reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

moja też robi kupę zwykle od razu po jedzeniu, po czym domaga się jesczze cyca, tak jakby sobie miejsce w brzuszku robiłą na jescze troszkę mleczka :-D a czasami robi jedząc.
I zawsze wiemy kiedy robi, bo robi to straszliwie głośno, zwykle odgłosy sugerują, że w pieluszcze jest 3 litry kupy, a tam odrobina jajeczniczki zazwyczaj. A jak zamierza robić kupę bez cyca w buzi, to zawsze poznaję, że zaraz zacznie, bo się uśmiecha bezpośrednio przed.. to musi być bardzo przyjemne :-D:cool2:

O tak, tak słychać :-D:-Dja się nawet cieszę bo nie musze zagladać co chwila:-D
 
reklama
No to super ze wszystko tak ladnie Wam idzie! Mam wrazenie, ze radzisz sobie rewelacyjnie i ze masz bardzo grzeczniutkie coreczki :tak: I wogole jestes dla mnie wzorem super mamy :tak:

dziunka przez Ciebie to się zarumieniłam ;-)dziękuję

przyznaję że przy drugim dziecku czuję zdecydowanie większy spokój i opanowanie:tak:i tak..
czkawki są bardzo często ale szybko mijają
bączki również i tutaj mała daje czadu:-D
odbijamy raczej zawsze często po ok 5 do 15 min
jak nie to kładę małą na plecki ale główkę obracam na boczek
ogólnie ze względu na małe kłopoty z oddychaniem michasi mamy podłożone książki pod kołyskę więc główkę ma wyżej

a pępuszek przecieramy patyczkiem nasączonym octeniseptem
nie wolno zostawiać mokrego pępuszka

to narazie tyle idę pospać ;-)
 
Moj tez ma czkawke czesto i to najczesciej jak mu sie nie odbije a ja go za wczesnie odłożę:sorry: Najgorsze ze jest wtedy najedzony i cyca nie chce zeby mu przeszło. Najczesciej sama musi przejsc, albo go namówie na parę łyków.
Przed kupą tez sie pręży, a najchętniej robi kupkę zaraz po założeniu czysciutkiej pieluszki i starannym wysmarowaniu pupki:-D
A nam pępuszek odpadł juz w szpitalu i mialam z głowy waciki ze spirytusem, musze jeszcze troche przemywac tylko:tak:
 
Kaśka K a powiedz mi ile Twoja Martynka wazy i ma wzrostu? Bo moja Julia mnie przeraza, ona jest coraz chudsza i juz nie moge na nia patrzec :szok: a morfologie ma idealna, nie wiem jakim cudem, bo dla mnie to chodzaca anoreksja :szok: Ma tylko 103 cm wzrostu i wazy 16 kg :eek: Niby cos je, ale to niemowlaki jedza wiecej niz ona.... a pomyslec ze jak miala pol roku to policzki az jej wisialy, a dlonie i stopki jakby podoczepiane, taka gruba byla. Pytam sie, bo Twoja Martynka jest w podobnym wieku, a na forum nie ma niestety zadnej styczniowej mamy 2005.
 
dziunka Martynia podobnie jak Julka ma 104 cm i wazy 15 kg
więc też taka drobinka
tyle że ostatnio na szczęście je troszkę więcej
no i ma celiakię więc częściowo jedziemy na bezglutenowym jedzeniu i wiem że przez tą chorobę mała wolniej przybiera

powiem Ci że jak miała 2 latka to przez rok nic nie przybrała ani nie urosła ciągle miała kłopoty z brzuszkiem i wylądowaliśmy w szpitalu
zrobiono jej gastroskopię i wyszła celiakia
odkąd je inną mąkę to jest zdecydowanie lepiej
 
dziunka Martynia podobnie jak Julka ma 104 cm i wazy 15 kg
więc też taka drobinka
tyle że ostatnio na szczęście je troszkę więcej
no i ma celiakię więc częściowo jedziemy na bezglutenowym jedzeniu i wiem że przez tą chorobę mała wolniej przybiera

powiem Ci że jak miała 2 latka to przez rok nic nie przybrała ani nie urosła ciągle miała kłopoty z brzuszkiem i wylądowaliśmy w szpitalu
zrobiono jej gastroskopię i wyszła celiakia
odkąd je inną mąkę to jest zdecydowanie lepiej

Kurcze moja mala tez miala problemy z brzuchem. Trwalo to dosc dlugo, budzila sie w nocy z takim bolem, ze ubierac musielismy ja na sile, jak jechalismy na pogotowie. I nic nie wykryli... Teraz zdarza sie to sporadycznie, za to cierpi na bole nog, ale moze dlatego ze te 3 cm urosla od stycznia, moze za szybko, nie wiem. Ale jak widze inne dzieci w jej wieku, to ona jest naprawde mala.
 
Mamusie nie jestem na bieżąco z czytaniem, ale gdzieś mi mignęły posty nt kąpieli. Czytałam, że któraś z Was zamierza lub już kupiła płyn Hipp. Kąpałam w tym małe i zaczęła im się łuszczyć po tym skóra. Dosłownie złaziła płatami. Lekarka kazała nam smarować dziewczynki oliwką przed kąpielą, zawinąć w pieluszkę na 15-30 min i potem wykąpać (teraz w Emolium). Już jest całkiem dobrze, ale Hippa nie polecam!
 
reklama
Kaśka K a powiedz mi ile Twoja Martynka wazy i ma wzrostu? Bo moja Julia mnie przeraza, ona jest coraz chudsza i juz nie moge na nia patrzec :szok: a morfologie ma idealna, nie wiem jakim cudem, bo dla mnie to chodzaca anoreksja :szok: Ma tylko 103 cm wzrostu i wazy 16 kg :eek: Niby cos je, ale to niemowlaki jedza wiecej niz ona.... a pomyslec ze jak miala pol roku to policzki az jej wisialy, a dlonie i stopki jakby podoczepiane, taka gruba byla. Pytam sie, bo Twoja Martynka jest w podobnym wieku, a na forum nie ma niestety zadnej styczniowej mamy 2005.

Dziunka nie martw się lepiej tak jak ma morfologie ok niż jak by miała walczyć z otyłością Mój Kamil ma 4 lata i przy wzroście 114, jest wysoki wazy 14 kg. chudy okropnie, żebra mozna policzyc ,ale ostatnio byłam na bilansie i lekarz powiedział że okaz zdrowia. Fakt niejadek z niego straszny, no ale coż ...dzięki Bogu rośnie i rozwiaj się ok. A że chudy... moze kiedyś nabierze troche ciałka;-);-)
 
Do góry