reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

do dziewczyn które będą stosowały pieluszki jednorazowe:

ile kupiłyście na początek pieluch? ja mam około 100, ale nie wiem na jak długo to moze starczyć.

i pytanie ogólne - moja mama powiedziała, że u noworodków na początku stosuje się pieluszki flanelowe. wiecie coś na ten temat?
trzeba liczyć około 8-10 sztuk na dzień.
 
reklama
no ja własnie też się tak naczytałam z gazet i nic takiego nie robiłam. Dobrze, ze pediatra zauważyła w porę, ze coś się dzieje, a i tak do tej pory mamy przymusowe wizytu u urologa, bo niestety łatwo mozna było zapobiec a pozbyć się jest dużo trudniej

jejku, to sie narobilo :( wiesz, mi to sie dziwne wydawalo, ze wszedzie pisza, zeby nic nie odchylac, bo przeciez tak jak piszesz, najwiecej brudzikow sie tam zbiera, resztki kremu, kupki, jakies fafroczki z pieluszki, wszystko niby w mikroskopijnych ilosciach, ale w koncu sie nazbiera, a potem jakies paskudztwo moze sie przyplatac. ciekawe czemu wszedzie tak pisza? przeciez mozna dzieciatku niechcacy krzywde zrobic jakas infekcja.
 
z tym sudocreamem to położna trochę przesadziła, zrobiła z niego jakiś potworny środek, a tak naprawdę bywa bardzo pomocny.
Chodzi tylko o to, by uczulić mamy, żeby nie stosowały go non stop TYLKO na ZACZERWIENIONĄ, ODPARZONĄ PUPKĘ (co wcale się tak często nie zdarza jeśli higiena jest prawidłowa czyli nie oszczędza się pieluszek i malec nie musi leżeć w zasikanej, a często słyszałam teksty w stylu: a niech jeszcze dosika, a pielucha ciężka jak kamień zwisała do kolan). Warto też często wietrzyć pupę i w ciągu dnia korzystać nie tylko z chusteczek nawilżanych, ale też z dobrodziejstwa zwykłej czystej wody.

No i stosując maści typu sudocream trzeba uważać , by np. dziewczynce nie wysmarować warg sromowych od wewnątrz, to musi być cieniusieńka warstwa , a nie kompres .
Ja stosowałam czasem sudocream, ale jak tylko widziałam poprawę wracałam do zwykłych maści i nigdy kłopotu nie było...
Zresztą tak jak we wszystkim najważniejszy jest UMIAR :-D
 
a jeśli chodzi o odchylanie dziewczynce warg sromowych to trzeba to robić, bo tam się dużo brudu może zebrać, tylko trzeba to robić delikatnie, zresztą u chłopców też delikatnie się odchyla i czyści, inaczej doszło by prędzej czy później do infekcji bakteryjnych pęcherza moczowego
 
to ile tych najmniejszych pieluch trzeba kupić mniej więcej???
ja kupiłam 1 paczkę. Potem już większe.

jejku, to sie narobilo :( wiesz, mi to sie dziwne wydawalo, ze wszedzie pisza, zeby nic nie odchylac, bo przeciez tak jak piszesz, najwiecej brudzikow sie tam zbiera, resztki kremu, kupki, jakies fafroczki z pieluszki, wszystko niby w mikroskopijnych ilosciach, ale w koncu sie nazbiera, a potem jakies paskudztwo moze sie przyplatac. ciekawe czemu wszedzie tak pisza? przeciez mozna dzieciatku niechcacy krzywde zrobic jakas infekcja.
mi się wydaje, ze to jest po prostu nie wyjaśnione do końca, bo taki mały siusiaczek wygląda inaczej niż dorosły i to co nam się wydaje, ze już jest niby u malucha odciągnięte to w rzeczywistości jest tylko lekko ruszone, bo siusiaczek jeszcze taki pozarastany, z wiekiem się dopiero rozluźni. Jakby mi ktoś pokazął albo opisał w takiej gazecie co w rzeczywistości jest tym odciagnięciem to bym była mądrzejsza. Potem lekarka mi pokazała, że to trzeba ściagnąć tyle ile się da bez napinania po prostu, a ja myślałam, ze takie ściagnięcie to już to "odciaganie" napletka.
 
reklama
Kupiłam dzisiaj pare drobiazgów dla małego, w tym do pielęgnacji:
-mydełko hypoalergiczne niveabay
-mleczko niveababy
-2 myjki
-płatki do mycia
-patyczki
-chusteczki nivea pure
Zostaje mi jeszcze sudocrem, coś do pupy na codzień(chyba ziajka), krem ochronny na zimę i zamówić butle ciekłej parafiny .No i te nieszczęsne pamersy przez które pójdę z torbami:/
A i spirytus do pępka i sól fizjologiczną....
 
Do góry