reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

Ja sudocrem na pewno kupię, najwięcej pozytywnych opini słyszałam.Ale o zrosnięciach to pierwsze słyszę:sorry:
Pewnie powód zrośniecia był inny a ktoś zwalił na sudocrem albo nie dbał o higienę...okropność
też tak uważam:tak:
no bo niby dla doświadczonych jest dobre:tak:...
to jak mamy być doświadczone skoro każda z nas rodzi to pierwsze dziecko....:sorry:i każda jest niedoświadczona ....:-p
przecież pieluszki się zmienia kilka razy dziennie... i wogóle... żeby wyczyścić dobrze dziewczynkę po kupie trzeba trochę odchylić;-)
a jakby było takie złe dla "niedoświadczonych" to pewnie stosowałyby je tylko "doświadczone panie pracujące w przychodniach i szpitalach" a krem byłby dostępny tylko dla użytku dorosłych..
po 2 nikt nie ma zamiaru używać go codziennie tylko na odparzenia:sorry::tak:

ps. a na stronce od passingby nie jest napisane że to od sudocremu...
tylko to poprostu taka choroba jeśli można to tak nazwać....
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja tez uwazam, ze przy odpowiedniej higienie nic nie powinno sie dziac inaczej nie sadze zeby go zalecali dla dzieci.....no i przeciez takie zrosniecie nie wydarzy sie od pieluszki do pieluszki...wiec napewno da sie zauwazyc jak cos niepokojacego zacznie sie dziac.....badzmy rozsadne
 
do dziewczyn które będą stosowały pieluszki jednorazowe:

ile kupiłyście na początek pieluch? ja mam około 100, ale nie wiem na jak długo to moze starczyć.

i pytanie ogólne - moja mama powiedziała, że u noworodków na początku stosuje się pieluszki flanelowe. wiecie coś na ten temat?
 
do dziewczyn które będą stosowały pieluszki jednorazowe:

ile kupiłyście na początek pieluch? ja mam około 100, ale nie wiem na jak długo to moze starczyć.

i pytanie ogólne - moja mama powiedziała, że u noworodków na początku stosuje się pieluszki flanelowe. wiecie coś na ten temat?

Anadri ja kupie jedna paczke tych z huggisa new born size 1bo mam na nie voucher (27 pieluszek) i jedna paczke z pampersa newborn size 1 tez paczke okolo (27-56 sztuk) Mam juz zakupione 100pieluch z Huggiesa newborn size 2 bo akurat byly na promocji wiec wzielam. i zobacze roznice miedzy jednymi a drugimi jak maly juz sie urodzi i wtedy zadecyduje czy dokupic jeszcze rozmiar 1 czy juz zaczac uzywac rozmiar 2 :tak: mysle ze tyle napewno wystarczy mi na poczatek.
 
ja mam tylko 1 paczkę pampersa 1 newborn 57szt i chyba więcej zakupię po porodzie...
bo nie wiem jakie to moje dziecko będzie duże:-D i czy w te 1 będzie się mieścić;-)
 
ja mam jedną paczke pampersów new baby 1 i dwie paczki new baby 2 najwyżej jedynki dokupie....
a co do flaneli to moja mama też mówi mi żeby na początku więcej flaneli uzywać bo podobno zdrowiej-ja nie wiem- tak pewnie było kiedyś, choć koleżanka uzywałą na zmianę pampresów i zwykłych flanelowych i nie narezkała... myśle że to kwestia wygody...
 
Uwaga: podobno nie mozna stosowac sudocremu na wargach i koło warg sromowych dziewczynek poniewaz moze spowodowac sklejenie się i ostatecznie stale zrosniecie sie - informacja od poloznej srodowiskowej. Zgooglowałam temat i rzeczywiście są takie przypadki...

szok :szok: moja mała wychowała sie na sudocremie (po kazdym przewinieciu i umyciu pupki) i nic sie jej nie zroslo :eek: Chyba ze ktos smaruje i potem tego nie myje, tylko zmienia pieluchy....albo jak smaruje w srodku, czego przeciez sie nie robi... nie wiem, jakos mi sie wierzyc nie chce :eek:

Jesli chodzi o pampersy, to co miesiac od poczatku kupowalam po paczce. I wstepnie mam 3 paczki jedynki, 3 paczki dwójki, a potem juz trójki (wszystkie paczki najwieksze). Ale wiadomo, ze jedynek i dwojek trzeba bedzie jeszcze sporo dokupic...Mama ostatnio liczyla ile przez pierwszy miesiac zuzyla, ale nie pamietam, w kazdym razie bylo ich sporo :shocked2:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
szok :szok: moja mała wychowała sie na sudocremie (po kazdym przewinieciu i umyciu pupki) i nic sie jej nie zroslo :eek: Chyba ze ktos smaruje i potem tego nie myje, tylko zmienia pieluchy....albo jak smaruje w srodku, czego przeciez sie nie robi... nie wiem, jakos mi sie wierzyc nie chce :eek:

ja tak samo używałam głównie sudocremu oczywiście nie w środku i w pachwinach też raczej nie (zwykły balsam) i byłam bardzo zadowolona próbowałam różnych specyfików :sorry:ale zawsze wracałam do sudocremu właściwie do teraz jak coś się małej zaczerwieni to go stosuje nie miałam też problemów z tym że niby skóra się przyzwyczaiła
 
Do góry