reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluszków

Dziewczynki jak odroznic potowki od alergii. Mati ma zsypana cala twarz i na poczatku myslalam ze to potowki ale teraz nie jestem pewna. Krosteczki sa czerwone kiedy jest cieplo lub gdy mala dotyka buzi raczkami albo kiedy ja karmie ( od tej strony gdzie przytula sie od reki) natomiast kiedy jest chlodno to one bledna ale nie gina. Wydaje mi sie ze potowki powinny zniknac a to jest tak jakby liszaj albo taka kaszka na buzi troszke szorstkie- nie wiem jak to wytlumaczyc.

Kluseczko, też bym obstawiała trądzik, bo z Anulką miałam taką samą przeprawę... dopóki nie odkryłam Oilatum :-D po trądziku nie ma śladu :-D:-D:-D:-D
 
reklama
Kluseczko, też bym obstawiała trądzik, bo z Anulką miałam taką samą przeprawę... dopóki nie odkryłam Oilatum :-D po trądziku nie ma śladu :-D:-D:-D:-D

Ewunia ale ja oilatum uzywam juz od jakiegos czasu i zastanawiam sie czy to mozae byc od ulewania bo czasmi w nocy ulewa jej sie do lozeczka i na tym lezy?
 
Ewunia ale ja oilatum uzywam juz od jakiegos czasu i zastanawiam sie czy to mozae byc od ulewania bo czasmi w nocy ulewa jej sie do lozeczka i na tym lezy?

Mojej też się ulewa... Jak w nocy to jej pieluszkę podstawiam... i patrzę czy się do uszek nic nie dostało... Ale jest ok. A ten trądzik, nie wiem skąd ta cholera się bierze, ale smaruję dwa razy dziennie Anię tym Oilatum w kremie buzię i zeszło wreszcie :-D:-D:-D a tak kosmetyków do kąpieli używam Nivea... Eee, ulewanie to nie... to jest od hormonów naszych, bo nawet tak lekarka na patronażu mówiła...
 
Ewunia czytalam o tym tradziku na wikipedii i chyba masz racje bo opis pasuje idealnie. Jak dlugo minelo zanim Twojej niuni nie zeszlo to z buzi. Moze zbyt zadko jej smarowalam buzie - zreszta nabilam sobie w glowe ze to tylko moze nasilic.
 
Kluseczko, z tego, co liczę ( od posta,w którym zamieściłam pytanie ), to wychodzi mi tydzień czasu, a smaruję od 4 dni :-D:-D właściwie, to ma może ze dwa na policzkach, ale bledziutkie, ze ich nie widać :-D
 
Kluseczko, mam ten sam problem od 2 dni z moją małą...pojawiły sie na obu policzkach czerwone krosteczki....jak dotyka rekami są bardzo czerwone i bledną jak śpi....takie czerwone placuszki....
ja obstawiałam potówki i posypałam maką i pudrem ale nie przechodzi nic a nic...wprost jest gorzej....

wiec zastanawiam sie czy może to nie od nowego mleka-2 dni temu z bebilonu pepti przeszłam na nan ha, od jutra zapobiegawczo wrócimy do pepti...

ale może to byc też tradzik niemowlecy...a na to to juz nie wiem co poradzić....
 
Kluseczko, mam ten sam problem od 2 dni z moją małą...pojawiły sie na obu policzkach czerwone krosteczki....jak dotyka rekami są bardzo czerwone i bledną jak śpi....takie czerwone placuszki....
ja obstawiałam potówki i posypałam maką i pudrem ale nie przechodzi nic a nic...wprost jest gorzej....

wiec zastanawiam sie czy może to nie od nowego mleka-2 dni temu z bebilonu pepti przeszłam na nan ha, od jutra zapobiegawczo wrócimy do pepti...

ale może to byc też tradzik niemowlecy...a na to to juz nie wiem co poradzić....


Pixellko ale ja karmie cycem wiec uczulenie na sztuczne mleko odpada ja obstawiam tradzik
 
Kurcze u nas tez pojawił się ten problem, mały ma wysypaną cała buźkę, ale tez i główkę, klatkę piersiową i karczek:-( Sama nie wiem czy to trądzik, czy potówki, czy może ja zjadłam coś czego nie powinnam. W sumie nie przegrzewam go, ubieram leciutko więc potówki chyba odpadają, z tego co czytałam to przy alergii pokarmowej wygląda to trochę inaczej, najbardziej pasuje mi do opisu właśnie ten trądzik, ale żeby aż w tylu miejscach:confused: Zaopatrzyłam się już w płyn do kąpieli i krem Oilatum no i odstawiam wszelkie rzeczy które moga uczulac ( i co ja biedna będę jeśc;-)). Mam nadzieję, że coś to pomoze...
 
Dziewczyny, ja czytałam, że ten trądzik pojawia się nagle, ok 3-4 tygodnia i jest zupełnie naturalny i niegroźny. Nic nie trzeba robic, sam schodzi.
 
reklama
Wspolczuje tradzikow:shocked2: U nas na szczescie nic z tego swinstwa sie nie pojawilo i miejmy nadzieje juz sie nie pojawi:tak: Olek lubi sie kapac, nie ma problemu, bo jest strasznie grzeczny wowczas, jedyne czego nie cierpi, to przebieranie:tak:
 
Do góry