reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

reklama
Pewnie, każda zrobi jak jej serce i rozum dyktują :-) U nas system werandowania sprawdził się swietnie, ufam swojemu doświadczeniu.

Poza tym, na szczęście, mogę sobie pozwolić na te kilka tyg. bez wychodzenia, mój Antoś jeszcze do przedszkola nie chodzi. A na dworek, do ogrodu mozemy w czasie drzemek wychodzić, elektroniczna niania będzie czuwać ;-)

W temacie niań, macie juz kupione/ wybrane?
 
Ja jeszcze wrócę do tematów intymnych po porodzie. Wczoraj była u mnie położna i doradziła jako podstawę szare mydło, dodatkowo Tantum Rosa, a jak się coś zacznie paprać to korę dębu :tak: Na brodawki tylko własne mleko i wietrzenie - żadnych maści i hartowania. Kobieta ma duże doświadczenie w położnictwie, więc jej zaufam i odpuszczę sobie wszelkie Purleany i Bepantheny na piersi :-)
 
Paja dla mnie tylko szare mydło bo po wszelakich płynach do higieny intymnej było u mnie źle. Tantum rosa również polecam,pomógł mi bardzo,ale wiem też ,ze teraz pozwalają używać do gojenia krocza octenisept.
Ja mam na wyjście kombinezonki polarkowy,ale i ze 3 komplety dresików ,a jak chłodniej będzie to kocykiem opatulę. Na dwór planuję wyjść bardzo szybko ,z starszym w lipcu wyszłam już na drugi dzień.Jeśli nie będzie padać i mocno wiać to po 2dniach myślę,że wyjdziemy.
Podkłady mam bella
 
ja też kupie szare mydło, nie będę płynów brała do szpitala, jedynie z 1-2 saszetki tantum rosa - fajnie znieczula w razie czego, i odkaża
ja miałam cc a tantum rosa i tak używałam do podmywania kilka razy

miani elektronicznej nie mam i nie miałam, raz pożyczylismy od znajomych na wyjazd bo uznalismy ze nie warto kupować na te kilka dni, za to bardzooo polecam monitor oddechu

z tymi podkładam hartaman to jaja są :) co aukcja to inne wymiary podają tych maxi :D

na wyjscie mam kombinezoniki juz przygotowane
1. typowo zimowy - po synku - jak by bardzo zimno było
2. polarkowy KOMBINEZON NA ZIMĘ GEORGE 0 - 3 MIESIĄCE (2565601773) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
3. jesienny - wyglada jak zimowy ale jest cienki cudny kombinezon DISNEY kubuś puchatek 62 jak nowy (2574678997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

właśnie dziś je poprałam i schną
 
Ja jeszcze wrócę do tematów intymnych po porodzie. Wczoraj była u mnie położna i doradziła jako podstawę szare mydło, dodatkowo Tantum Rosa, a jak się coś zacznie paprać to korę dębu :tak: Na brodawki tylko własne mleko i wietrzenie - żadnych maści i hartowania. Kobieta ma duże doświadczenie w położnictwie, więc jej zaufam i odpuszczę sobie wszelkie Purleany i Bepantheny na piersi :-)
ooo tak szare mydlo polecam mam jeszcze dwie kostki w zapasie bo kolezanka mi zwiozla z pl:tak::-) ja mialam k;leszczowy porod wiec poszyta bylam na calej dlugosci i odmaczalam pupke wlasnie w szarym mydelku a szwy nacieralam olejkiem z drzewa herbacianego:tak: tez wg zalecen poloznej...tantum rosa stalo w butelce takiej po wodzie mineralnej tej z dziubkiem i po tzw toalecie sikanku czy po "2" bylo do podmycia:-)
 
Ja mam termin na 31.10 / 3.11 :happy: Z synkiem (zgodnie z zaleceniem połoznej) wyszłam 1wszy raz po 3 tygodniach. Zatem prawie grudzien będzie ;-)
Tylko, że część z nas będzie rodzić we wrześniu, jak październik będzie łaskawy, to można się na spacer w 20 stopniach jeszcze załapać...

W temacie niań, macie juz kupione/ wybrane?
Nie kupuję, nie wydaje mi się, żeby była nam potrzebna.

Ja jeszcze wrócę do tematów intymnych po porodzie. Wczoraj była u mnie położna i doradziła jako podstawę szare mydło, dodatkowo Tantum Rosa, a jak się coś zacznie paprać to korę dębu :tak:
Ja mam "Białego Jelenia", ale w płynie (sprzedają takie miniaturki, w sam raz do szpitala) i rozważam Tantum Rosa jeszcze, zobaczymy co położna poradzi. Octenisept będę mieć tak czy inaczej (do pępka), a moja koleżanka właśnie dla siebie używała w czasie gojenia i mówiła że się sprawdził.
 
reklama
Ja jeszcze wrócę do tematów intymnych po porodzie. Wczoraj była u mnie położna i doradziła jako podstawę szare mydło, dodatkowo Tantum Rosa, a jak się coś zacznie paprać to korę dębu :tak: Na brodawki tylko własne mleko i wietrzenie - żadnych maści i hartowania. Kobieta ma duże doświadczenie w położnictwie, więc jej zaufam i odpuszczę sobie wszelkie Purleany i Bepantheny na piersi :-)

Szare mydło dobre na wszystko :-) i w czasie połogu, i na plamy, a nawet na mszyce :rofl2:


Ja dodatkowo rivanolem przemywałam.


A na brodawki uzywałam Maltan.
 
Ostatnia edycja:
Do góry