reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja naszych maleństw

Kurcze a u nas belle happy sie nie sprawdziła :no: Mały przesikiwał każdziutką pieluszkę no chyba ze co godzine mu zmieniałam. My narazie uzywamy pampersów new born 2 i sleep and play 3 i nie narzekam. Aha i odparzenia na dupsku zniknely:-D
 
reklama
Foto ja nie pomoge niestety :(

nam na problemy przy odbycie pomogła mąka ziemniaczana:) a pojawiające się pojedyncze krostki smarujemy cienką warstwą sudokremu i też pomaga

sudocrem narazie nie daje rady za bardzo :/ a maki nie mam :wściekła/y: ciekawe czy wogole tutaj takowa jest ? ...

Asionek ja po tym jak zeczełam odbyt smarowac sudocremem to ranki sie zrobily jeszcze mocniej. Normalnie peknieta skóra i tam mięsko czerwone :angry:.Ale coś nam pomogło :-): Posłuchałam sie mojej mamy oraz pani magister w aptece i wczoraj na zmiane stosowałam linomag maść ( 3 razy na dobe ) z maścią pośladkową i czasami mączka ziemniaczana. Dzisiaj te czerwone ranki sa rożowe i odbyt wreszcie wygląda lepiej i to o wiele. Spróbuj. Żałuje,że wcześniej nie kupiłam linomagu ( chciałam bepanthen i sudocrem spróbować, które juz miałam), bo masc posladkowa zawsze stosowałam i kiedys profilaktycznie odbyt smarowalam i nic nie było. Potem gdzies wyczytalam że odbytu sie nie smaruje tylko pachwiny i wtedy sie zaczeły problemy. Mam nadzieje,że Tobie tez to pomoże, bo mi kamień z serca spadł :-)

ranki juz sie ladnie zagoily , ale krostki obok na posladkach sa .. smaruje jeszcze sudocremem , ale hm nie wiem czy pomaga , tak srednio raczej
poczekam jeszcze chwile i przejde na cos innego
niestety ja tutaj linomagu nie mam :( ale dzieki za porady :)

Asionek wszytsko co napisałas wyprobowane i nic nie pomaga :( ehh:no:

kurcze biedny maly :( a pediatra co na to ?
 
No mi Asionek sie dzisiaj zrobiły takie krostki na pośladkach czerwone :wściekła/y: Na razie będę maścia pośladkowa i tym linomagiem. Jak nie urok to sraczka ;-)
 
Laseczki mozecie cos poradzic na potówki?? mały ma je na polikach i na szyjce. staram sie go nie przegrzewać ale jak śpi to boję się go obracać (usupiam go czasami kuę czasu)
Polecam kąpiel w krochmalu ( mączce ziemniaczanej). Skóra robi się po tym ładna i działa troszkę jak puder.

Jak tylko się pojawią to dam i znać :tak:Ja już wcześniej pisałam o dada, że się rozczarowałam, bo co któraś przeciekała i fakt, falbanki się odciskają :tak: mówię oczywiście o dada2 bo z 1 byłam zadowolona :tak:

Dzięki, muszę sobie ten link dodać do ulubionych ale w sumie to znalazłam sobie babydream w rossmannie, są łudząco podobne do happy :). I nie odciskają się na girkach.
 
Ze sprawdzonych jak do tej pory
DADA 1 super =] nie przeciekały i w ogóle super, ale jak mieliśmy iść do biedronki po zapas to akurat dzień wcześniej wycofali z sprzedaży u nas :angry:

PAMPERSY New Borny wszystkie nam przeciekały! =p ja nie wiem jak myśmy to zrobili ale ok ;-)

HUGGIES New Borny bez wiekszych zastrzeżeń ale i bez żadnych rewelacji =]

BABYDREAM 1 Rossmanowe mnie tam się te falbanki osobiście wydają sztywne, ale mały nie narzeka, nie odciskają się na nóżkach, teraz wykańczamy drugą paczkę, jest ok :blink:

BELLA HAPPY nas uczuliły :sorry2: na brzuszku tam gdzie sie zapina pojawiło nam się uczulonko, zaczerwienienie i krostki

To tyle, dziękuję za uwagę =p
 
Laseczki mozecie cos poradzic na potówki?? mały ma je na polikach i na szyjce. staram sie go nie przegrzewać ale jak śpi to boję się go obracać (usupiam go czasami kuę czasu)

nadmanganian potasu albo krochmal z mąki ziemniaczanej

Co do pamperów to :

PAMPERSY też nam przeciekały i były z jakimś zapachem z czego dupa była czerwona

HUGGIES tylko nam pasowały oraz BABYDREAM ale potem podrożały, nie wiem jak teraz ...

BELLA HAPPY jakoś mi nie pasowały

to było przy Milenie
Paulinie za cholere nie pasują HUGGIESY bo tyłek jej się odparza
jesteśmy na Dada 2 i jest super i nnych nie próbowałam ...
 
jeśli chodzi o pieluszki to teraz wykańczamy Pampersy New Baby 2 - zostało jeszcze 1/2 paczki czyli 62 sztuki plus mega paka ponad 90 sztuk - masakra, bo nacinam każdego pampka na falbankach w 3 miejscach :szok: żeby nie odgniatał się na nóżkach. Potem zaczniemy rozmiar 3 - już mega paka czeka w domu. Jęśli 3 będą ok to kupię jeszcze 3 Babydream z Rossmana a Pampki zostawię na noc i na spacery a babydreamy będą na użytek domowy /już je testowałam i były ok/. Kupię jeszcze 3 Dada bo miałam 1 i też były super.
 
fato nam dorzdzili na potowki na buzi smarowacv cienko toremntiolem i nam pomaga:)
A jesli chodzi o katarek to jest juz lepiej:) A pediatra twierdzi ze to nie katar ( gluty sa w aspiratorze!!) tylko twierdzi, ze Szymek ma wiotkosc krtani i to chrapanie to wlasnie to...
 
No mi Asionek sie dzisiaj zrobiły takie krostki na pośladkach czerwone :wściekła/y: Na razie będę maścia pośladkowa i tym linomagiem. Jak nie urok to sraczka ;-)

a ja dzisiaj posmarowalam ta dupke biedna kremem bambino tym z tlenkiem cynku , odkrywam pampka za jakis czas przy zmianie i co ?? krostki prawie znikly i cale zaczerwienienie zeszlo !! a sudocrem rady nie dal tyle czasu , a naet gorzej bylo :szok:
moze wyprobuj ?? ja narazie zostaje przy starym dobrym Bambino :) sama na buziaka swojego klade i mi tez sluzy :)
 
reklama
Do góry