reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

ratunku!!
Mój synek dostał krostek drobnych czerwonych w pachwinie prawej i pod lewym kolankiem.. boje się że to odparzenia, na dodatek zmieniłam mu pampersy na huggies - ale moze po nich mu sie to nasiliło??, zaczęłam go myć przegotowaną wodą, a nie chusteczkami, smaruję linomagiem ,a dziś posypałam go mąką ziemniaczana - wydaje mi się że przez to może się tak denerwować i niespokojnie spać..

jak to szybko wyleczyć?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Donia ja pytałam pediatry i poleciła Aphtin- przecierać języczek i policzki.
Mój M. myślał, że Mały ma pleśniawki, bo mu nalot biały na języku jakoś nie schodził ale to mleczko i po bokach na policzkach nic nie miał.
 
Chciałam Wam napisać że kończymy pierwszą paczkę pieluch biedronkowych DADA i ja jestem bardzo zadowolona więc polecam. Wcześniej używaliśmy pampers premium care, huggies, babydream, bella happy. Stwierdzam że pieluchy DADA to bardzo przyzwoite pieluchy, my jesteśmy zadowoleni no i cena mega atrakcyjna (78 szt za 27 zł).
 
Bakalia - ja właśnie wyleczyłam Tymkowi odparzenia na pupie - jak tylko się pojawia zaczerwienienie, to odstawiamy linomag itp. Zamiast tego sudocrem, zmiana pieluszki minimum co dwie godziny i przy każdej kupce. A jak już zniknie zaczerwienienie to wracamy do tego co normalnie (linomag, talk - co kto do pupy używa). Tak nam poradziła położna i się sprawdziło - odparzenie zeszlo w dwa dni, a miał naprawdę mocno pupę czerwoną.
 
Nam przy wojtaszku zrobiło się wielkie odparzenie z którym nie mogliśmy sobie poradzić, ale polozna dała nam tormentiol jeżeli jest duże odparzenie to w tedy się z tego korzysta...
 
U nas pomogła na odparzenie mąka- przy antybiotyku Wojtuś robił kilkaqnaście wodnistych kupek dziennie:-( Wszystkie polożne i pielęgniarki polecały mi tormentiol ale się uparłam- ja tym dziecka nie będę smarować tym bardziej że odparzenie to jednak jakaś tam rana. Ja wiem że działa ale jego skład mnie pozostawia wiele do życzenia. Pytałam co pediatra o tym sądzi- jej zdanie- jak maluch ma cierpieć to warto raz czy dwa razy posmarować i będzie ok. Ale skoro widziałam że mały nie narzeka przy myciu pupki i zmianie pieluszki to jednak postawiłam na mąkę i mycie pupy wodą pod kranem przy każdej kupce.
 
Chciałam Wam napisać że kończymy pierwszą paczkę pieluch biedronkowych DADA i ja jestem bardzo zadowolona więc polecam. Wcześniej używaliśmy pampers premium care, huggies, babydream, bella happy. Stwierdzam że pieluchy DADA to bardzo przyzwoite pieluchy, my jesteśmy zadowoleni no i cena mega atrakcyjna (78 szt za 27 zł).
My lecimy na babydream ale jak polecasz, to spróbujemy dada, tym bardziej, że idzie ich na prawdę dużo.
Też nabawiliśmy się niewielkiego odparzenia ale jak się robi 10 kup dziennie to trudno nie mieć odparzeń. Też myjemy pupę pod kranem i na zmianę bepanthen i sudocrem
 
A my już po szpitalu i na tetrze+ otulacz;-) W zasadzie idzie tego tyle samo co pampersów. Na noc zakładam pampers newborn bo nie chcę małego rozbudzać- przesypia całą noc z przerwami na jedzonko odkąd się urodził i nie chcę mu tego zaburzać- a nóż widelec mu tak zostanie;-)Takie moje pobożne życzenie
 
no to powiem wam, ze my nie uzywamy zadnych kosmetyków do pupy i nie było jeszcze ani jednego odparzenia! A kupek kilka dziennie:tak: Pieluszki bardzo różne - niekoniecznie te najdrozsze ;-)
 
reklama
My też jak narazie( odpukac) nie mieliśmy odparzeń. Smarujemy raz dziennie bepanthenem, a pupkę wycieramy chusteczkmi. Dady też chętnie wypróbuje, ale czekam jak Młody trochę podrośnie, bo mam rozmiar 2, bo nigdzie nie znalazłam 1. A jak narazie najlepsze okazały się Pampersy.

I chciałam się pochwalic, że mój maluszek to duży chłopak już jest - wczoraj pojawiły mu się w końcu łezki:-)
 
Do góry