizycie pani dr kazala kupic sol morska do noska, jeszcze jej nie zakupilam ale jutro tego dokonam...

a wit D i K od 8 doby zycia zalecono...ale tylko pod warunkiem ze dzidzius nie jest dokarmiony butelka...
my uzywamy wlansie wdy morskiej raz dzinnie wtryskuje ,malemu do dziurek od noska ! Nie lubie tego robic :confused2:
sterimar jest w sprayu ... taki delikatny wtrysk :)

my wlasnie mamy ta wode ,ale powiem wam ze taki delikatny wtrysk to ona nie ma ,dlatego nie lubie tego robic malemu bo sobie wyobrazam ze to przyjemne nie jest na bank,ale pewne jest to ze za 2 sekundy jak wyczyszcze nosek malemu sie lepiej oddycha !
Ja pępuszek smarowałam tzw piochtaninka, jest to taki fioletowy roztwór, mozna w kazdej aptece kupić, ma własciwiści odkarzające i wysuszające, co prawda pępek dookoła filetowy ale się zmyje;-)
No i wczoraj juz odpadł:tak:
nam pepuszek odpadl w 10 dobe i uzywalismy tez fioletu ,a jak odpadl to przez kilka dni przecieralam jeszcze wacikami Leko nasaczonymi w 70 % spirytusie az do calkowitego wygojenie :)
 
ja słyszałam ze jak odpadnie pepuszek to czeba jakis zółty proszek sypac na raznke, jak sie dowiem jak to sie zwało to napisze cos na D, moze jałowym gazikiem choc zakrywac zeby sie nic nie zrobiło
 
kasiekkrk a w którym szpitalu rodziłaś? czym kazali Ci pępek myć?
Mnie lekarka zabroniła stosować cokolwiek , teraz nowy trend to pępek na sucho.
Ale położna przyszła i mówi że absolutnie, ma być spirytus i już.
Z reszta i chłopców tez używałam spirolku i było ok.
A jak u Was dziewczyny używacie czegoś czy nie.
mi w szpitalu nie kazali niczym smarowac kikuta tylko podczas kapieli delikatnie zmoczyc:szok:a potem wytrzec wacikiem

wiec tak tez robie znajome ktore tu rodzily tez tak robily i wszystko bylo ok
jednemu to pepek odpadl po 3 dniach
 
moze moje pytanko nie pasuje do tego watku ale moze mi ktoras doradzi
czy musze za kazdym razem po karmieniu podnosic Alanka zeby mu sie odbilo?
bo on zasypia mi przy piersi wiec gdy chce zeby mu sie odbiło i podnosze go do gory on sie budzi i marudzi i znowu szuka piersi i tak w kolo macieju
pół biedy w dzień ale noc nie uśmiecha mi się taka akcja bo musialabym go caly czas karmić i nosić
 
Ja też czyściłam spirytusem, raz na wieczór. Po wizycie położnej, która nakazała to robić przy każdym przewijaniu, szybko odpadł, w 16-stej dobie życia. Póki do końca się nie zagoi czyścimy dalej (do momentu aż na pałeczce do uszu jest kolorek).
Jeśli chodzi o odbijanie to jak tego nie zrobię to mały ulewa, więc muszę. U nas, jeśli Franko nie jest głodny to podaję smoczek.
 
Ten żółty proszek na D to dermatol. Teraz (od ok 2 miesięcy) są nowe zalecenia i wg nich nie trzeba juz smarowac spiytusem, ani niczym innym. Ja będę używać spirytusu aby trochę odkazić ale pewnie nie za kazdym razem
 
Ten żółty proszek na D to dermatol. Teraz (od ok 2 miesięcy) są nowe zalecenia i wg nich nie trzeba juz smarowac spiytusem, ani niczym innym. Ja będę używać spirytusu aby trochę odkazić ale pewnie nie za kazdym razem

co chwile sie cos zmienia jakies zalecenia, u nas w szpitalu połozne narzekały na ten oktanisept który musza uzywac ze sie nie goi dziecia, ze kiedys był spirytus i ranki sie ładnie goiły. my smarujemy raz dziennie po kapaniu. ładnie zasycha .
 
reklama
No właśnie ja smaruje spirytusikiem i wydaje mi się że jest lepiej, widać efekty.
A do odbijania biorę kiedy nie śpi i czasami dużo gazów z niej wyjdzie.W nocy nie podnoszę , wolę żeby spała.
 
Do góry