reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe skarby :)

Siaba no właśnie tak myślałam że na allegro będzie drożej .Ja zapłaciłam za niego 15 zł :)
Moniaa masz dzielną córunię daj jej buziaka od nas:D
Pozdrówki
 
reklama
Dziewczyny czy dajecie swoim skarbom jedzenie takie jak wy jecie??
Ja ostatnio dałam mojemu Damianowi mięsko ze skrzydełka kurczaka , marcheweczkę z makaranem (gwiazdki),ku mojemu zdziwieniu zasmakowało mu i zjadł wszystko.....mało tego dałam mu dokładkę.
Wczoraj i dzisiaj tez mu dałam naszego obiadku.....i też zjadł wszystko....
Martwię się czy aby tylko mu nie zaszkodzi...
Chociaż póki co nie zaobserwowałam niczego niedobrego.
Jak to jest u Was??
Pozdrówki
 
Ja również daję swoje obiadki. Mała zjada moje zupki, tylko przed dodaniem przypraw odlewam jej troche. Jadła już ziemniaczki z marchewką i pulpecikami. Nic jej nie było. Jesli Twojemu małemu nic nie jest to i nie będzie :) Bo gdyby coś miało byc to juz byś miała jakies oznaki, ból brzuszka, wymioty, zaparcia,wysypka itp :)
 
Pokolei:

Ankapa, brawa dla Mitu - zdolniacha :)

Moniaa_ dzielna masz pociehce, mam nadzieje, ze wszystko sie ladnie szybko wygoi i nie bedzie trzeba chirurga.

Baseniki - fajne sprawa, chyba kazdy, my nie mamy takich z "bajerami" tylko pozostalosci - duzo pozostalosci po siostrzencu, Sonia uwielbia sie pluskac.

Co do jedzenia, to daje jej swoje jedzonko, szynke i serek zolty, pomidory, jajko - sniadanie - podjada mi :) Nie daje jej produktow glutenowych, bo jak wczesniej probowalam, to przestala przybierac na wadze, a super jadla - pediatra mowila, ze do roku nie wskazane jest dawac niemowlaczkom gluten, bo miesza w ukladzie pokarmowym. Ale ziemniaczki, marchekwa, kurczak i inne miesa to juz od dawna zajada, ale kiepsko jej to idzie, lepiej ida jej przecieranki. Do picia dostaje wszystko - herbaty, kompoty, wode i soki; oczywiscie nie jakies uczulajace - np. truskawkowe.
Ale moja siostra Amadeuszowi w tym wieku juz wszystko (w granicach rozsadku) dawala, wiec to od dzieciaczka zalezy.

A wiercenie... ostatnio jakby mniej, ale niejednokrotnie wyciagalam ja, bo nozki byly pomiedzy szczebelkami na podlodze, albo przekrecila sie o 180'

Tatus mial wolne i pogoda dopisala, wiec cale dnie spedzalismy na dzialce. Dzialke mamy troche za miastem i dojazd jest taa mala aswaltuwka, praktycznie wymarla. Tatus zaczal juz nauke jazdy - chyba jeszcze nigdy nie widzialam Soni tak przejetej, jak w tedy gdzy kierowala :) niestety aparat zostal w domku :-[
 
Spanie - Jeshu przez to wiercenie  Damiana dzisiaj miałam nocke z głowy.....przekręce się na wszystkie strony , pełza po całym łóżeczku masakra .....ale nie to jest najgorsze.....Przeraża mnie to że zawsze wsadzi sobie nogę lub nogi miedzy szczebelki a potem nie wie co ma z tym zrobić i płacze......(oczywiście przez sen)......więc ja wstaje poprawiam go i ide spać .Po czym za 5 minut jest powtórka z rozrywki.i Tak dzisiaj było do słownie przez prawie cała noc.
Co zrobić z takim wierciochem......może zmienić mu łóżeczko na kojec.....tylko że szczebelki z łózeczką służą też do podciągania się i wstawania......sama już nie wiem co mam z tym zrobić.Poradźcie coś!
Pozdrowionka
 
Witam,
No cóż Anka trudno coś powiedzieć masz 2 wyjścia.. albo dzielnosić to :( albo kupić coś takiego jak łóżeczko turystyczne które nie ma szczebelków a ma siatkę.. .
Prawde mówiąc sama nie wiem co bym wybrała!!! Hm.. a masz dookoła łóżeczka taką osłonke? Bo nam to pomaga.. .
Wiecie co wczoraj rozmawialiśmy na temat tych baseników.. i dzisiaj poszliśmy do sklepu na zakupy i prosze w przecenie a jaki super! :) Mój mąż bez wahania go kupił:D zabierzemy go do Polski.
Jak zrobie zdjęcie Nicole to wam pokaże :)
 
Moniaa mamy  to łózko turytyczne...musiałam kupić bo Damian na wakacjach w nim spał.inaczej nie chciał usnąc.Dobrze że je zabraliśmy :laugh:W jego łóżeczku mam osłonkę do okoła łóżka ale pod ciężarem nóżki zgina się:(.Dzisiaj przeplątałam ją  miedzy szczebelkami i jest teraz bardziej naprężona...mam nadzieje że teraz jakoś to będzie.A co do baseników na naprawda super sprawa:)
Pozdrawiam
 
Witam,

Ja naszczescie nie mam takich problemow; wiercipieta jest, ale wiekszosci wraca do "podstawowej" pozycji, a jak sie zaplata, to potrafi tak spac.

Moniaa_ a jak Nicol z obandazowana nozka, nie przeszkadza jej, jak sie czuje?
 
Witam mamuski :)

dziś Mati kończy 9 miesięcy ach jak ten czas leci - wczoraj koleżanka rodziła w tym samym szpitalu i nam się z Marcinem zebrało na wspominki ( pzy okazji inwigiluję w sparwie drugiego dziecka :) może się uda :)

Moniaa a jak Nicol wszytsko dobrze ?

Sandros - sorki ale czym elfik kierował bo nie mogę się zorientować ?

Temat jedzonka - ja tez już dałam spokój ze słoiczkami i gotuję obiadki - zwykle mięsko z kurczaka lub indyka i do tego ziemniaczki, marchewka, kalarepka lub fasolka lub brokuł - gotuje osobno mięsko z vegetą i warzywka z masełkiem - maly baaardzo lubi takie jedzonko
i jeszcze nie miał uczulenia - czasem dodaję ryż a ostatnio spróbowałam makaron i tez było ok.

a z owoców to mamy już na koncie - jabuszko, banana, brzoskwinie i arbuza

Wiercenia - Mati wierci się w momencie płytszego snu jak spi głeboko to leży spokojnie, ale generalnie jest oststnio bardzo grzeczy zasypia bez noszenia i śpi też fajnie bo od 19,30 do 8,30-9 rano :)

Pozdrawiam
 
reklama
Witam po miłym weekendzie z synkiem u boku :) Mitu został jeszce na tydzien u babci - chyba mu tam dobrze ale co bedzie w domu to zobaczymy w niedzile. wszyscy si etam nim zajmuja a on siweci i rzadzi :)

Wszystkiego najlepszego dla pierwszego 9 miesieczniaka w naszym gronie - Mati rosnij nadal zdrowo

a jak sie miewa dzielna Nicole, co powiedzial lekarz po wczorajszej kontroli?

co do jedzonka to ostatno furrorę zrobiły płatki kukurydziane z mlekiem (modyfikowanym), zajadał sie az mu sie uszy trzesły, jadł tez juz ziemniaki, cielecinke, kurczaka i indyka, marchew kalafiorka brokuły,ryz i kluseczki lane, a z owoców maliny i poziomki (sprobował)jabłko, gruszkę banana (smakują mu),
obecnie gotuje mu babacia i po prostu odlewa rosołek zamin doprawi zupe to samo z warzywami - dla małego bez soli,

Siaba zazdroszcze ci ze Mati sam zasypia po pobucie u babci własnie z tym bedzie największy problem babcia go nauczyła zasypiac na rekch do teg akurat szybko sie przyzwyczaił niestety czeka nas znowu stopniowe oswajanie z zasypianiem

pozdrawim i zabieram sie do roboty
Anka


 
Do góry