reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

azorek - jakby co, to chętnie skorzystam z zakupów , ale to chyba troszkę później, na razie ciuszkowo jestem prawie obkupiona na dwa pierwsze rozmiary. Ja tym razem prawie wszystko kupiłam na allegro, trafiły się rzeczy nowe, choć sprzedawane nie w sklepach i używane, ale dla dzieci w tym wieku, wyglądają naprawdę jak nowe. Uznałam, że pajacyk w sklepie za kilka dych to przegięcie, w sumie brakuje mi tylko śpiworka i paru kaftaników (bo skupiłam się na body). Na allegro jest bardzo łatwo trafić rzeczy fajnej jakości (coccodrillo, next) w cenach kilkakrotnie niższych niż w naszych sklepach, do których już nawet nie chodzę, bo nie chce mi się denerwować. Pójdę potem kupić przewijak :-) Może uda mi się wrzucić kilka obiecanych fotek
 
reklama
Ja już mam kilka ciuszków. za każdym razem jak jestem na zakupach to muszę zahaczyć o sklep dziecięcy :tak:
No i muszę zacząć tworzyć listę zakupów. Większe zakupy mamy zamiar zacząć robić po usg połówkowym, żeby później nie trzeba było kupować wszystkiego na raz. Na samy końcu kupimy wózek, ale to myślę że tak koniec sierpnia. A właśnie jakie rozmiary ciuszków kupujecie? Tzn do jakiego rozmiaru? Do 68 narazie wystarczy czy większe też będziecie miały?
 
Bellka ja większość rzeczy kupuję w ciuchciach i jak znajduję ubranka super i większe niż 68 to kupuję oczywiście. Dzieci szybko rosną i fajnie mieć zapas w szafie-przynajmniej ja tak lubię.
U mnie wózek już na strychu z większych zakupów to tylko łózeczko,kosmetyki itd ,ale to już na końcu
 
bellka - ja kupiłam wszystko na 56 i 62, a tylko parę rzeczy na 68 (głównie welurowe ogrodniczki), ale powoli zacznę kupować i w tym rozmiarze, bo mnie kusi, a mniejsze juz bez sensu, bo są - a poza tym 68 - to akurat będzie wiosna, więc teraz pojawiają się na allegro odpowiednie ubranka :-) u mnie na strychu tez już fotelik, koszyk - przede mną jeszcze moja wyprawka :-), baza do fotelika, komoda dla Michasia i bajery do kąpieli , kosmetyki - ale to później
 
Przypadkiem natknęłam się na wózeczek,fajny:tak:WÓZEK NEO FIRMY KAPS3 + GRATISY (2239735304) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Pesca
ja wanienkę też nosiłam do pokoju bo łazienka była ciasna kładłam najczęściej na ręczniku na łóżku,wanienkę miałam i mam taką,sprawdziła się super nie bałam się małej sama kąpać i obydwie ręce praktycznie miałam wolne Profilowana WANNA wanienka Z ODPŁYWEM Hippo (2246351192) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Komplety pościeli miałam dwa +kocyk cieplejszy i cieńki wystarczało a pod prześcieradło miałam taką matę rozłożoną.
Te śpiworki są fajną sprawą:tak:.Po porodzie używałam Lactacydu a i roztworu Tantum Rosa też ale mi się ogólnie rana ciężko goiła a później miałam stan zapalny pochwy po połogu.Natomiast jeśli chodzi o te"łapki-nie drapki"miałam ale nie użyłam ani razu:no:
 
Dziękuję dziewczyny. I proszę o więcej opinii. Wszystko na wagę złota dla dziewczyny która zostanie mamą po raz pierwszy.

Czy łapki niedrapki się u was sprawdziły?

ja kupiłam na ciuchach pajacyki, które już ma mają łapki, kiedyś wstawiałam fotki:-)

dziewczyny moze posprawdzacie sklepy w uk np asda tesco sa duzo tansze rzeczy nawet w next i zara jesli ktos zyczy sobie z takich sklepow. ja juz na sierpniowkach tak robilam ze zamawialam dziewczynom bo u nas taniej i wysylalam do pl:tak:osobiscie sprawdzilam ze ciuszki z lidla asdy czy tesco nie odbiegaja jakoscia od tych z next a cenowo wychodza korzystnie. jak by co polecam sie do zakupow:tak:znam str z ktorej robie przelewy na konta w pl z minimalna oplata i omija sie przewalutowanie w bankach ktore jest koszmarne :dry:

azorku ja bardzo chętnie skorzystam, w uk mają śliczną pościel dla dzieci, czy na tej twojej stronce dostanę?

Powiem wam dziewczyny, że dla mnie największą abstrakcją jest właśnie kąpiel nie wyobrażam sobie latania po domu z wanienką, myślałam aby na początek kupić wiadro, Wiaderko do kąpieli niemowląt Tummy Tub Niebieskie {108.99zł} - Myju, myju :: Tublu.pl

a potem w zwykłej wannie chyba będę kąpać.
 
tak, ja też się zastanawiam, chyba żeby tą wanienkę ustawić w łazience, wtedy nie trzeba latać
widziałam ostatnio takie komody z przewijakiem które pod spodem mają wanienkę - np coś takiego: Komoda kąpielowa Easi Peasi ma kółeczka więc można sobie wjechać do łazienki więc na oko wydaje się fajne...z drugiej strony jak to mówią, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego...więc sama już nie wiem...
miała któraś z was może coś podobnego?
 
fajne te wozki co pokazujecie niestety nie na moje warunki w uk:zawstydzona/y:ja potrzebuje cos co latwo zloze do autobusu bo tu wszedzie zeby sie dostac to busem musze jechac:confused2:
azorku ja bardzo chętnie skorzystam, w uk mają śliczną pościel dla dzieci, czy na tej twojej stronce dostanę?
myślałam aby na początek kupić wiadro, Wiaderko do kąpieli niemowląt Tummy Tub Niebieskie {108.99zł} - Myju, myju :: Tublu.pl
mozesz sprawdzic mothercare (wszystkie stronki sa com albo co.uk) czasem amja fajne promocje i wyprzedaze lepsze niz w pl jest asda(glownie ciuszki tam kupowalam), argos-mebelki posciele nianie elektroniczne wanienki itd pewnei czesc bedzie taniej na allegro:sorry: bo trzeba doliczyc wysylke z uk do pl place za paczke 30kg kurierem jakies 120zl i oczywiscie ebay tutejszy tego jest zatrzesienie...nawet sprzedawcy z pl sa i posciele z alllegoro sa u nas na ebayu ale odpowiednio drozsze co mnie strasznie wkurza:no: a na to wiadro patrzylam i znam mamusie ktora go urzywala i bez stojaka jest do kitu bo ono nie ma plaskiego spodu i sama nie ustoi wiec ze stojakiem trzeba brac:tak:

coś takiego: Komoda kąpielowa Easi Peasi ma kółeczka więc można sobie wjechać do łazienki więc na oko wydaje się fajne...z drugiej strony jak to mówią, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego...więc sama już nie wiem...
ja sama sie nad tym zastanawialam bo tak na prawde wszystkie potrzebne bzdety sa pod reka i wysokosc jest odpowiednia. amelkw kapalismy u nas na lozku i po paru mcach kregoslup mi wysiadl na maxa:zawstydzona/y:stolu jako takiego nie mam tylko lawe ktora tez jest zaniska i popytam kolezanki czy ktos takiego czegos urzywal i czy sie sprawdzilo bo chetnie zainwestuje i kupie taki wynalazek:-pjak nie to sam stojak bo wanienke wsumie mam po amelkownie:tak:
 
reklama
No ja się właśnie zastanwiam czy kupować odrazu pościel czy tylko śpiworek :eek: I widzę, że zdania są podzielone. Kupimy chyba obydwie rzeczy i zobaczymy jak nam i przede wszystkim dzidziusiowi będzie wygodniej.

Te wanienki z przewijakiem też oglądaliśmy. Ale chyba jednak kupimy zwykłą wanienkę na stelażu. Wydaję mi się, że na dłużej wystarczy. Ale może tylko mi się wydaje?
 
Do góry