reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Ja mojej pytalam bo juz kilka razy mialam w tej ciazy i powiedziala ze jak nie pierwsza to nie ma stresu, powiedziala ze mozna tabletki (ona mowila ze chyba 8 dziennie sie bierze tak jak w ulotce) ale ja kupilam plasterki i szybko zeszla :)
Dziewczyny poratujcie radą :) skończyłam właśnie antybiotyk (z powodu tej nieszczęsnej ureaplasmy) i od razu pojawiła się opryszka na ustach :/ nie jest to moja pierwsza więc o tyle dobrze, ale jest dość spora i coś by chyba pasowało z nią zrobić. W necie piszą że każda opryszczka w ciąży powinna być skonsultowana z lekarzem, pisalybyscie do swoich?? Głupio mi tak pisać do mojego z każdą pierdola :p coś polecacie na tą opryszczka w ciazy? Bo pewnie nie wszystko można stosować, planuje się zebrać i do apteki iść poprosić o coś. Ale najpierw pytam tu może macie jakieś sprawdzone sposoby :)
 
reklama
Hej dziewczyny, rzadko się odzywam, ale jako że brzuch już mam pokaźny to chyba czas się skupić na tematach ciążowych 😅 to moja trzecia ciąża, więc żeby powiedzieć, w którym jestem tygodniu muszę sprawdzić w karcie ciąży (wygląda na to, że to 25. tydzień). W poniedziałek mam wizytę a w piątek czeka mnie krzywa cukrowa. Miłego dnia ;)
 

Załączniki

  • 25b2d8e9-064c-4606-8a2d-7ab5e8b00223.jpg
    25b2d8e9-064c-4606-8a2d-7ab5e8b00223.jpg
    24,3 KB · Wyświetleń: 65
Dziewczyny, którym wyszła cukrzyca ciążowa, bardzo zmieniłyście nawyki żywieniowe? Co jecie? 😅 bo właśnie siedzę na badaniu glukozy i z pobrania z palca wyszło 111 więc pewnie samo obciążenie również wskaże cukrzyce i zaczęło mnie to trochę przerażać
 
Dziewczyny, którym wyszła cukrzyca ciążowa, bardzo zmieniłyście nawyki żywieniowe? Co jecie? 😅 bo właśnie siedzę na badaniu glukozy i z pobrania z palca wyszło 111 więc pewnie samo obciążenie również wskaże cukrzyce i zaczęło mnie to trochę przerażać
ja na badaniach z glukometru miałam 93/195/113, a ostatecznie wyszły 80/167/95 🙈🙈🙈🙈wiec tez lepiej sprawdzić sobie w ogóle swój glukometr bo mój np ostatni wynik pokazywał 149, a wyszło 95🤪🤪🤪
A ja tym gow.. mierzylam cukier w zeszłej ciąży nieświadoma, ze aż taka różnica 🙈🙈🙈
 
Dziewczyny poratujcie radą :) skończyłam właśnie antybiotyk (z powodu tej nieszczęsnej ureaplasmy) i od razu pojawiła się opryszka na ustach :/ nie jest to moja pierwsza więc o tyle dobrze, ale jest dość spora i coś by chyba pasowało z nią zrobić. W necie piszą że każda opryszczka w ciąży powinna być skonsultowana z lekarzem, pisalybyscie do swoich?? Głupio mi tak pisać do mojego z każdą pierdola :p coś polecacie na tą opryszczka w ciazy? Bo pewnie nie wszystko można stosować, planuje się zebrać i do apteki iść poprosić o coś. Ale najpierw pytam tu może macie jkieś sprawdzone sposoby
Jeżeli to częsta dolegliwość poradziłabym prosić lekarza o receptę na tabletki, co zapobiegnie dalszym nawrotom na jakiś czas... Bo po porodzie dla takiego maluszka opryszczka jest zagrożeniem gdyby Ci się znowu pojawiła...
Ja stosowałam również plastry c*o*m*p*e*e*d spoko rozwiązanie, naklejasz i po sprawie... Musisz uważać żeby jakimś cudem nie przenieść jej sobie w miejsca intymne bo to się zdarza a taki rodzaj opryszczki jest już zagrożeniem dla maluszka...
 
Dziewczyny, którym wyszła cukrzyca ciążowa, bardzo zmieniłyście nawyki żywieniowe? Co jecie? 😅 bo właśnie siedzę na badaniu glukozy i z pobrania z palca wyszło 111 więc pewnie samo obciążenie również wskaże cukrzyce i zaczęło mnie to trochę przerażać
Nie stresuj się na zapas, badanie z pobrania krwi jest najbardziej miarodajne... Glukometry często oszukują, tym bardziej jeżeli nie są kalibrowane tak często jak powinny być ... wystarczy nie umyć dokładnie rąk, czy pozostałości mydła... Czekaj na wyniki z laboratorium...
A zmiana nawyków żywieniowych... Zależy jak odżywiałas się wcześniej.... Najważniejsze jedzenie posiłków o stałych porach no i białe pieczywo odpada na pierwszym miejscu 😉
 
Dziewczyny, którym wyszła cukrzyca ciążowa, bardzo zmieniłyście nawyki żywieniowe? Co jecie? 😅 bo właśnie siedzę na badaniu glukozy i z pobrania z palca wyszło 111 więc pewnie samo obciążenie również wskaże cukrzyce i zaczęło mnie to trochę przerażać
ja już byłam na diecie wcześniej i wraz z dietą cukrzycowa odpadło mi kilka bazowych produktów. A potem, na zasadzie prób i błędów, okazało się, że niektóre produkty dozwolone w cukrzycy akurat mi nie sluza, więc temat diety cukrzycowej jest u mnie ciężki :( jestem na tej diecie stycznia i do tej pory nie zawsze ogarniam dlaczego mam taki a nie inny poziom cukru
 
reklama
Dziewczyny poratujcie radą :) skończyłam właśnie antybiotyk (z powodu tej nieszczęsnej ureaplasmy) i od razu pojawiła się opryszka na ustach :/ nie jest to moja pierwsza więc o tyle dobrze, ale jest dość spora i coś by chyba pasowało z nią zrobić. W necie piszą że każda opryszczka w ciąży powinna być skonsultowana z lekarzem, pisalybyscie do swoich?? Głupio mi tak pisać do mojego z każdą pierdola :p coś polecacie na tą opryszczka w ciazy? Bo pewnie nie wszystko można stosować, planuje się zebrać i do apteki iść poprosić o coś. Ale najpierw pytam tu może macie jakieś sprawdzone sposoby :)
Ja stosowałam w pierwszym trymestrze taka maść T*o*n*i*s*a*n*H na opryszczkę... nie ma substancji aktywnej ale mi pomogła tak wysuszyła to dziadostwo. I sprawdzałam i nie ma przeciwskazań do stosowania w ciąży 😉
 
Do góry