reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maleństw

Widzę że wiele z nas walczy z odparzonymi tyłeczkami u swoich dzieciaczków, mnie też to dziadostwo drażni. I jak już wydaje się lepiej, to odnowa dupcia czerwona i odparzona. Trudno z tym walczyć bo ciągle kupki, raz tylko trochę, a raz porządnie narobione i w efekcie dupcia ciągle styka się z kupką i podrażnia. Mam nadzieję że niedługo się to ustabilizuje i będzie można wyleczyć tyłeczki. Nawet jak przed spaniem ją przewinę to już się martwię bo pewnie popuściła przez sen i skóra ma znów kontakt z kupskiem, no ale przecież nie będę jej co chwile wybudzać i sprawdzać jak nawiedzona. No trudno trzeba to przeczekać. Dodam że staram się trzymać dietę i niejeść nic co opcjonalnie mogło by jej zaszkodzić.
 
reklama
A ja dalej mam problem z katarem nic juz nie pomaga tylko noszenie go na pionowo:( czy sa jakies kropelki na katar u tk malego dziecka?? a lekarz wczoraj powiedzial ze to wiotkosc krtani tylko ciekae skad sie biora te gluciory ktore staram sie odciagac frida heeelp!!!!
 
My mieliśmy problem z odparzoną pupą jeszcze w szpitalu ale już następnego dnia to opanowaliśmy :-)

dostaliśmy rade żeby na zmiane stosować maść i zasypke Alantan
przy każdym przewijaniu to znaczy
i od tego czasu do teraz nie mamy problemów ;-)

tfu tfu, odpukać! :sorry2:
 
Asionek a gdzie te ranki masz? Przy odbycie? U mnie odbyt mial ranki, zaczęłam stosowć bepanthen z 2 dni i była poprawa ale wczoraj sie bardzo pogorszyło :-( teraz chce sudocrem spróbować z 2 dni i mączka ziemniaczana przysypuje co jakieś przewijanie. Jak nie pomoże to tormentiol idzie w ruch. Na ulotce jest napisane, że nie stosować u niemowlaków i dzieci do 3 roku, bo jest was borowy. Ale na SR oraz od mojej mamy wiem, która w szpitalu pracuje, żeby zmieszac ten tormentiol pół na pół z alantanem. Ale to w ostateczności chce, bo ponoc dobre, ale może mi sudocrem pomoże. Wietrzę jej tez pupę, ale jak to wyleczyc cholerstwo jak kupki ciągle są :wściekła/y:

dokladnie przy samym odbycie , do tego doszly krostki na tyleczku :( juz bylo ladnie i dzisiaj znowu porazka :/
tak jak piszesz ciagle jakies kupki sa, kleksy i ciezko z tym walczyc w takim wypadku
tez mam termentiol i jak inne zawioda to chyba posmaruje

A ja dalej mam problem z katarem nic juz nie pomaga tylko noszenie go na pionowo:( czy sa jakies kropelki na katar u tk malego dziecka?? a lekarz wczoraj powiedzial ze to wiotkosc krtani tylko ciekae skad sie biora te gluciory ktore staram sie odciagac frida heeelp!!!!

masc majerankowa , witamina C w kropelkach , nawlizacz powietrza i wsumie nie wiem co jeszcze mozna ?? sol morska i ciagle odciagac
zdrowka duzo !!
 
dokladnie przy samym odbycie , do tego doszly krostki na tyleczku :( juz bylo ladnie i dzisiaj znowu porazka :/
tak jak piszesz ciagle jakies kupki sa, kleksy i ciezko z tym walczyc w takim wypadku
tez mam termentiol i jak inne zawioda to chyba posmaruje

!
nam na problemy przy odbycie pomogła mąka ziemniaczana:) a pojawiające się pojedyncze krostki smarujemy cienką warstwą sudokremu i też pomaga
 
Asionek ja po tym jak zeczełam odbyt smarowac sudocremem to ranki sie zrobily jeszcze mocniej. Normalnie peknieta skóra i tam mięsko czerwone :angry:.Ale coś nam pomogło :-): Posłuchałam sie mojej mamy oraz pani magister w aptece i wczoraj na zmiane stosowałam linomag maść ( 3 razy na dobe ) z maścią pośladkową i czasami mączka ziemniaczana. Dzisiaj te czerwone ranki sa rożowe i odbyt wreszcie wygląda lepiej i to o wiele. Spróbuj. Żałuje,że wcześniej nie kupiłam linomagu ( chciałam bepanthen i sudocrem spróbować, które juz miałam), bo masc posladkowa zawsze stosowałam i kiedys profilaktycznie odbyt smarowalam i nic nie było. Potem gdzies wyczytalam że odbytu sie nie smaruje tylko pachwiny i wtedy sie zaczeły problemy. Mam nadzieje,że Tobie tez to pomoże, bo mi kamień z serca spadł :-)
 
A ja dalej mam problem z katarem nic juz nie pomaga tylko noszenie go na pionowo:( czy sa jakies kropelki na katar u tk malego dziecka?? a lekarz wczoraj powiedzial ze to wiotkosc krtani tylko ciekae skad sie biora te gluciory ktore staram sie odciagac frida heeelp!!!!

my na katar kilka razy dziennie i w nocy psikamy STERIMAREM i po chwili odciągamy fridą
jak katarek zrobi się bardziej płynny, smarujemy maścią majerankową,
kropimy pieluszkę olejkiem miętowym i kładziemy blisko Małej ...
oprócz tego jak jest bardzo źle i nic nie przynosi efektów to pani doktor
dała przyzwolenie na podanie kropelki NASIVIN SOFT który jest od 3 m-ca
 
Laseczki mozecie cos poradzic na potówki?? mały ma je na polikach i na szyjce. staram sie go nie przegrzewać ale jak śpi to boję się go obracać (usupiam go czasami kuę czasu)
 
reklama
A ja się rozczarowałam pieluszkami dada. Zosia ich używała długo ale fakt dopiero od 4. Te malutkie odciskają się na girkach. Falbanki są za mocne. Bella happy jak na razie najlepsza. Muszę odszukać tą aukcję od malutkiej i kupić zapas.
Jak tylko się pojawią to dam i znać :tak:Ja już wcześniej pisałam o dada, że się rozczarowałam, bo co któraś przeciekała i fakt, falbanki się odciskają :tak: mówię oczywiście o dada2 bo z 1 byłam zadowolona :tak:
 
Do góry