reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy na zakupach

Mallinowa Paula, karuzela cudna :-) My mamy po Olusiu, kaczuszki :-) Ale też będę musiała ją dopiero przywieźć.

Co do kosmetyków dla mnie i dla dziecka, to ja jeszcze nie mam nic. W wakacje zamierzam zacząć się za tym rozglądać. Wtedy też chyba kupimy komodę dla Malutkiej więc będzie gdzie to wszystko chować :-)
A co do butelek, Olek był na piersi 7m-cy, potem mieliśmy zwykłą butlę Aventu, a do herbatek kubek niekapek, z którego potem pił też mleko (tzn. miał dwa :-)). I u nas potem już tylko te kubki. Ciocia ze Stanów wysyłała mi takie super Gerbera, w pl nigdzie nie mogliśmy ich znaleźć, a Olkowi najbardziej podpasowały.

A ja mam meble dla juniora, ale deficyt w meblach da nas do sypalni. Jak przeniosę komodę do małego pokoju to nie mam gdzie majtek trzymać:baffled:
 
reklama
my zrobiliśmy porządek w szafach i pawlaczach i okazało się że mamy całkiem dużo wolnego miejsca.
Więc nie muszę przywozić od rodziców komody. Ja mam meble z BRW system Vis-a vis rozkręcone u rodziców w piwnicy więc mam co ale okazuje się że damy radę.

Rozmawiałam z moją mamą dzisiaj która jest "na zarobku" i okazuje się że dla córeczki będę miała różowe!! dresy. Jej pracodawczyni kupi. No cóż. Przeżyję. Ciekawe co to za dresy za 25€? Kiedy przyjadą w sierpniu to się pochwalę.
 
Polcia, fajnie, że udało Wam się wyłapać taką okazję. My też chyba tym razem kupimy nianię, ale jeszcze się nie rozglądałam za tym. Co do pomieszczenia na garderobę, to my już takie mamy, ale nie wiem czy wciśniemy tam jeszcze Małą. Pomimo, że mamy tam dużo miejsca. Dlatego zrobimy małe przemeblowanie w pokoju i taka komoda i tak nam się przyda.
 
Polcia fajna ta niania.
Ja dziś zakupiłam jeszcze 8pieluch tetrowych i zamówiłam materacyk do łóżeczka na allegro.Komodę już mam,ale szczerze mówiąc trochę miejsca już w niej brakuje,a na kolejną nie mam miejsca bo stoją już dwie hehehe
 
Paja co do butelki to jak od czasu do czasu dziecko wypije z niej herbatke czy nawet odciągniete Twoje mleko to zadna butla nie powinna zaburzyć odruchu ssania.Ja miałam taka Philips Avent Butelka Do Karmienia Airflex 125 Ml (Scf640/17) - Ceneo.pl a synek był na cycu do 8 m-ca a potem sam się odstawił.Niektóre dzieci wola butle bo latwiej sie z niej pije.Czasem dziecku odpowiada taki kształt smoczka a innemu inny więc nie ma co za duzo kupowac tylko jedną i spróbowac czy podejdzie czy trzeba kupic inna.Ja ta aventowaska dostałam w próbkach u gina i nie musiałam kupowac :)
Polcia my mamy tą nianie Fisher Prica i jestesmy zadowoleni.
 
ja też mam garderobę, a nawet dwie właściwie (w kształcie litery L ), ale są na dole i Majka ma u siebie w pokoju na górze komodę swoją, a dla Michasia na górę też musimy kupić - niestety

w lipcu zacznę kupować pieluszki i kosmetyki i coś dla siebie już też
 
Oj dziewczyny, przypominacie mi, że przede mną jeszcze wielka reorganizacja w szafach:-(

agugao6, a jaki materacyk wybrałaś? Pytam, bo niedawno temat na forum się pojawił.
 
Paja ja miałam Calmę Medeli. Niby fajna jest, ale trochę szybko z niej leciało i wydaje mi się że mogłaby być ciut krótsza. Ale użyliśmy jej dosłownie kilka razy, gdyż nie było za bardzo potrzeby, a później po 6 miesiącu w ruch poszedł kubek niekapek i małej zupełnie nie przeszkadzało to w karmieniu piersią.
Ja uważam żeby wybrać butelkę ze smoczkiem przypominającym pierś i będzie dobrze. Natomiast ja nie ryzykowałabym podawania butelki przed 6 tygodniem życia dziecka, gdyż karmienie nie jest jeszcze ustabilizowane i dziecko może się zniechęcić do piersi. A później gdy dziecko wie już co i jak to bym się tak nie przejmowała bardzo.
 
reklama
Do góry