reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

nie rozumiem dla czego daleka droga? z amelkowna wychodzilismy juz po paru dniach no nie zamierzam dziecka trzymac w domu jesli pogoda bedzie znosna...
Ja wlasnie tez myslalam tak z 3-4 dni - max tydzien
Zobaczymy tez jak bedzie wygladala sprawa wiatru - ale bede chciala jak najszybciej wyjsc.
W temacie niań, macie juz kupione/ wybrane?
Ja planuje kupic taka:
NIANIA ELEKTRONICZNA MOTOROLA BABY MONITOR VIDEO (2577090699) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Zobacz załącznik 496079
ale jeszcze nie mam - bede kupowac pewnie po urodzeniu juz. Znajmomy ma zalatwic 'za taniej' ta kosztuje u nas 200 euro - wiec nie tragedia ale jak sie uda to czemu nie?
A jakby mnie przycislo [maz by przestal chwilowo pracowac] to wtedy pojde w tansza wersje, 130 euro bodajze, taka:
CYFROWA ELEKTRONICZNA NIANIA MOTOROLA MBP30-kurier (2594576286) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ale wolalabym ta pierwsza - normalnie sie prawie w niej zakochalam :D

ooo tak szare mydlo polecam mam jeszcze dwie kostki w zapasie bo kolezanka mi zwiozla z pl:tak::-) ja mialam k;leszczowy porod wiec poszyta bylam na calej dlugosci i odmaczalam pupke wlasnie w szarym mydelku a szwy nacieralam olejkiem z drzewa herbacianego:tak: tez wg zalecen poloznej...tantum rosa stalo w butelce takiej po wodzie mineralnej tej z dziubkiem i po tzw toalecie sikanku czy po "2" bylo do podmycia:-)

Kochane ile muszre miec tego [tatum rosa] ? Bo ja musze wyslac do polski do mamy liste i bedzie kpowac i wysylac tutaj - i musze znac ilosc wczesniej - bo nie bede miala jak dokupic?
czy jakis zamiennik kupie w irlandii ? Niewiem juz ?

A moze znacie jakas apteke dobra gdzie moglabym pokupowac takie rzeczy na necie i wyslali by ? :D
 
reklama
PAja - super ta komoda. tez mi isę taka marzy. Górną łazienkę mam dużą bo prawie 12 m i byłoby gdzie postawić ale kasy juz brak. chyba pożyczę przewijak od kuzynki i jeden będę miała na górze a drugi na dole w łazience. 3

Przedtem też nie miałam przewijaka. A niani nie palnuję. Kupuę drugie łóżeczko i dziecko w dzień będzie na dole żebym nie musiałam latac. Kuzynka ma dom piętrowy i dostali nianie i użyli jej tylko raz. JAk robili chrzciny w domu i goście hałasowali.

Emotion - ja kupiłam chyba całe opakowanie. Nie wiem ile jest szt w paczce. ZOstały mi 2 szt. A to ma taki długi termin ważności, ze po 4 latach jeszcze w razie czego mogę użyć. Jeszcze chyba z rok jest termin. Ale mi to wysuszało za bardzo skurę i jakbym cały czas moczyła to ok, ale jak wyschło to tak mnie ciągnęło, piekło, łupało, że masakra.Przestałam używać ale każdy reaguje inaczej.
 
fajne zakupy dziewczyny

ja mam dom pietrowy i nie kupuje niani. Poprzednio nie mialam i nie bylo problemu. PRzeciez jak sie jest samemu w domu to slychac czy dziecko placze. A ze jesien-zima przed nami to nie bede siedziala na zewnatrz jak dziecko bedzie spalo.

przewijak dla mnie super sprawa. My w lazience kladlismy na pralce i moglismy spokojnie po kapieli dziecko ubrac bez zmiany temperatury otoczenia. A jak juz byl np w bodziaku to uchylalismy drzwi zeby sie temeratura wyrownywala.
A w pokoju przewijak na lozeczku w poprzek lezal.
Nie wyobrazam sobie na lozku przewijac, zwlaszcza na poczatku jak, tak jest duuuzo wygodnej

i nie wiem co zrobic z ta tantum rosa co piszecie. Bo po cc nie potrzebne a nie wiem jak urodze.
Poza tym pisza ze to sie rozrabia w przegotowanej wodzie wiec w szpitalu uzywanie tego odpada a potem mozna dokupic przeciez

z naprawde po sn trzeba cos miec do pielgnacji, nie wystarczy woda i jakis delikatny plyn do higieny
ja kupilam taki
Dax Cosmetics, Perfecta Mama, Delikatny żel do higieny intymnej - opinie internautek o kosmetykach w polskim katalogu opinii o kosmetykach KWC - Kosmetyk Wszech Czasów (KWC)
 
Ostatnia edycja:
jutrzenko - ja miałam tantum poprzednio, ale nie używałam za bardzo , chyba 1-2 saszetki, teraz mam własnie octenisept dla siebie i do pępuszka no i to, co poleca najbardziej mój Gin - zwykłe szare mydło (mam takie najprawdziwsze z kopalni od szwagra :-) )

a co do przewijaka, to na górze będę miała taki na łóżeczko, a na dole ten własnie

Paja - taka komoda rewelacja i za taka cenę :-)
 
No właśnie cena zaważyła na decyzji, bo zwykła wanienka plus stelaż wychodzą ok.100zł plus przesyłka, a tutaj za 129zł mamy wszystko łącznie z wysyłką i nie kupujemy przewijaka za następne 50zł. Tylko trochę żałuję, że mieli tylko różowe ale cóż :cool2:

Ja wczoraj jeszcze dostałam od mamy wypasiony termometr do kąpieli SCH550/20 Philips AVENT Dziecięcy termometr do kąpieli i pokoju SCH550/20 Blue flower - Philips Support , pieluszki flanelowe duże i małe i Białego Jelenia do prania :-)

Ile par majtek siatkowych macie? Ja mam dwie wielorazowe i się zastanawiam czy kupować więcej...
 
Ile par majtek siatkowych macie? Ja mam dwie wielorazowe i się zastanawiam czy kupować więcej...
Ja też mam 2 i chyba dokupię jeszcze ze 2 albo 3, bo to groszowe sprawy są, a w szpitalu nie wiadomo jak często będzie trzeba zmieniać zabrudzone. Niby błyskawicznie takie siatkowe schną, ale wole mieć w zapasie.
 
My mamy mieszkanie 2 poziomowe,z naszej sypialni będę słyszała małego ale z salonu i kuchni to nie wiem i niania kupiona,przewijak na komodzie i kąpanie małego też raczej u niego w pokoju bo łazienka nie poręczna i nie miałabym jak go tam ubrać:baffled:
a co ran po porodzie to mam korę dębu i oczywiście wietrzenie:tak:nawet nie chcę o tym myśleć.Ja też mam 2 pary wielorazowych i nie kupuję wiecej.
Dziewczyny fajne zakupy:-)
 
reklama
Do góry