reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

AdiLea - nie pękaj - co za idiota z tego lekarza :tak: dla swojej maluszki to ty jesteś tą najwspanialszą osobą na świecie więc bierz się w garść i nie płacz bo maleńka to czuje i też niespokojna będzie!!! :sorry:

Ja też się poryczałam bo jak karmiłam swoją maleńką to przy wstawaniu z fotela uderzyłam ją w główkę o rant ławy :-:)-( :wściekła/y::wściekła/y: tak sie rozpłakała jak nigdy a mnie serce tak zabolało że myślałam że rozpadło się na kawałeczki, ale co miałam zrobić utuliłam ją i przeprosiłam jak umiałam najlepiej - teraz już się uspokoiła ale nadal mam przeświadczenie że krzywdę swojemu dziecku robię - głupia matka ze mnie :zawstydzona/y::zawstydzona/y::wściekła/y::wściekła/y: więc AdiLea z tobą nie jest tak źle - tylko pępuszek niedopatrzony :sorry:

dzierwczyny mojej niuni ropieje jedno oczko czy można je czymś przemywać? Rumienkiem albo herbatką? czy czekać?
 
reklama
Anik, Mateuszkowi tez ropiało jedno oczko :-(, wzięłam wtedy gazik i przemywałam solą fizjologiczną i pomogło :tak::-D;-). Chyba ze 3 razy przemyłam i wystarczyło :tak::tak::tak:.
 
Ja tez przemywam sola fizjologiczna. Bylam w piatek na wizycie patronazowej w przychodni (debilizm na maksa) i lekarka dala na wszelki wypadek kropelki (antybiotyk Biodacyna) no i dzisiaj juz wkropilam bo 3 dni sol nie pomagala.
Poza tym maly przybralk 200 g w tydzien wiec w normie. Za tydzien mamy klucie niestety bo trzeba skontrolowac zoltaczke.
 
Mojemu Nathankowi też ropieją oczka, najpierw przemywałam solą ale nie pomagało. Teraz przemywam rumiankiem i widzę poprawę. Także polecam rumianek.
 
Wreszcie odpadł pępek :tak::-D;-). Hurra!!! :-):-):-):-):-), bo juz się zaczynałam martwić. A kupki nadal niet :no::wściekła/y::zawstydzona/y::szok:, juz 2 dobę. Masaż na razie nie skutkuje, herbatka koperkowa też nie bardzo, a mały jęczy :-(, widac, że mu nieciekawie z tą kupką, tym bardziej, że je, a nie wydala.
 
Dziękuje dziewczyny:tak:.Dzisiaj juz mi lepiej i pępek tez przyzwoicie wygląda.Idziemy zaraz do mojej 'starej' pani doktor i zobaczymy co ona powie.

Malutkiej też ropieje oczko.Przmywam rumiankiem,solą,mlekiem i nic:dry:.
 
U nas oczka jak an razie ok...za to nosek zapchany w nocy..ale zrobiłam tak jak pisałyście..sól i frida..i maluszek mógł spokojnie oddychać..
Pępuś pędzlujemy na całego..zobaczymy za ile pozbędziemy się kikutka :tak:
 
AdiLea olej pacana , ja jak urodziłam Zuzię nie radziłam sobie z jej pupą, też płakałam tylko nad pieluchą(a miałam 28 lat wtedy) . Najgorsze były dla mnie komentarze jak trafiłyśmy na oddział dziecięcy z innego powodu i usłyszałam , że pielęgniarka , a dziecko pupę ma odparzoną, Czułam się strasznie i ani wiek mój ani doświadczenie zawodowe nic mi nie pomogło, problem pupy istniał u nas dopóki Zuzia była na moim mleku , raz było lepiej raz gorzej. Wiedziałam , że robię wszystko co mogę i ty też rób swoje i się nie załamuj.
Kluliczek nam pomagało na pupę oprócz wietrzenia, jak tylko robiła się czerwona kropeczka na pupie smarowanie gencjaną tej kropki - punktowo i potem smarowanie termentiolem , sudokrem nie sprawdził się , mieliśmy też maść przeciwgrzybiczą i maść na receptę od rodzinnej taką na kwasie bornym . Każde dziecko jest inne i co innego może być pomocne. Powodzenia.
Uważajcie z szamponami itp , my mieliśmy ze szpitala w promocji kosmetyki dla niemowląt z Jonsona i Zuzi po paru dniach wyszła wysypka na czole , po zmianie szamponu na zwykłe mydełko , wszystko ustąpiło , okazało się że jest na nie uczulona.
 
reklama
u nas wyskoczyła wysypka po płynie do kąpieli z Jonsona :sorry:
po Nivea jest ok
dziewczyny a moja malutka ma takie jakby małe krosteczki na jednym policzku - czy ja mogę je posmarować np Linomagiem albo jakimś innym kremem żeby jej to zeszło? :eek:
 
Do góry