reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maluchów

Anastazja a próbowałaś przed kąpielą porządnie rozbudzić dzieciaczka? i dopiero wtedy go wykąpać?
my na początku nie wybudzaliśmy dobrze i też Młody się darł.. teraz już wiemy że musi być w stanie "czuwania" by wsadzić go do wanny :) a pozycję na brzuszku po prostu uwielbia :)


dziewczyny czy to normalne żeby miesięczne dziecko nie spało bite 6h?? :szok: mój Maksio to jakiś anty spaniowy jest :-(
 
reklama
Anastazja - u Nas malutka płakała przy pierwszej kąpieli teraz widać że się jej podoba. Robimy cieplejszą wodę i nagrzewamy dodatkowo w pokoju. Póki mała jest w wanience jest ok, jak K ją wyjmuje to zaczyna się taki wrzask że aż uszy bolą, ucisza się dopiero przy cycu.
Okropnie wrzeszczy jak wstanie :-( nie wiem może się boi że nikogo przy niej nie ma :-( ale wrzask jest okropnyyy, szybka zmiana pieluchy i jak już widzi cyca to cisza jak makiem zasiał.

Dziewczyny poradźcie jak przekonać malucha do smoczka ?
Udało się może raz dać małej smoczka, a tak wypluwa i się drze.
Już nie wspomnę o tym że zasypia tylko przy cycu, a mnie czasem już piersi bolą bo potrafi zawisnąć na 1,5-2 h zanim zasnie. Jak ją przekonać do smoka ???
 
Kasia a sprawdzałaś ile masz mleka? przytrzymaj jej tego smoka siłą aż się przyssie, u mnie czasem to działa bo też niechętnie do smokusia podchodzi...
 
Vileyka mleka mam tyle ze aż muszę ściągać bo mi cycuchy "puchną " ;-)
Z tym smokiem muszę zadziałać bo beze mnie nie zaśnie :szok: a jak się zdarzy że kiedyś będę musiała gdzieś wyjść to dopiero będzie tragedia.
 
niech tatus przekonuje do smoka - jak czule w poblizu cyca, to pewnie łatwiej pokrzyczec, jak zobaczy, ze u taty nic poza smokiem, to powinna się szybciej przekonac
 
Kasia - nam położna mowiła, żeby postarać się nie odciągać pokarmu, bo w ten sposób prowokuje się nasilenie laktacji i robi się błedne koło. Ja się męczyłam dwa dni przy nawale mlecznym (miałam piersi chyba ze cztery rozmiary większe i do tego twarde jak kamienie), ale się uparłam i nie ściagnęłam ani kropli, choć momentami myślałam że zwariuje - robiłam sobie tylko ciepłe okłady. A potem samo sie unormowało, i teraz "produkują" dokładnie tyle ile Młodemu trzeba - nie puchną, nie bolą...
 
Krupka - ooo i to jest myśl! :-) dziękuję za poradę.
Strzyga - hm... może też spróbuję, nie bardzo mam ochotę siedzieć z laktatorem co wieczór. Dzięki ;-)
 
Kasia i u nas Olek kąpiel lubi ale woda musi być cieplutka i nagrzany pokój. A też wrzeszczy po wyjęciu z wody, bo pewnie styka się z chłodnym powietrzem a tego nie lubi :cool: Szybciutko opatulam w ręcznik i od razu jest cisza. Troszkę poprzytulam, ogrzeję od siebie i dopiero zabieram się za szybkie ubieranie. Uwielbiam takiego pachnącego bobaska :-D Co do smoczka, to mój Mateuszek nie umiał ssać. On na szczęście był taki, że się uspokajał jak go mocno przytulałam, nie trzeba było smoczka. Teraz Olek czasem zassie a czasem wypluwa, wtedy wrzeszczy. Ale rzadko daję.
Pozdrawiam
 
reklama
Dzięki za rady:) dziś będziemy kąpać Małą...może się przekona???:):)

Kasia:) spróbowałabym kupić kilka rodzajów smoczka, bo może ten co macie nie przypadł do gustu dziecku:p i dlatego wypluwa:p moja Hanka miała taki odruch ssania, że w drugiej dobie w szpitalu nie wytrzymałam i dałam jej smoka...od razu się przyssała..teraz już raczej nie chce, czasem jej dajemy, ale najczęściej wypluwa:) ale też nie wisi na cycu bez przerwy, więc dużego problemu w związku z tym nie ma:)
 
Do góry