reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

reklama
Raz jeszcze mówie - informację dostałam od położnej środowiskowej do której się zapisałam. Prosiła o wymienienie rzecy które kupiłam. Na hasło "sudocrem" dopytała czy czekamy na dziewczynke i kazała kupić coś innego. Tak wiec to nie są opowieści diwnej tresci laski z forum obok tylko informacja od osoby ktora zajmuje sie tematem zawodowo. Oczywiscie spytalam dlaczego o tym sie nie mowi glosno skoro do takich przypadkow dochodzi i usłyszalam ze sudocrem swietnie sie sprawdza jak sie wie gdzie i jak go stosowac, ale dla poczatkujacych lepiej kupic inne srodki. Zrobicie z ta informacja co bedziecie chcialy - ja kupilam drugi. inny krem
 
Ja tez uwazam, ze jak zmienia sie pieluszke kilka czy kilkanascie razy dziennie, za kazdym razem dokladnie myjac i nakladajac swiezutki kremik na swiezutka pupcie, nie ma prawa sie zrosnac, brzmi to conajmniej koszmarnie grrr
 
Raz jeszcze mówie - informację dostałam od położnej środowiskowej do której się zapisałam. Prosiła o wymienienie rzecy które kupiłam. Na hasło "sudocrem" dopytała czy czekamy na dziewczynke i kazała kupić coś innego. Tak wiec to nie są opowieści diwnej tresci laski z forum obok tylko informacja od osoby ktora zajmuje sie tematem zawodowo. Oczywiscie spytalam dlaczego o tym sie nie mowi glosno skoro do takich przypadkow dochodzi i usłyszalam ze sudocrem swietnie sie sprawdza jak sie wie gdzie i jak go stosowac, ale dla poczatkujacych lepiej kupic inne srodki. Zrobicie z ta informacja co bedziecie chcialy - ja kupilam drugi. inny krem

Passingby a co kupilas w zamian za sudocrem?
 
Kilolek z tego co wiem to tak jak u chlopca nie odsuwasz napletka, tak u dziewczynek nie rozsuwasz warg sromowych - w sensie myjesz ale nie grzebiesz :) dlatego jak tam sie dostanie krem to moze dzialac nonstop - sudocrem ma za duzo cynku (bodaj cynku...), dla chlopcow bezpieczny
ja niewiele wiem o pielęgnacji dziewczynek, tak mi się wydaje, ze troszke rozcylić trzeba bo przeciez tam sie najbardziej odparza. kurcze może jakbym zobaczyła taką dziewuszkę to bym ardziej wiedziaął co zrobić niż teoretycznie.:sorry: Ale u chłopca też co prawda nie ściaga się w pierwszych miesiącach napletka ale delikatnie odciągać trzeba, bo tam najwięcej brudku się dostaje i potem sa problemy. Zbiera sie mastka i mozę się zrobić stan zapalny.
 
Ja wyczytalam, ze chlopcom w zadnym wypadku nie powinno sie nawet odchylac napletka, jejku tylko co ja tam wiem :)) tylko jakies glupie poradniki czytam i to wszystko, nie ma to jak informacje od doswiadczonych mamus
 
Zlepianie się warg sronowych est efektem zaburzen a nie zaniedban, niestety cynk poteguje efekt zaburzen i wplywa dodatkowo na ten proces (przyspiesza). Ja kupiłam betmphen który tez ma cynk, ale ma go o wiele mniej, a poniewaz bede pieluchowała naturalnie wiec mała bedzie przewijana częściej i bęzie miała lepsza cyrkulacje powietrza, mam nadzieje ze sie nie odparzy tak szybko :)

Tu tak na szybko: http://*spam*/forum/vt,41,249,3580,0,0,super_t
 
Ja wyczytalam, ze chlopcom w zadnym wypadku nie powinno sie nawet odchylac napletka, jejku tylko co ja tam wiem :)) tylko jakies glupie poradniki czytam i to wszystko, nie ma to jak informacje od doswiadczonych mamus
no ja własnie też się tak naczytałam z gazet i nic takiego nie robiłam. Dobrze, ze pediatra zauważyła w porę, ze coś się dzieje, a i tak do tej pory mamy przymusowe wizytu u urologa, bo niestety łatwo mozna było zapobiec a pozbyć się jest dużo trudniej
 
reklama
o rany o tym sudocremie to faktycznie dziwnie no ale jak powiedział to ktoś doświadczony...
ja czekam na synka wiec zostanę przy sudocremie...aha a moja kolezanka używała dl acórci sudocremu i było ok nie wiem od czego to zalezy.....
wiem że jest podobna maśc do sudocremu nazywa sie linomag....
 
Do góry