reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy na zakupach

Dziękuję dziewczyny. I proszę o więcej opinii. Wszystko na wagę złota dla dziewczyny która zostanie mamą po raz pierwszy.

Czy łapki niedrapki się u was sprawdziły?
 
reklama
O tak te majtki jednorazowe i u mnie świetnie się sprawdziły. Łapki niedrapki zakładałam Olusiowi tylko w szpitalu, w domu już dużo rzadziej albo i wcale (szczerze to nie pamiętam już).
 
Czy łapki niedrapki się u was sprawdziły?
zamiast niedrapek mozna poprostu skarpetki zalozyc i dzial dokladnie tak samo;-):-) my mielismy 2 pary niedrapek bo byly w komplecie z jakims ciuszkiem juz nie pamietam ale wiem ze spokojnie skarpetki jej zakladalam na lapki jak byla potrzeba:tak:wiele osob ktore znam tak robilo i nikt nie byl zdziwony;-):-)
u nas majtki jednorazowe to byl zbedzny wydatek w szpitalu nie bylam w ich pizamke ubrana tylko smigalam w swoich dresikach u nas nie ma wymogu zeby w tych szpitalnych golodupcach lezec;-)bardzo mnie to cieszy bo nie lubie tych pizamek wiazanych na plecach heheh
 
Pesca u nas tez posciel od razu byla nie potrzebna. Kuba spal w rożku, na plasku, bez poduszki, tylko ochraniacz uzywalam. Potem w zimie jakis czas uzywalam spiworka jak bylo cieplo to cienki kocyk.

Co do wanienki to ja mam dosc sporą lazienke wiec mialam zwykla plastikowa ze stelazem. I polecam kupic foczkę kąpielową, duuzo lepsza niz te lezaczki czy gąbki. U nas super sie sprawdzila.

Karuzele plaskitowa mialam ale nie uzywalismy, Kuba dostal w spadku taki pałąk z wiszącymi zaiwszkami i u nas byl wieksza atrakcją. Ale to chyba zalezy od dziecka.

Mialam cesarke wiec nie mam doswiadczenia z tantum rosa czy innymi specyfikami.

Majtki jednorazowe sa ok. Jak sie krwawi to wygodniej je wyrzucic i juz nic prac.

Laktator mialam pozyczony ręczny. Pewnie lepszy elektryczny bo troche ręka boli przy pompowaniu tym ręcznym. Ale ja mialam problemy z piersiami i nie karmilam dlugo.

Co do niedrapek to one maja ten minus ze spadaja, a skarpetki na sciągaczu lepiej sie trzymaja na raczkach. Ale mozesz miec ze 2 pary bo to nie duzy koszt, moze Tobie sie sprawdzi

Termometr mam taki co czola i ucha, juz 4 lata go uzywamy i jest ok.
 
no poscieli i my nie uzylismy odrazu hihi nakupowalam a pozniej wszystko sie kurzylo w szafie:zawstydzona/y: do lozeczka nic nie uzywalismy poza przescieradlem i kocem koldra pozniej dopiero byla po 3mcu jak mloda przerzucilam z koszyka do jej pokoiku do lozeczka wlasnie:tak:i nam kazali nie calkiem na plasko bo jak dziecko mocno ulewa (a mloda czasem tak chlustala ze nie bylam pewna czy zdrowa jest:zawstydzona/y::-() ze kazali nam podniesc materacyk w koszyku i w lozeczku do kata 45stopni (podkladalam ksiazki pod materacyk zeby go odgiac) ale poduszke dostala duuuuuuzo pozniej. a i karuzela tak naprawde to nie od urodzenia. niemowle widzi tylko z bliska i w wiekszosci kolorki czarno-biale wiec karuzela byla tez po 3 mcu zycia dopiero montowana wczesniej nie ma to sensu wogole
 
Azorek ja podkładałam książki pod nogi łóżeczka jak młody miał katar itp.
Mjatki siateczkowe mam już w domu,koleżanka miała nie używaną paczkę to mi odsprzedała :-D.Łapek niedrapek nie zakładałam bo młody urodził się w lipcu były upały i więc rozebrany na maxa był.

Szukam leginsów na allegro ,czy może któraś z Was kupowała?Jakiś sprawdzonych sprzedawców macie?

 
co do niedrapek, też używałm skarpetek, bo łapki spadały, ale teraz są kaftaniki i pajace od razu z wywijanymi łapkami, więc to super sprawa

ja jeszcze nie wyobrażam sobie karmienia bez poduszki - rogala, jak dla mnie rewelacja, kupię znowu (potem świetna gdy dzidzia uczy się siedzieć), ale tym razem ze zdejmowana poszewką, bo upranie całej, to masakra ze schnięciem
 
Ceny ciuszków dla niemowlaków są straszne:wściekła/y: jeszcze nie mam boba ,ale za pajacyka 50zl to przesada.Ciuszki kosztują tyle co dla dorosłej osoby..Ja bede szukać po ciuchach bo znam taki lepszy:-)
 
dziewczyny moze posprawdzacie sklepy w uk np asda tesco sa duzo tansze rzeczy nawet w next i zara jesli ktos zyczy sobie z takich sklepow. ja juz na sierpniowkach tak robilam ze zamawialam dziewczynom bo u nas taniej i wysylalam do pl:tak:osobiscie sprawdzilam ze ciuszki z lidla asdy czy tesco nie odbiegaja jakoscia od tych z next a cenowo wychodza korzystnie. jak by co polecam sie do zakupow:tak:znam str z ktorej robie przelewy na konta w pl z minimalna oplata i omija sie przewalutowanie w bankach ktore jest koszmarne :dry:
 
reklama
CO dziecko to inne potrzeby;-)

Ja używałam pościeli od początku. Nie przepadałam za rożkiem, który mi się sztywny wydawał. Choć na początku spała w rożku i jeszcze przykryta kołderką. Rożka szybko się pozbyłam i potembył kocyk i kołderka. Miałam też śpiworki ale młoda ich nienawidziła heheheh
Karuzele miałam od początku. Puszczałam młodej z niej kołysanki na uspokojenie. Karuzele miałam dwie. Jedna z Fisher Price taką z misiami i projektorem.Baaardzo szybko się zepsóła;/ Potem była nakręcana z Drewexu. Młodej bardzo się podobały zwierzątka pluszowe. A chyba największą furorę robiły taka zwykła grzechotka do wózka na gumie. Zahaczałam w łóżeczku. Młoda zachwycona była.

Niedrapki używaliśmy tylko w szpitalu. Potem mi położna na wizycie powiedziała, że mam spokojnie juz jej obcinać paznokcie i było bez problemu.

A ciuszki to najlepiej chyba lumpki. Takie małe dzieci nie wynoszą ubrań za bardzo. Warto kupić tez kilka fajnych nowych na wielkie wyjścia;-)
 
Do góry