reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

reklama
dobra mamuśki, wy tu gadu gadu pitu pitu a ja mam problem, bo czytam wszystkie wątki i listy nie umiem ułożyć.

CO JEST POTRZEBE MALUSZKOWI DO KĄPIELI W PIERWSZYCH DNIACH I TYGODNIACH ŻYCIA? i ogólnie do pielęgnacji?
.
dobre pytanie...
wkońcu po to ten wątek został założony:-D:tak:
czy ta maść to może być bepanthen? bo to mam kupione z Polski?
a jeśli to nie to może sudocrem?
moja siostra w ie używa bephanten i jest zadowolona:tak:
a ja zamierzam używać dla bobo tak :
-jakiś krem do ciałka i włosków...
-po kąpieli oliwkę
- do pupy w razie potrzeby sudocrem....

czy uważacie że jak nasmaruję dziecko oliwką po kąpieli to muszę jeszcze specjalnie pupkę kremem smarować np takim zwykłym bambino??:confused:
 
czy ta maść to może być bepanthen? bo to mam kupione z Polski?
a jeśli to nie to może sudocrem?
bepanhenjak najbardziej. A sudocrem jak się pupka odparzy.

Ja mam:
1) do kąpieli płyn Hippa (d razu do mycia główki)
2) oliwka ziajki do masażu
3) do pupki bepanthen i awaryjnie sudocrem.

no i woda morska do noska i sól fizjologiczna do przemywania oczek (na poczatek, potem zwykła przegotowana woda)
 
dobre pytanie...
wkońcu po to ten wątek został założony:-D:tak:

moja siostra w ie używa bephanten i jest zadowolona:tak:
a ja zamierzam używać dla bobo tak :
-jakiś krem do ciałka i włosków...
-po kąpieli oliwkę
- do pupy w razie potrzeby sudocrem....

czy uważacie że jak nasmaruję dziecko oliwką po kąpieli to muszę jeszcze specjalnie pupkę kremem smarować np takim zwykłym bambino??:confused:
my jak po kąpieli smarowaliśmy oliwką to już bez kremu.
 
Uwaga: podobno nie mozna stosowac sudocremu na wargach i koło warg sromowych dziewczynek poniewaz moze spowodowac sklejenie się i ostatecznie stale zrosniecie sie - informacja od poloznej srodowiskowej. Zgooglowałam temat i rzeczywiście są takie przypadki...
 
Uwaga: podobno nie mozna stosowac sudocremu na wargach i koło warg sromowych dziewczynek poniewaz moze spowodowac sklejenie się i ostatecznie stale zrosniecie sie - informacja od poloznej srodowiskowej. Zgooglowałam temat i rzeczywiście są takie przypadki...
matko! To chyba trzebba kompletnie o to nie dbać by się zrosło!!
Ale dla dorosłych na odparzenia i rózne podrażnienia jest super! Sama czasem stosuję.
 
Kilolek z tego co wiem to tak jak u chlopca nie odsuwasz napletka, tak u dziewczynek nie rozsuwasz warg sromowych - w sensie myjesz ale nie grzebiesz :) dlatego jak tam sie dostanie krem to moze dzialac nonstop - sudocrem ma za duzo cynku (bodaj cynku...), dla chlopcow bezpieczny
 
reklama
matko! To chyba trzebba kompletnie o to nie dbać by się zrosło!!
Ale dla dorosłych na odparzenia i rózne podrażnienia jest super! Sama czasem stosuję.
Ja sudocrem na pewno kupię, najwięcej pozytywnych opini słyszałam.Ale o zrosnięciach to pierwsze słyszę:sorry:
Pewnie powód zrośniecia był inny a ktoś zwalił na sudocrem albo nie dbał o higienę...okropność
 
Do góry