reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

reklama
Moj maly tez sie poci jak cycka ssie.Widocznie go to meczy :-) Zawsze po jedzonku przemywam mu pyszczek wacikiem nasaczonym letnia woda. Chyba wszystkie dzieci maja czkawke.Ukl nerwowy jeszcze jest niedoskonaly.Przepona jeszcze cwiczy.Trzeba to chyba po prostu przeczekac.Podobno po 3 miesiacu zycia wszystko sie normuje.

No właśnie, moja Julka też ciągle ma czkawki. Przy pierwszej, jeszcze w szpitalu aż się przestraszyłam :-D.
 
U nas plamki też wychodzą, mąz stwierdził, że pryszczate dziecko mamy, to mu pokazałam zdjęcia Janka z tego okresu i stwierdził, że ideał doskonałości cery mamy teraz :-p. zobaczymy jak to sie rozwinie :-p.
 
Młoda też ma czkawkę po każdym karmieniu i pomiedzy zresztą też...:eek: ale teraz mam większy problem-muszę ją wykompać ale nie wiem jak:no::sorry:
 
Młoda też ma czkawkę po każdym karmieniu i pomiedzy zresztą też...:eek: ale teraz mam większy problem-muszę ją wykompać ale nie wiem jak:no::sorry:

Dasz radę Małpko na pewno...my z mężem też zieloni w tej kwestii byliśmy i daliśmy rade..choć powiem szczerze ze pierwszy raz kąpaliśmy an temp z termometra i za zimna była..mały się darł w niebogłosy..teraz jest Ok.. :-D

Spytam jeszcze raz o pyrtusia..czy któraś powie mi czy trzeba coś z nim robić czy nie??
 
Klaudia jeżeli chodzi o "pyrtusia":-), ja nic specjalnego nie robię. Niektórzy mówią, żeby odsuwać skórkę i czyścić, niektórzy twierdzą, żeby nie ruszać. Ja się boję cokolwiek odsuwać. Delikatnie oczyszczę wokół i to wszystko.
 
Klaudia jeżeli chodzi o "pyrtusia":-), ja nic specjalnego nie robię. Niektórzy mówią, żeby odsuwać skórkę i czyścić, niektórzy twierdzą, żeby nie ruszać. Ja się boję cokolwiek odsuwać. Delikatnie oczyszczę wokół i to wszystko.

dzięki za odpowiedź bo byłam skołowana..położna mówiła żeby odsuwac..ja wolałabym nic nie ruszać..zreszta czytałam żeby nie ruszać...

Jeszcze raz dzięki
 
delikatnie zeby nie uszkodzic ale sciagac napletek po sciagnięciu przemyc ujscie cewki.. lepiej to robic bo potem trzeba ciachac jak sie stulejka zrobi... i brudzik sie zbiera...


Ile kropelek wit D dziewczynki podajecie dzieciaczkom.. moj lek kazał po jednej..
 
reklama
u synka owszem sciagalismy napletek ale duzo puzniej
pediatra zabronil wuszac w tak wczesnym wieku , dopiero kolo 2 miesiaca kazala pomalutku i bardzo delikatnie sciagac napletek i przemywac czysta woda

wiec co lekzra to opinia hehehhe
 
Do góry