reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2023

Wczoraj miałam wizytę 😃 Było dokładnie tak jak pisalyscie - serduszka jeszcze nie było więc mam przyjść we wtorek z rana 😃 ale uspokoiłam się, że ciąża jest chociaż w macicy 🙂

Dziewczyny, które mają więcej dzieci może powiecie w jaki sposób i kiedy powiedzieliście starszym dzieciom, że będą mieć rodzeństwo ? Moja córka 4.5 roku marzyła o siostrze już od dawna i chociaż my jej mówiliśmy "po co Ci siostra, nie będziemy mieli dla Ciebie tyle czasu" ... "A co jeśli będzie brat" i inne tego typu teksty żeby ją odwieść od tego pomysłu stwierdziła, że ona na urodziny będzie miała takie życzenie żeby dostać rodzeństwo ... Najchętniej siostrę 🤪
A w ktorym tygodniu jestes teraz?
Zastanawiam sie co bedzie u nnie na pierwszej wizycie w marcu, bede wtedy 6+5.
Co do mówienia o ciazy, to ja planuje powiedziec dopiero jak bedzie widac brzuch. Pewnie starszak szybko sie zorientuje, bo sprytny z niego 7 latek :)
Obydwoje bardzo chcieli miec wiecej rodzeństwa ale wiadomo, rzeczywostosc zweryfikuje czy im sie spodoba zycie w rodzinie 2+3 😋
 
reklama
Ja jestem w drugiej ciąży.
Straszy syn ma 4.5 roku i najbardziej na świecie pragnie siostry. Na tą chwilę nie wie o ciąży i zamierzam mu powiedzieć dopiero jak poznam płeć. Jednak już teraz przygotowuje go ze płci nie da się zaplanować i nawet jeśli dziecko będzie w brzuchu to może okazać się że nie jest siostrą tylko bratem. Nie chcę żeby czuł zawód
My zaczęłyśmy czytać Jadzie Pętelkę i Franklina i Tupcia Chrupcia bo tam są książeczki o nowym rodzeństwie w domu. 🙂 Moja Lenka już od dawna nas namawiała wiec mamy takie książki bo ja ta tematyka interesowała :) Też właśnie myślę, że lepiej powiedzieć dziecku o ciąży później bo nie wyobrażam sobie przez 8 miesięcy dostawać pytań kiedy ten dzidziuś się pojawi bo bym oszalała 😃 Kiedy Twój synek się urodził ? Moja córka w lipcu
 
Ja jestem w drugiej ciąży.
Straszy syn ma 4.5 roku i najbardziej na świecie pragnie siostry. Na tą chwilę nie wie o ciąży i zamierzam mu powiedzieć dopiero jak poznam płeć. Jednak już teraz przygotowuje go ze płci nie da się zaplanować i nawet jeśli dziecko będzie w brzuchu to może okazać się że nie jest siostrą tylko bratem. Nie chcę żeby czuł zawód
I ja co do płci tłumacze to na zasadzie Kinder niespodzianki 😃 Czasami coś by chciała trafić... A trafia się co innego... Jak już dowiedziałam się, że jestem w ciąży to pytałam się jej dlaczego woli siostrę...dlaczego tak bardzo nie chce brata... To stwierdziła, że wszyscy chłopcy w przedszkolu rozrabiają i są niegrzeczni 😃 Trochę jej nagadałem, że ona przecież by takiego brata dobrze wychowała i byłby grzeczny 😅😁
 
Ja powiedziałam bardzo szybko. Pokazałam synowi pozytywny test i wyjaśniłam co on oznacza :) Tak samo jak byłam w CP, powiedziałam mu od razu bo martwił się że ciągle chodzę na badania. Zresztą chcę też, żeby wiedział że świat nie jest do końca taki kolorowy i takie rzeczy się zdarzają. Dzięki temu mogliśmy stratę przeżywać razem. Teraz powiem jak tylko lekarz potwierdzi ciążę :) Syn ma 11 lat, natomiast córka niecałe 2, także myślę że dowie się trochę później, bo i tak niewiele zrozumie 😅
No to 11 lat to już duży, mądry chłopak 🙂 Ja się obawiam tego, że nie będzie się mogła doczekać i będzie mnie trochę tymi pytaniami zamęczać 😃
 
A w ktorym tygodniu jestes teraz?
Zastanawiam sie co bedzie u nnie na pierwszej wizycie w marcu, bede wtedy 6+5.
Co do mówienia o ciazy, to ja planuje powiedziec dopiero jak bedzie widac brzuch. Pewnie starszak szybko sie zorientuje, bo sprytny z niego 7 latek :)
Obydwoje bardzo chcieli miec wiecej rodzeństwa ale wiadomo, rzeczywostosc zweryfikuje czy im sie spodoba zycie w rodzinie 2+3 😋
5 plus 2 :) we wtorek na wizycie będę miała 6 plus 0 więc już powinno być serduszko jeśli ma się pojawić 🙂 U Ciebie to już na 100 procent będzie widać 😃 No tak to jest z dziećmi... Nie zdają sobie sprawy co je czeka 😁 Mi najciężej na myśl , że stracę swoją rutynę... Córka chodzi spać o 19... Od 18 kąpiel, książeczki i wychodzę z pokoju a ona zasypia i śpi do 7... A teraz znów się zacznie armagedon 😅 tym bardziej, że mój facet pracuje na zmiany i co drugi tydzień jestem sama... Teraz to pikuś, ale po urodzeniu dziecka będę musiała jakoś ogarnąć wszystko 😁 szlag strzeli całą moja rutynę ciężko wypracowana 😁
 
reklama
My zaczęłyśmy czytać Jadzie Pętelkę i Franklina i Tupcia Chrupcia bo tam są książeczki o nowym rodzeństwie w domu. 🙂 Moja Lenka już od dawna nas namawiała wiec mamy takie książki bo ja ta tematyka interesowała :) Też właśnie myślę, że lepiej powiedzieć dziecku o ciąży później bo nie wyobrażam sobie przez 8 miesięcy dostawać pytań kiedy ten dzidziuś się pojawi bo bym oszalała 😃 Kiedy Twój synek się urodził ? Moja córka w lipcu

Mój syn jest z sierpnia 2018, obecnie ma takie ciśnienie na rodzeństwo że chce mnie zamordować. Jakoś w listopadzie w sklepie wybrał sobie zabawkę potem zauważył że są świąteczne skarpetki niemowlęce i oczywiście chciał kupić. Tłumacze mu że to strata pieniędzy, bo nie ma dziecka w brzuchu i jak już będzie to będziemy kupować co trzeba, to poszedł odłożył zabawkę i wziął skarpetki i powiedział że skarpetki będą czekać na Alicję. Tak mnie tym wzruszył, że rozpłakałam się w sklepie.
Wczoraj byliśmy oglądać łóżko do jego pokoju i kompletnie miał to w dupie, za to łóżko dla Alicji ma wybrane.... Myślę że jakbym mu powiedziała to musiałabym już teraz szykować pokój a on by w nim siedział i czekał 😂
 
Do góry