reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

Ja mam dwa opakowania materaców z belli, 5 sztuk podkładów poporodowych na łóżko 60x90, 4 pary siateczkowych majtek (do wywalenia po użyciu) i jedną parę którą można prać. Ale wydaje mi się, że nie zużyję tego. Do domu pojadę pewnie w swoich normalnych majtkach i podpasce. A podpaski mam te granatowe z belli ze skrzydełkami. Nigdy nie używałam podpasek z siateczką bo wydają mi się sztuczne i niefajne...
 
reklama
Dziewczyny a jakich konkretnie podpasek używacie już na mniejsze krwawienie po tych książkach telefonicznych? Ja podpasek w ogóle nie używałam, a "na żywo" widziałam tylko Always które są z siateczką...

ja w sumie tylko always, uzywalam i na mniejsze krwawienie tez bede ich uzywac, Belli nie lubie bo mi sie zwijaja w rulonik a szybko przemakaja jak dla mnie to porazka.
 
ja mam 4 pary majtek wielorazowych i w domu 2 na zapas (w razie wojny), 2 op. pieluch wielkich Belli - podkłady i 2 w domu na dowiezienie, potem żadnych Alwaysów, choć zawsze używam, tylko naturalne z belli pewnie, po poprzednim porodzie spróbowałam i odparzenia masakra, podkładów mam chyba 10 (na łózko) - zobaczymy, czy wystarczy ( w domu 5, bo lubię swoją pościel :-) )


edit:

zapomniałam, że miałam napisać o swoim debilizmie - przeważyła skleroza ciążowa

dawno, dawno temu (ze 2 miesiące może) kupiłam fotelik maxi cosi ze stelażem do niego, a kilka dni później bazę isofix - bo lubię mieć wszystko wcześniej gotowe :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:, a dzisiaj poprosiłam małża, żeby mi to zamocował w aucie i co? Fotelik jest nie cabriofix, tylko cabrio i do tej bazy nie pasuje, więc 250 zł w plecy, bo skoro mam bazę, to głupio fotelik pasami przypinać - musiałam kupić na allegro kolejny :no::no::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:, bo mam kasy jak lodu i uwielbiam wydawać ją na podwójne zestawy fotelików :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
Ja do szpitala ja mam jedno opakowanie belli i jedno opakowanie naturelli tej największej na noc a w domu jeszcze w zapasie jedna paczka:tak: Podkłady na łozko mam 4 i może starczy zresztą wiem że w szpitalu mają też swoje:tak:
A przy okresie nie używałam podpasek bo nie musiałam :no: wystarczyły wkładki i najwyżej najmniejszy tampon
Sonka moe uda sie fotelik sprzedać na allegro i kasa się zwróci???
Dziewczyny ja w ciuchaczu kupiłam kolejny lżejszy kombinezonik i wiele wiele slicznych rzeczy:tak: Jestem mega zadowolona choć wydałam na to wszystko 100 zł:sorry:
 
Mamba, jak ja zazdroszczę dziewczynom z takim skąpym krwawieniem miesiączkowym:sorry:... Ale się macie dobrze :-) Ja po pierwszym porodzie nie dość, że dostałam okres po 3,5 miesiąca (a karmiłam piersią do roku), to pierwsze cykle miałam 22 dniowe! a sam okres trwał 6-7 dni... A tampony te na obfite krwawienie (w sumie nigdy nie kupiłam tych największych a może dałyby radę) w pierwszych dniach okresu wymieniałam po 2-3 godzinach bo przeciekały...:sorry:
 
Ja mam narazie 1 op (10 szt) tych wkładów Bella i 1 op. (5 szt) podkładów Seni. Jak coś to męża wyślę potem po więcej. A jak sie krwawienie zmniejszy, to wtedy jakies podpaski typu always night itp. Majtek jednorazowych mam kilka sztuk-choć wiem że nie są za dobre. Dokupiłam 1 op (2 szt) tych siateczkowych, które rzekomo można prać...
 
Mamba gratuluję udanych zakupów :-):-):-)

Dziewczyny, które już rodziły, ile potrzeba zabrać pampersów na 2 dni do szpitala? U nas "chodzą słuchy", że położne wkładają wszystkie przyniesione pampki do jednego wora i co wylosują to zakładają maluchowi. Nie wiem jak mam się odnieść do tych rewelacji, dopytam jeszcze w SR jak sprawa wygląda, ale może Wy mi pomożecie?
 
reklama
ja dla dziecka tez musze mieć pampersy do szpitala bo nie dają,nie wiem ile:sorry: wezme narazie paczke małych a jak będzie brakowało to mi dowiozą. ja sama dziecko po dobie przebierałam a jak brały do kąpania to trzeba było dać pamopersa.
Mamba gratuluje udanych zakupów.
ja mam wszystko dla dziecka juz gotowe,chociaż w lumpku cały czas coś dokupuje.
 
Do góry