reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

Ile kropelek wit D dziewczynki podajecie dzieciaczkom.. moj lek kazał po jednej..

Madziu - ja kupuiłam witaminę K w takich kapsułkach "twist-off" - ukręcasz łepek i wyciskasz całość. taką też zamierzam kupić witaminę D. to jest bez recepty.
Vitis Pharma * SIŁA * WIEDZA * WITALNOŚĆ * - witamina K
Vitis Pharma * SIŁA * WIEDZA * WITALNOŚĆ * - witamina D

====================================

ja mam takie pytanie dotyczące wykąpania w krochmalu tudzież wodzie po gotowaniu płatków owsianych.
była u mnie położna środowiskowa i powiedziała, że jak Skrzatowi porobią się takie malutkie krosteczki na ciele to żeby go w tym wykąpać. powiedziała, że w zasadzie każdemu małemu dziecku się to może pojawić.
no i wczoraj zauważyłam, że się pojawiło.
jak się takie coś robi?
ale proszę o łapotologiczne wytłumaczenie :zawstydzona/y:
bo ja nawet nie wiem jak się gotuje krochmal.
 
reklama
Dziewczyny dobrze piszą, siusiaka najlepiej w ogóle nie ruszać. Zgodnie z zaleceniami organizacji zajmującej się stulejką, jeśli napletek jest przyklejony (to nie to samo co stulejka!), to dopiero od 6 m-ca życia delikatnie się go naciąga w trakcie kąpieli. Najpewniej po jakimś czasie odklei się sam.
 
Aga krochmal robisz jak kisiel . W garnku rozrabiasz z wodą z kranu jakieś 2 łyżki mąki ziemniaczanej i wlewasz do gotującej się wody ok. 1 litra i gotujesz tak jak kisiel , potem do wanienki i dolewasz wody jak na kąpiel . Zobaczysz jak za pierwszym razem wyjdzie ci za rzadki to dodasz więcej mąki albo mniej wody do wanienki . Ale nie musi być gęste w wanience to trzeba na wyczucie . Ale Ci namieszałam haha.
 
Ostatnia edycja:
nawet nie wiedziałam ze wit D tez jest w takich kapsułkach jak K - musze zapytac moich kumpel w aptece.. ja mam vigantol bo ponoc lepszy jesli chodzi o przyswajanie od devikapu - napewno lepiej wylatuje z butelki:)

co do siusiaka to pytałam moja przyjaciólke ze szkolnej łay która jest dr urologiem i sama ma synka i to jej opinie wam napisałam co do sciągania.. nasz pediatra tez potwierdził i ordynator od noworodków gdzie rodzi łam tez.. zreszta zapytam go dzis bo bede zamawiac wizyte do chorej Julki..
 
Dziewczynki wykąpałam wczoraj młodą i jest cała i zdrowa :-D trochę to było "po łebkach" ale i tak jestem z siebie dumna:tak:sądzę, że jeszcze parę razy i dojdę do wprawy:-):-):-)
 
Dziewczyny od 2 dni moj maly jak sika, to zalewa wszystko, lacznie z ubraniami. Pieluszke ma dobrze zalozona, tylko jest ona podwinieta, bo jeszcze pepek nie odpadl. Podejrzewam, ze siku wylatuje wlasnie w miejscu podwiniecia pieluchy :-( Macie jakis pomysl co z tym zrobic??? Nie nadazam z praniem i prasowaniem :-(
 
Dziewczyny od 2 dni moj maly jak sika, to zalewa wszystko, lacznie z ubraniami. Pieluszke ma dobrze zalozona, tylko jest ona podwinieta, bo jeszcze pepek nie odpadl. Podejrzewam, ze siku wylatuje wlasnie w miejscu podwiniecia pieluchy :-( Macie jakis pomysl co z tym zrobic??? Nie nadazam z praniem i prasowaniem :-(

Miałam ten sam problem przy synku, 3 lata temu.
Przede wszystkim upewnij się, że zapinając pieluszkę siusiak jest skierowany w dół. Sprawdź, czy zakładki (falbanki) przy nóżkach są wywinięte.
U nas okazało się, że trzeba było zmienić pampersy na huggies (bo te mają sciągacz na pleckach, a wyciekało pleckami) i to od razu na rozmiar "2", własnie mniej więcej w 2-3 tygodniu życia.
 
DZiewczyny kiedy przewijacie maleństwo, przed karmieniem czy po? Niby mówi się że przed karmieniem, ale moja mała przeważnie podczas jedzonka robi kupkę, więc i tak muszę ja przewijać po, poza tym jak przewijam ją przed to strasznie płacze bo to mały żarłoczek jest!!!!!!
Mam dylemat bo znów po karmieniu jak wiadomo ulewa się z buźki.
 
reklama
Dokladnie tak jak pisze leika. Na pocieszenie - od 21 wczoraj zyskalam 6 komplecikow do prania, przesiusiane, ulane i jeden po wymiotowaniu (jak male szreczątka). Tylek nadal brzydki, w poniedzialek usiluje dorwac pediatrę.
 
Do góry