reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piekna mama :)))))))

A ja uwielbiam byc w ciąży latem 1 synka urodziłam 5 września.Całe lato wylegiwałam się na słonku zakrywając brzuch ręcznikiem.Czułam się wspaniale.Nie wyobrażam sobie zimą np. w grudniu z dużym brzuchem latać przez te zaspy do sklepu lekarza.Do tego masa ubrań na sobie, żeby nie pochorować się.O nie wole lato bikini ogródek słoneczko leżak świeże owoce i warzywa prosto z ogrodu wieczorne spacerki z brzusiem.Ahh jeszcze trochę...
wspaniały opis :tak: też tak miałam w poprzedniej ciąży ale ty wspaniale to ujęłaś:-) mnie po tym opalaniu zostały przebarwienia i teraz jak nic krem z filtrem 50 non stop juz od kilku lat :-(
 
reklama
To bogactwo owoców i warzyw rzeczywiście brzmi kusząco i smakowicie:tak:
Końcówka pierwszej ciąży przypadła u mnie na głęboką zimę( rodziłam w lutym), wiec te grube ciuchy to była masakra, bo zanim dotarłam do lekarza to juz byłam zasapana i upocona, a co dopiero sie tam rozebrać:zawstydzona/y:
Teraz lekkie ciuszki będą, bo i tak w ciazy jest zawsze cieplej niz innym.
Czy w ciazy mozna malowac paznokcie? oczywiscie żadne tipsy, tylko zwykłe malowanie zwykłym lakierem.:confused:
 
Czy w ciazy mozna malowac paznokcie? oczywiscie żadne tipsy, tylko zwykłe malowanie zwykłym lakierem.:confused:
JA malowałam ale wiem , ze niekiedy położną chcą aby zmyć lakier do porodu bo w przypadku cc kolor skóry pod paznokciami jest takim "baromertem" czy nic złego się nie dzieje.
Przy stpoach chyba można cały czas, pamiętam jak rodziłam córkę to byłam cholernie zadowolona, że mam taki "frencz" na paznokciach u stóp. Wiadomo kobieta patrzy na swój wygląd nawet w takich chwilach jak poród:-):blink:
 
Ja narazie jestem ostrozna jesli chodzi o lakiery - czytalam, ze wiekszosc zawiera szkodliwe skladniki, wiec uwazam ze do konca 1 trymestru moze lepiej powstrzymac sie od malowania..
Za to wczoraj zaszalalam u fryzjera - pod katem scieciowym hehe.. malowanie zostawiam rowniez na nastepny miesiac. Moja fryzjerka mowi, ze maja zamiast silnych farb - dobre "koloranty", ktore nie dzialaja inwazyjnie :-) Mimo wszystko, taka wizyta u fryzjera - jak moja wczoraj poprawia samopoczucie i kobiecosc hihi... :-) Polecam.
 
onionek dobrze mówisz kobieto, wstrzymam sie na razie od malowania pazurków, a odrosty schowam pod czapkę:-( a za miesiac lub dwa pomysle o delikatnym kolorku.
 
Ja się wybieram jutro do fryzjera ale do ścięcia tylko , farbowanie robie w domu ale odpuscilam sobie do drugiego trymestru
Paznokcie mam pomalowane
 
Drogie dziewczyny,

czy wiecie może od którego tygodnia warto chodzić na tzw. pływanie dla kobiet w ciąży. Pytam, bo nie wiem czy jest sens na samym początku. Oczywiście abstrahując od tematu ponoć zawsze warto chodzić na basen:)
 
Prawidłowo postawione pytanie brzmi: do kiedy można uczęszczać na basen. A odpowiedź na nie brzmi dopóki czujemy się dobrze a lekarz nie widzi przeciwskazań. Oczywiście istnieje niebezpieczeństwo zapalenia dróg moczowych od wody, ale szczerze powiedziawszy korzyści przewyższają stopień zagrożenia. No i najlepiej tam gdzie woda jest ozonowana a nie chlorowana. Czy warto?
Hm...we wczesnej ciąży poprawia kondycję, dotlenia, wzmacnia kręgosłup mięśniowy- jakże potrzebny potem, zapobiega skurczom i żylakom. W późniejszej również relaksuje. Ja nie odpuszczę, karnet na basen obowiązkowo, bo bóle kręgosłupa tak mi dokuczały w pierwszej ciąży, że ledwo chodziłam. Ale to już co kto lubi...
 
reklama
Do góry