reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

Moj maly tez sie poci jak cycka ssie.Widocznie go to meczy :-) Zawsze po jedzonku przemywam mu pyszczek wacikiem nasaczonym letnia woda. Chyba wszystkie dzieci maja czkawke.Ukl nerwowy jeszcze jest niedoskonaly.Przepona jeszcze cwiczy.Trzeba to chyba po prostu przeczekac.Podobno po 3 miesiacu zycia wszystko sie normuje.
 
reklama
ja mam pas i jwstem zadowolona.. Chodze w nim pare godzin od rana... cwiczyc mi sie nie chce ale przy dwójce jest co robic.. jedynie kegla robie.. brzucho całkiem całkiem tylko ten moj pepek z przepukliną:wściekła/y:
 
naszą Natalcie tez meczy czkawucha i czasem dosyć uporczywa.czytałam w dobrym poradniku,że może to być efektem pełnych jelit i małego zastoju pokarmu w brzuszku.Pisało żeby wtedy ponosić Dziecko jak po jedzeniu w pozycji pionowej aby pokarm mógł swobodnie trafić do żołądka a wtedy czkawka powinna przejść.Z Mężem tak robimy i szczerze mówiąc raz pomaga raz nie...:sorry:
 
u nas kikutek wciąż twardy, w szpitalu był on "obrobiony" fioletem, a w domku przemywamy spirytusem - mam nadzieję, że szybko odpadnie....
a kiedy można dzieciaczki na brzuszku kłaść?
no i robicie coś z noskami tak profilaktycznie? moja ma nosek w porządku, nie ma problemów z oddychaniem, żadnych kozulek nie widać, ale tak z ciekawości pytam, czy i tak coś podawać, czy tylko jak "coś" zacznie się dziać?
a uszy jak czyścicie?
a waszym dzieciaczkom też przesusza się tak skóra? moja ma strasznie wysuszone zwłaszcza rączki i nóżki :-(
 
mamjakty możesz profilaktycznie nawilżać nosek wodą morską bo teraz jest sucho w mieszkaniach. nawet jak maluchy mają katar to też woda morska co chwile i odciąganie żeby glutki rozcieńczać.

Na brzuszku można od samego początku kłaść no chyba że kikut jeszcze przeszkadza ale potem to codziennie dopóki maluszkowi to nie przeszkadza, super działa na brzuszek i mięśnie karku.

A to że skórka się przesusza i się łuszczy to normalne, kąp w oilatum albo przy każdym przewijaniu nasmaruj nóżki oliwką albo parafiną. U nas to pomagało przy Oliwii.
 
Bartkowi tez sie skorka łuszczy.Pediatra dzisia mi powiedziala, ze to normalne. Trzeba te miejsca natluszczac.Mojemu czesto pojawiaja sie tez krostki na twarzy, mimo ze bardzo o nia dbam.
Mamjakty nosek czyszcze frida jak slysze, ze maly zaczyna sapac, a uszek nie czyszcze=tylko z zewnatrz po kapieli dokladnie wycieram.
 
dzięki dziewczyny za odpowiedzi :-)
Celinka - moja tez ma takie małe krostki na buźce i takie jakby plamki - ale czasem one znikają, a czasem znów się pokazują - nie wiem, co to, ale domyslam się, że od potu, bo mała strasznie na buźce sie poci.
 
Mój Mateuszek tez miał takie suche stópki i rączki w nadgarstkach :-:)sorry:, ale smarowałam oliwką z hippa i jest o niebo lepiej :tak::-D. Nam położna tez mówiła, że to normalne, bo teraz cała skóra się musi jakby złuszczyć, tak samo, jak niedługo się włoski wytrą, a na ich miejsce urosną nowe.
Co do krostek, to mogą to być potówki albo trądzik niemowlęcy, Mati tez to ma, ja myślałam, że to może alergia, bo Nacia miałą na mleko :baffled::crazy:, ale myślę, że to chyba jednak ten trądzik, bo z czółka już zeszło :tak:, tylko na pulaskach 2 takie punkciki zostały.
 
reklama
ja mam dziewczyny pytanie o pyrtusia. czy trzeba coś robić z nim maluszkowi...bo położna mi strasznie namieszała i teraz już sama nie wiem.... :-(
 
Do góry