reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielegnacja naszych kruszynek

dziewczyny wyczytałam gdzieś na forum że to tantum rosa nie jest dobre po ciąży:no:
i kilka osób odradzało...
ja nie wiem dokładnie co to jest ... i nawet nie zamierzałam kupować .. ale się zastanówcie...
jeśli to jest zapachowe.. to faktycznie może nie być za dobre...
ponoć szare mydełko najlepsze
 
Ostatnia edycja:
reklama
U nas w szpitalu dostawalysmy na zyczenie oklady z tantum rosa, schlodzone, byly rewelacyjne. Potem kontynuowalam to w domu i mysle ze dzieki temu dobrze i szybko mi sie wszytsko podgoilo. Ale niektorzy moga miec wrazliwa skore na cos takiego.

Ale szare mydlo niewatpliwie jest bardzo dobre :-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pudru nie bede kupowac, a spirytusu jeszcze nie mam...moze faktycznie wypisza recepte w szpitalu, a jak nie, to dopiero kupimy. Przy pierwszym synku mialam wszystko. Te chusteczki to rewelacyjna sprawa. Ja mialam zamiar uzywac sporadycznie, a glownie wody do przemywania pupci(polecila nam polozna), a skonczylo sie tak, ze uzywalam tylko chusteczek, a jak maly sie "obrobil"po szyje(bo zdazylo sie tak ze 2-3razy) to od razu kapiel:sorry:. Teraz tez bede uzywac samych chusteczek!
Wazne jest tylko, aby chusteczki byly dobrze dobrane, nie uczulajace, ale to wyjdzie w "praniu"...
jeśli puder to zero maści bo wtedy podobno grudki sie robią :)))
spirytusu chyba nie ma 70% ???? zobaczymy zresztą.
jak mały sie obrobi po szyję to położna uczyła nas z fizjoterapeutą jak myć pod kranem, żeby non stop wanienki nie wyciągać :)))) mam nadzieję, że nie będę się bała :)))
Dziewczyny, a co to ten fiolet??? i do czego???
 
jeśli puder to zero maści bo wtedy podobno grudki sie robią :)))
spirytusu chyba nie ma 70% ???? zobaczymy zresztą.
jak mały sie obrobi po szyję to położna uczyła nas z fizjoterapeutą jak myć pod kranem, żeby non stop wanienki nie wyciągać :)))) mam nadzieję, że nie będę się bała :)))
Dziewczyny, a co to ten fiolet??? i do czego???

Chodzi Ci o ten fiolet na pepek? Teraz sie go juz nie stosuje, bo jest spirytus. I ja sie bardzo ciesze, bo mialam wszystkie kaftaniki fioletowe po Julce.
Ale jest jeszcze cos takiego do wanienki, tez fioletowe, w czym kapie sie malenstwo (do odkazania skory?). Nie pamietam jak sie to nazywalo :eek: ale to juz tez chyba sie nie stosuje. Sa inne lepsze specyfiki. Np. Oilatum. Osobiscie polecam, bo to rewelacyjna linia kosmetykow.
 
Chodzi Ci o ten fiolet na pepek? Teraz sie go juz nie stosuje, bo jest spirytus. I ja sie bardzo ciesze, bo mialam wszystkie kaftaniki fioletowe po Julce.
Ale jest jeszcze cos takiego do wanienki, tez fioletowe, w czym kapie sie malenstwo (do odkazania skory?). Nie pamietam jak sie to nazywalo :eek: ale to juz tez chyba sie nie stosuje. Sa inne lepsze specyfiki. Np. Oilatum. Osobiscie polecam, bo to rewelacyjna linia kosmetykow.

dziunka dzięki za wyjasnienie, zatem do pępka mam spiryts kupić a do kapieli mam już parafinę ciekłą. Jeszcze kolezanka poradziła mi kupic Ocientiset na pępuszek i w razie czego na krocze :))))
 
dziewczyny wyczytałam gdzieś na forum że to tantum rosa nie jest dobre po ciąży:no:
i kilka osób odradzało...
ja nie wiem dokładnie co to jest ... i nawet nie zamierzałam kupować .. ale się zastanówcie...
jeśli to jest zapachowe.. to faktycznie może nie być za dobre...
ponoć szare mydełko najlepsze
oo a dlaczego nie dobre? Ja używałam i byłam bardzo zadowolona. Teraz też zamierzam. Jakbys coś więcej Ka.M'cia wiedział o tym to napisz proszę.
 
reklama
Do góry